Model avta ni v opciji izbire pri zavarovalnici

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Nič bat, zato pa cenilec škod ve in lepo odbije, tole naumo plačal, tole tud ne, pa tole tud ne. Koliko pravite da je bila škoda? 7 jurjev pa pol? Ma evo vam sto petdeset.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Nisem vedel da je izpis opreme pri uveljavljanju škodnega primera de-facto. Mogoče pri vaški zavarovalnici.

Pri resnih pogledajo VIN številko in je zadeva rešena !
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
In zavarovalnica ima vpogled v interno bazo podatkov proizvajalca, tako kot vsak šušmar v trgovini z rezervnimi deli... Ne bodi pameten. VIN ti pove osnove, kaj si ti doplačeval oz. imel customizacije pa ne. Recimo da je skrita koda stopnje opreme (tovarniške) s kombinacijo motorja in mogoče menjalnika (pa že nisem siguren).
Torej za ostalo pa ne, brez posega v interno bazo. VIN ti služi za identifikacijo, tako kot tebi EMŠO. Pa iz njega ne razberem ali si afroameričan, evropejec ali mulat. Prav tako ne razberem ali si normalen ali UFO (kar pa bi razbral iz tvojega zdravstvenega kartona, pa nimam dostopa). Razberem pa tvojo starost in spol.
Ne nakladaj. Ko nov avto zavaruješ se opreš na račun. Ko rabljenega pa na to, koliko poznaš avto in kaj si kupil (če ne dobiš zraven original računa).
Pri mojem je bila dodatna oprema prepisana iz fakture, pa je zavarovanje sklepala RCI za mene. Poavadi je pa samo malomarnost agenta, da si ne posodobi lokalne aplikacije za sklepanje zavarovanj.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.789
4.298
113
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Nisem vedel da je izpis opreme pri uveljavljanju škodnega primera de-facto. Mogoče pri vaški zavarovalnici.

Pri resnih pogledajo VIN številko in je zadeva rešena !

Le čevlje sodi naj kopitar
smirk-1.gif


oz. jaz na tvojem področju ne bom pameten katera feršetkarija je boljša ali slabša, ker ne poznam detajlov in ja niso vsi zvočniki
enaki če na njih piše 300w...

Zato mi gre tudi na organ sklepanje zavarovanj "mimogrede" na bankah, poštah in po možnosti še pri zelenjavarju, naj vsak
dela posel tam kje rje dober ne pa da prodaja pomaranče in kredite na istem mestu...

Osnova zavarovanja je, da so zavarovani samo predmeti (in oprema) ki so navedeni na zavarovalni pogodbi, zato je v tem
primeru nujno sodelovanje stranke in zastopnika, da se sestavi zavarovanje tako kot je treba... Je pa mnogokrat težava ko
sestavljaš ponudbo, da se stranki sanja ne kater nivo opreme ima in če je kaj dodatnega, velikost platišč, kovinska barva,...

Zaradi tega mora biti agent tudi vsaj malo "poznavalec" avtomobilov, da zna izbrati ustrezen nivo opreme in dodatno opremo,
ter tako pripraviti ustrezno zavarovanje... Včasih pa dobiš predhodno polico in po pregledu ugotoviš, da je in nivo opreme napačen ter dodana oprema ki jo avto nima, manjka pa tista ki bi morala biti... Poglavje zase so pa vozila uvožena iz drugih držav, saj se
oprema regijsko razlikuje in je treba biti še bolj pozoren da je vse vključeno oz. da ni preveč dodatne opreme zakar stranka
potem plača dražje zavarovanje... najti najbolj podoben model in ustrezno urediti doplačila, ali pa ročni vnos, vendar ja tam problem,
ker če nimaš predračuna/računa od prve prodaje, ne moreš vedeti nabavno ceno imajo pa zavarovalnice različna navodila kako
postopati v takih primereih...

Pride stranka z BMW-jem in reče ja saj ima serijsko vso opremo, da so platišča serijska 18" saj je bil tak že v salonu ipd...
Po konfiguratorju pa so bila 16" navadna ipd...

Pozoren je treba biti na:
velikost litih platišč
kakšna barva je (kovinska, posebna, biserna,...)
žarometi ( ksenon, led,....)
parkirni senzorji
radarski tempomati...
steklena streha...
usnjeni sedeži...
navigacija...

Skratka, pogledati avto in primerjati opremo po e-tax ceniku ter dodati vse ustrezno...

Biser pri iskanju ustreznega vozila pa so VIN številke, najslabše je pri VAG grupi.... vneseš številko, daš poizvedo
in ti ven vrže vse od Lupota do Tuarega od 1.0l do 5.0 motorja.... medtem ko pri BMW-ju vrže ven 1 ali 2 modela,
imaš pa potem tukaj za pokljukat še opreme za eno celo stran.... na to se ni za zanašat... razen pri Japoncih in Korejcih,
kjer ti vrže ven 3 modele kot dodatno opremo imaš pa možnost samo še kovinska barva in navigacije
cool-1.gif


Kar se pa obnavljanja cenikov tiče... so že vsi prešaltali na on-line vmesnike za sklepanje tako da razno posodabljanje
dejansko odpade, no razen pri Triglavu...


Za odpiralca teme je že Pbutec odgovoril, skratka, e ne bo zavarovan pravi model oz. oprema, ti zavarovalnica lahko zavrne
izplačilo škode za opremo ki ni standardna ali dodatno navedena...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Kdo pa uploada glavni center podatkov od avtov iz katerega potem online zavarovalnice vlečejo podatke? Da pokličem tja in jih vprašam po zdravju, kajti takrat, 2 meseca nazaj, ko sem ga naročil, sem šel tudi do druge zavarovalnice, katera tudi ni imela podatke od tega novega modela in mi je tudi tam agentka za info. izbrala prejšnjo Opel Zafiro Tourer, a pred salonom je že stala ta nova facelift in bi jo lahko tisti dan kupil. To je bilo 2 meseca nazaj in še sedaj ni uploadan glavni center teh podatkov, majku jim????
Avta sicer še nimam, ker sem izbral nekaj dodatne opreme in baje, da ga dobim nekje februarja.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Najprej se zavedaj, da zavarovalnice te posodobitve kupujejo, ker nič ni zastonj. Kako pogosto pa je stvar večih dejavnikov ...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Prosto po Garfildu jih dobijo na netu.
Verjetno pa obstaja neka centralna zbirka prav za te namene (Eurotax, zavarovalništvo) ki vsebuje točno to kar potrebuješ za sklenit polico ali ocenit vrednost. Pa ne po kriteriju VIN ampak po izbiri znamke, modela, submodela, opreme, motorja, dodatne opreme (paketne in posamezna doplačila).
Za pogoste modele se zbirka hitro obnavlja, za raritete v prodajnem smislu pa ne.
Pa verjetno so zavarovalnice naročene na to zbirko in takoj dobijo popravke.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Sam mal... OT je imel problem. Jaz ga nisem imel, pa sem 2x zavaroval avto ki je komaj prišel na trg. Obakrat je na osnovi računa zadeva bila izpeljana b.p.
Je pa tudi res da ne sklepam preko interneta. Dovolim, da zastopnik zasluži kakšen euro na meni.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.789
4.298
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Sam mal... OT je imel problem. Jaz ga nisem imel, pa sem 2x zavaroval avto ki je komaj prišel na trg. Obakrat je na osnovi računa zadeva bila izpeljana b.p.
Je pa tudi res da ne sklepam preko interneta. Dovolim, da zastopnik zasluži kakšen euro na meni.

Oprosti, moral bi napisat KSZ itd...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sem šel danes na ta prvo zavarovalnico, kjer sem prvič spraševal 2 meseca nazaj in so našli čist ta zadnjo Zafiro in paket opreme, katero sem jaz naročil, tako, da so posodobili.
zmaga.gif
Sem pa vprašal, kaj če jo ne bi bilo noter in so rekli, da se potem vse ročno vnese iz računa, kot ste nekateri že povedali. Je pa sedaj nova Opel Zafira brez "Tourer" imena na koncu. Tourer je bila do l2016, sedaj ne več (samo toliko za info)
Hvala vsem
grin1.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
In zavarovalnica ima vpogled v interno bazo podatkov proizvajalca, tako kot vsak šušmar v trgovini z rezervnimi deli... Ne bodi pameten. VIN ti pove osnove, kaj si ti doplačeval oz. imel customizacije pa ne. Recimo da je skrita koda stopnje opreme (tovarniške) s kombinacijo motorja in mogoče menjalnika (pa že nisem siguren).
Torej za ostalo pa ne, brez posega v interno bazo. VIN ti služi za identifikacijo, tako kot tebi EMŠO. Pa iz njega ne razberem ali si afroameričan, evropejec ali mulat. Prav tako ne razberem ali si normalen ali UFO (kar pa bi razbral iz tvojega zdravstvenega kartona, pa nimam dostopa). Razberem pa tvojo starost in spol.
Ne nakladaj. Ko nov avto zavaruješ se opreš na račun. Ko rabljenega pa na to, koliko poznaš avto in kaj si kupil (če ne dobiš zraven original računa).
Pri mojem je bila dodatna oprema prepisana iz fakture, pa je zavarovanje sklepala RCI za mene. Poavadi je pa samo malomarnost agenta, da si ne posodobi lokalne aplikacije za sklepanje zavarovanj.

Ko sem na mojem Smaxu menjavali prednjo steklo, je zavarovalnica in avtohiša na podlagi VIN številke avtomobila predvidela, kateri tip stekla je treba vgraditi, da je enako, kot je bilo v prvi vgradnji. Imam ogrevano steklo ( Smax ima 3 različne tipe prednjih stekel ).

V Fordovi bazi je na podlagi VIN številke vidno VSA oprema ki jo je avto imel, ko je šel iz tovarne.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Preizvajalec/uradni servis že ve, medtem ko zavarovalnice verjetno (?) nimajo dostopa do teh baz za vsakega proizvajalca posebaj, iz samega VINa (brez baze zadaj) se pa ne da razbrat vsega oziroma zelo omejen nabor lastnosti.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Imajo, imajo....samo pravega agenta moraš imeti. Vse uradno. Žal je velika večina nesposobna.

Skratka VIN je prva in verjetno najrelevantnejša informacija o tem, kaj je na avtu zavarovano.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Imajo, imajo....samo pravega agenta moraš imeti. Vse uradno. Žal je velika večina nesposobna.
E, pojdi. Večina znamk še sama nima urejenih evidenc glede opreme in številke avta, določene imajo evidence, pa kljub temu niti trgovci nimajo direktnega dostopa do teh baz, ti pa tukaj trdiš, da imajo zavarovalnice to vse vzpostavljeno.
Nekatere glede na to temo še eurotax baze ne ažurirajo dovolj pogosto ...
bonk.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Fordova baza ja, saj je pri Renaultu isto. Samo dvomim, da ima zavarovalnica dostop do tovarniških baz. S POMOČJO avtohiše pa ja...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Sem kupil BMW v Nemčiji, pri nas na BMW servisu dobil na podlagi VIN številke izpisek vse opreme avta.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
To je jasno, da proizvajalec ve, kakšen avto je dal ven za vsak VIN in da imajo potem avtohiše dostop do te baze. Malo pa dvomim, da imajo zavarovalni agenti dostop do teh baz od žnj proizvajalec kot pravi Simon_Vi....
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.789
4.298
113
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Imajo, imajo....samo pravega agenta moraš imeti. Vse uradno. Žal je velika večina nesposobna.

Skratka VIN je prva in verjetno najrelevantnejša informacija o tem, kaj je na avtu zavarovano.

Ah Simon.... tukaj ga pa fajn brcaš v temo...

Da ti šeenkrat razložim...


Brez veze, prepričanega prepričevati je kot da bi....