Letvice pod lučmi Golf 5

hja1

Pripravnik
30. mar 2016
185
2
18
Živjo,

Obstajajo ljudje, ki nimajo za vzdrževanje svojega vozila in se raje odločijo, da bojo dele ki jih potrebujejo ukradli. Ostal sem brez obeh letvic, pod žarometi skupaj z šobami za pranje žarometov. Gre za klasičen odbijač ne GTI (slika spodaj) Prosil bi, če mi bi lahko pridobil part numberje za:

-Letvico levo in desno
-Pokrovček šobe levi in desni
-Šobo za pranje žarometvo levo in desno



Hvala
 

hja1

Pripravnik
30. mar 2016
185
2
18
Dvomim, da mi bojo servisu povedali part numberje. Ker jim bo jasno, da potem ne bom kupoval pri njih.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Citat:
Uporabnik hja1 pravi:
Živjo,

Obstajajo ljudje, ki nimajo za vzdrževanje svojega vozila in se raje odločijo, da bojo dele ki jih potrebujejo ukradli. Ostal sem brez obeh letvic, pod žarometi skupaj z šobami za pranje žarometov. Gre za klasičen odbijač ne GTI (slika spodaj) Prosil bi, če mi bi lahko pridobil part numberje za:

-Letvico levo in desno
-Pokrovček šobe levi in desni
-Šobo za pranje žarometvo levo in desno



Hvala
Bodi vesel da ni sel cel. Odtujen ima ceno 1k EUR in ker se vedno bolj rabi motorje je spet precej popularen. Pa se zelo lahko se ga odtuji.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Pa ne obstaja noben DIY hack? Da snameš kak senzor...rele fizično in pač ne zavergla?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
opcija je:
nekje stikalo, kar pa bodo poiskali ce imajo dovolj casa (beri: temen parking)
zamenjane zicke na OBD prikljucku (ampak moras potem vsakic na servis adapter prinest - je pa to kr dobra ovira ker jim enostavno naprava ne bo delala)
ali pa kljucavnica za volan/menjalnik - ko to vidijo bodo pac drug avto poiskali
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.357
222
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
opcija je:
nekje stikalo, kar pa bodo poiskali ce imajo dovolj casa (beri: temen parking)
zamenjane zicke na OBD prikljucku (ampak moras potem vsakic na servis adapter prinest - je pa to kr dobra ovira ker jim enostavno naprava ne bo delala)
ali pa kljucavnica za volan/menjalnik - ko to vidijo bodo pac drug avto poiskali
Ob ''pravilni prevezavi'' jim tudi skuri adapter...
evil.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
A veš da sem tudi sam imel v mislih tako prevezavo?
Sam vprašanje kako bi se potem nad avtom znesli...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.357
1.350
113
Drži.

Morda manj škodljiva možnost bi bila, da bi nekam vgradil stikalo, ki bi odklopilo vse žile v OBD2 konektorju. Je pa lahko problem, ker če odklopiš samo plus in minus, je premalo (lahko jih prebrika od drugod), žagati CANBUS povezavo pa je bolj komplicirano...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.357
222
63
Kras
www.mtl.si
Saj se to ne "pokadi" ven, le obd ne bo delal.
Da mu ga je skurilo bo verjetno šele pri naslednjem ugotovil
wink-1.gif
.
Torej si s tem "rešil" dva avta
smile-1.gif
...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
A veš da sem tudi sam imel v mislih tako prevezavo?
Sam vprašanje kako bi se potem nad avtom znesli...

Nekoč so sodelavcu od mame kradli BMWja... Iz neznanih razligov jim ga ni uspelo "usposobit" in odpeljat... Je pa za nagrado zato dobil rjavo klobasico na voznikovem sedežu... Pravilnih krivin... Ko un sladoled iz avtomata iz otroštva
evil.gif
 

hja1

Pripravnik
30. mar 2016
185
2
18
Bi bil zelo vesel ponaredkov.
smile-1.gif
Letvice + pokrovčki za šobe so na servisu 74eur. Na netu ne najdem cenejše opcije. Manjkajo tudi zgornji deli šobe, te lahko naročim iz aliexpressa za cca. 8eur po komadu, na servisu so 14eur. Ker pa je bilo vse odtrgano na silo, je potreno zamenjat še spodnji del šobe, ki pa stane 54eur po komadu. Prišteti je treba še delo + štrihanje letvic in najverjetneje tudi odbijača, ker je tudi ta poškodovan,.. Tako, da,.
Ima, kdo info koliko bi bila neka realna cena barvanja samo letvic?
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.248
267
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik hja1 pravi:
Bi bil zelo vesel ponaredkov.
smile-1.gif
Letvice + pokrovčki za šobe so na servisu 74eur. Na netu ne najdem cenejše opcije. Manjkajo tudi zgornji deli šobe, te lahko naročim iz aliexpressa za cca. 8eur po komadu, na servisu so 14eur. Ker pa je bilo vse odtrgano na silo, je potreno zamenjat še spodnji del šobe, ki pa stane 54eur po komadu. Prišteti je treba še delo + štrihanje letvic in najverjetneje tudi odbijača, ker je tudi ta poškodovan,.. Tako, da,.
Ima, kdo info koliko bi bila neka realna cena barvanja samo letvic?

www.silux.si poklič pa upraš