xsara picasso tretja zavorna luč skoz gori

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38

Živjo,

zadnjic mi je crknila zadnja luč, sem pač zamenjal žarnico. imam 2.0 HDi, 2005 letnik.
Naslednji dan se najprej peljem nekam, hočem ugasnit avto, avto ne ugasne. Pol vidim, da je bil problem, ker sem držal bremzo, čeprav se ne spomnim, da bi mi to delal prej.

Potem pa gremo v italijo na letališče in enkrat na avtocesti vidim, da je zadnja polica nekam v rdeči barvi. Pogledam na bencinski, non stop gori samo tretja zavorna luč, ostali dve delata normalno. WTF????

A je komu jasno, kaj bi to bilo in če je to kaj povezano??? Zdaj moram še 500km naredit iz milana domov, pa bi bilo fajn, če je to kakšna easy rešitev... Kam to peljat pogledat? Je v lj kakšen avtoelektričar, ki mu je kaj jasno okoli citroenov?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
za začetek zmigaj kable v gumi uvodnici ki grejo na prtlažna vrata. Močoče so tam preribani in dela kak stik.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.745
209
63
Citat:
Uporabnik pablohasan pravi:
......
zadnjic mi je crknila zadnja luč, sem pač zamenjal žarnico.....

najprej preveri to zarnico, ki si jo menjal,

naslednji korak je preverjanje kablovja v gumijasti uvodnici med karoserijo in zadnjimi vrati ...
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
v Bartogu se dobi uvodnice s kvalitetnimi silikonskimi ovoji kablov in s cevkami vred, zraven so še spojke - tipsko za določen tip vozila za popravilo točno tega problema
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
a misls točno ta problem, da tretja luč skos gori?? to mi ne gre čist skupej.
zamenjana žarnica zaenkrat dela, prav tako tretja luč, slednja še preveč, zato mi ni jasno, kaj je zdaj to? stikalo bremz luči? ampak tudi ni logike...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
In to je naibrz pri vseh znamkah, da ne bo sedaj zaradi tega Citroen jajc.
wink-1.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.875
8.895
113
EU
Je Citroen jajc. Prodali smo Hiunday Atosa dvanajst let starega in te napake ni bilo.
grims-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Še nisem imel Citroen, se mi je pa v dvajsetih letih pojavila ta napaka pri vseh ostalih. č ne na prtljažnih vratih pa na vratih kabine.
Hyundai pa res se nisem imel. Če je imun na te okvare, moj poklon. Očitno evropski in japonski proizvajalci tega se ne znajo.skopirati. No moj japonc je bil iz začetka devesetih, takrat s(m)o se hyundaju se bolj smejali kot danes kakemu kitajcu, Indijcu, tako da japonc takrat najbrž še ni kopiral od korejca
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:
v Bartogu se dobi uvodnice s kvalitetnimi silikonskimi ovoji kablov in s cevkami vred, zraven so še spojke - tipsko za določen tip vozila za popravilo točno tega problema
Hvala za info, se bom pozanimal. Čakam namreč dan, ko (ne če) bo mene to doletelo na prtljažnih vratih...
 

jakkaa

Pripravnik
19. mar 2009
352
0
16
ljubljana
Namest 21/5W si dal notr samo 21W in skup staknu kontakta, en je za pozicijo en za stop luč, poglej 100% si to naredu...
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Fak verjetno bo res to. Sicer ne vem, kako to vpliva na tretjo zavorno? A je zaporedno vezana na levo luc?

Upam, da najdem to zarnico 31. 12. Na italijanski pumpi. Ali pa tudi ne, ce tretja stoplampa gori vsi ful varnostno drzijo.
 
Nazadnje urejeno:

jakkaa

Pripravnik
19. mar 2009
352
0
16
ljubljana
zakaj sveti tretja zavorna lič ne vem, mogoče so res še kabli med vrati prekinjeni pa se kkšn napačen stik dela, kar se tiče pa tega, da ko držiš zavoro in avto že kar laufa, sm pa zihr da je napačna žarnica...
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
No sej makes sense, verjetno je vse to prilicno povezano. Hvala za pomoc.
 
Nazadnje urejeno:

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.745
209
63
Citat:
Uporabnik jakkaa pravi:
Namest 21/5W si dal notr samo 21W in skup staknu kontakta, en je za pozicijo en za stop luč, poglej 100% si to naredu...

to bi naredila kaksna baba, njemu pa ja nekaj visi dol ... med nogami ...
cheer.gif
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
prav si imel. vse zrihtano. kupil zarnico, v rezervnih valda take ni bilo
smile-1.gif
pol sem pa še italijanskemu pumpežu moral razlozit, kaj je screwdriver.