Model avta ni v opciji izbire pri zavarovalnici

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pozdravljeni

Kaj narediti, če najnovejšega avta pri zavarovalnici ni moč izbrati oz. ga zavarovalni agent ne more izbrat za sklenitev zavarovanja, ker ga v meniju ni oz. so samo starejši.
Imam primer nove Opel Zafire Tourer facelift l2017, pri zavarovalnici so pa na izbiro samo modeli pred faceliftom. Ali mi bo zavarovalnica izplačala nove glavne led luči, če recimo avto razbijem, kasko pa bo sklenjen za prejšnji model Zafire pred faceliftom, kateri sploh ni imel opcije glavnih luči v led varianti?

Hvala
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Pojdi na drugo zavarovalnico po eurotax kodo in jo daj agentu.
Opremo pa vnesita ročno notri.

Ne nasedaj agentu ko reče" sej bojo krili, sej je skoraj isto".
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ker ta stare zafire tourer sploh niso imele led glavnih luči, tudi ni moč izbrati te dodatne opreme??
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.333
971
113
Celje
Obišči stran
Imel tak primer pri bivši ZM. Avto imel večji premer koles kot na polici. Tega prej niti nisem vedel. Zavarovali smo "pac nekaj podobnega" in dodajali opremo. To pa spregledali. V promerni sem sesul tudi alu platisce. Niso mi ga placali.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Kolikor vem za takšen primer obstaja možnost zavarovanja dodatne opreme in tam dodaš vrednost te opreme in vrednost. Posledično gre gor seveda premija, ampak kriti bi pa morali v primeru škodnega primera.
Če pa tega ni na polici, potem ti pač krijejo standardno opremo, kar je seveda logično...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Problem je ta, da imaš pri ta novi Zafiri samo 2 opremi (slabšo in boljšo) in jaz sem vzel "boljšo", kjer so led luči standardno noter in jih nisem dodatno vzel pod opcijo in zato tudi vrednosti ne vem.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
No, čakam še kakega zavarovalničarja, da razloži, kaj narediti.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.253
269
83
38
Ljubljana
a kaj ta tvoj zav. agent dela samo za eno zavarovalnico?

upraš ga če dela z allianz
grin1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
O je velik problem. Piše 'standardno vgrajena oprema'. In v primeru poškodbe bo cenilec na liniji dobil seznam standardno vgrajene opreme za ta model, dodatne opreme ne bo in potem? Ni LED, ni plačila?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.200
4.670
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:Če ti vrednost vozila štima, potem ne vidim težav.
Ne vem, če to drži. Nov avto sem zavaroval v avto hiši in tam ni bilo "problemov". Naslednje leto sem šel na zavarovalnico in sem zvedel, da sem imel srečo, da škodnega primera nisem imel. Agentka je označila vso opremo tudi posamično, čeprav sem pač kupil avto z enim paketom opreme brez dodatnih naročil. Prav tako je vpisala kovinsko barvo. Rekla je, da je samo imela doplačilo ob škodnem dogodku, ker ni imela vpisane kovinske barve. Čeprav dela na zavarovalnici. Ali pa mogoče prav zato, ker se s svojim delodajalcem ni hotela preveč bosti za par 10 ali 100 €.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Seveda je imela doplačilo, saj je kov. barva za doplačilo in ker je vrednost vozila posledično višja, je tudi premija višja. Plačali so ji navadno barvo, razliko do kovinske jd seveda doplačala, ker je imela avto podzavarovan.

@Roberto: v polici se lahko navede opremo in če vrednost vozila štima, potem bi moralo iti čez. Avto z več opreme je običajno dražji.
Kot rečeno pa naj še kak zavarovalničar potrdi zadevo.

PS: sam sem imel plin v avtu. Pod dodatno opremo se je to zapisalo skupaj z vrednostjo in ustrezno se je povišala premija. Če mi ne bi izplačali (ni bilo zav. primera), bi nekoga za jajca obesil oz. tožil.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.573
113
Marlbor
Če še nima v eurotax bazi, se ne izbere starega modela, ampak se ročno vnese vozilo s pravilno navedbo stopnje opreme in ustrezno novonabavno vrednostjo brez popustov, ter ročno vnese tudi doplačana dodatna oprema. Eurotax itak ni nič drugega kot orodje za enostavnejši vnos podatkov o vozilu. Pri novem vozilu je to najmanjši problem, ker je na voljo (pred)račun za vozilo ...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.573
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Če ti vrednost vozila štima, potem ne vidim težav.
Naj ti pa to še kakšen zavarovalničar tukaj potrdi.
Praksa je od zavarovalnice do zavarovalnice različna. Triglav in Sava tu najbolj komplicirata, ker zavarovanja dodatne opreme ne zaračunavata po istih tarifah kot samo vozilo. Ostale zavarovalnice večinoma samo vozilo in dodatno opremo zaračunavajo po istih tarifah, to pa pomeni da če ni velikega odstopanja pri na polici navedeni novonabavni vrednosti vozila z vključeno dodatno opremo in resničnim stanjem, tudi ne komplicirajo pri plačilo poškodovane dodatne opreme. Se pa ob škodnem dogodku pri manj zakompliciranih zavarovalnicah naredi tudi popravek police in se stranki naknadno zaračuna doplačilo ustrezne premije, če zastopnik to potrdi in ne reče, da je stranka namenoma hotela tako zavarovanje brez opreme.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Imel tak primer pri bivši ZM. Avto imel večji premer koles kot na polici. Tega prej niti nisem vedel. Zavarovali smo "pac nekaj podobnega" in dodajali opremo. To pa spregledali. V promerni sem sesul tudi alu platisce. Niso mi ga placali.
Niso.ti placali niti.standardnega platišča, ali ti samo niso.placalinrazlike.od standardnega do večjega platišča.
Isto pri teh lučeh
Mu ne bodo plačali led luči, mu bodo pa plačali običajne ali pa mogoče xenon, ali mu je bodo plačali nobenih luči?
 
Nazadnje urejeno:

igi

Guru
13. okt 2007
5.333
971
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Imel tak primer pri bivši ZM. Avto imel večji premer koles kot na polici. Tega prej niti nisem vedel. Zavarovali smo "pac nekaj podobnega" in dodajali opremo. To pa spregledali. V promerni sem sesul tudi alu platisce. Niso mi ga placali.
Niso.ti placali niti.standardnega platišča, ali ti samo niso.placalinrazlike.od standardnega do večjega platišča.
Isto pri teh lučeh
Mu ne bodo plačali led luči, mu bodo pa plačali običajne ali pa mogoče xenon, ali mu je bodo plačali nobenih luči?

Standardno so seveda placali. Razliko do vecjega pa ne.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.333
971
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Pa ti je agent označil dodatno opremo (v tem primeru večja platišča)? Verjeno ne.

Jah seveda ne. Oprema avta je bila "promocijska", zato je na zacetku ni bilo v bazi. Dal mi je najbljizji model in dodajal opremo. In kako češ vedeti za vsak alu dodatek, dodatni vijak, malce spremenjeno obrobo...