Opel Corsa 1.4 Enjoy

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.277
23
38
Murska republika
Čas je za nakup novega avta in nekako se mi zdi nakup Opel Corsa 1.4 Enjoy ali pa z drugim motorjem primeren za mestno in primestno vožnjo, nekje sem izbrskal da pa je v kabini precej slišen hrup motorja, ima kdo izkušnje z temi avti letnika 2013-2015 .
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Koliko pa je to konjev? 140KS? Ma za to rabiš orožni list
smile-1.gif

OPS zdele vidu, da je sam 150KS.
Sem imel 3 Corse, še vedo jih pogrešam
smile-1.gif

Za mestno vožnjo neka z mini porabo. Na obvoznici vseeno leti ko hudič, tudi z dvema potnikoma.
 
Nazadnje urejeno:

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.234
131
63
Celje
Citat:
Uporabnik brane_new pravi:
Koliko pa je to konjev? 140KS? Ma za to rabiš orožni list
smile-1.gif

OPS zdele vidu, da je sam 150KS.
.

O čem ti to?

@retro: žena vozi 1.2 16v. Avto je praktično nepremičnina, ampak za po mestu sem in tja ganjat je pa čist OK. Sicer je zaenkrat prevozila le cca. 20k km (trenutno prevoženih malo manj kot 50k), ampak trenutno še BP. Edino poraba ni tako nizka, kot bi si želel/pričakoval - izključno po mestu cca 7-7,5, relacije (ne po AC) pa cca 5,5-6.

Edit: šele zdaj sem videl, da gledaš E generacijo. Ženina je D...
 
Nazadnje urejeno:

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.277
23
38
Murska republika
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Citat:
Uporabnik brane_new pravi:
Koliko pa je to konjev? 140KS? Ma za to rabiš orožni list
smile-1.gif

OPS zdele vidu, da je sam 150KS.
.

O čem ti to?

@retro: žena vozi 1.2 16v. Avto je praktično nepremičnina, ampak za po mestu sem in tja ganjat je pa čist OK. Sicer je zaenkrat prevozila le cca. 20k km (trenutno prevoženih malo manj kot 50k), ampak trenutno še BP. Edino poraba ni tako nizka, kot bi si želel/pričakoval - izključno po mestu cca 7-7,5, relacije (ne po AC) pa cca 5,5-6.

Edit: šele zdaj sem videl, da gledaš E generacijo. Ženina je D...

http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=11404390

Zdravo, gledal sem tega v tem oglasu,zdi se mi primeren mojim željam dejansko pa si ga moram še pobližje ogledat, določene zadeve kot so nastavljivi sedeži po višini in tudi kaj drugega bi bilo zaželjeno, kot pa sem omenil me nekaj v enem testu o teh avtih moti ; hrup v kabini !

dejansko pa se mi zdi ta cenovno zelo primeren pa še dizel je.

http://www.avto.net/Ads/detail...nik%20vsi%20...
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Zadnjič sem imel priložnost voziti to dizelsko "nepremičnino" - ki se je na koncu izkazala, da to sploh ni. Avto se suvereno premakne, je relativno živahen, vendar se se veselje konča takoj ko prideš na avtocesto. Relativno slaba zvočna izolacija in kratka medosna razdalja niso ravno idealna kombinacija. Po drugi strani pa to ni avto, ki je namenjen avtocesti. In sem spet pri mešanih občutkih... Za koji k... mikro dizla za v mesto, kjer se po desetih minutah motor niti ne spravi do delovne temperature ??? Če bi jaz iskal avto za kratke relacije, diesel odpade. Če so relacije malo daljše, pa mogoče gledaš premali avto...
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Če smo že pri pretiravanju - gre moj glas v tem primeru za 1.6 Turbo OPC 155kW
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
@retro:
Podobno Corco ima kolega. Hrup pri npr. 130 za ta rang avta se meni ne zdi strašno moteč.
Sprobano pri frendu, ki ima 1.2, bencinarja, ki je sicer nepremičnina, se pa na AC razleti tudi preko 150, samo traaajaaaa).

Preden kupuješ rabljeno, poglej za nove/testne. Rabljenim kar navijajo cene.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.234
131
63
Celje
No, hrup pri recimo 1.2 pri hitrostih, katerim je namenjen (do recimo kakšnih 110 km/h) niti ni tako zelo moteč oz. je takšen, kot pri preostalih mlinčkih. Je pa v mestni vožnji zelo miren in tih. Pri ustavitvi sem se že večkrat zalotil, da sem preveril obratomer ali pa pobožal plin, da sem ugotovil, ali motor še teče...posebej, kadar sem na Corso preklopil iz moje Mazde, kjer definitivno veš, da motor teče.

Na AC pa takole...ja, zmore tudi hitrosti 140 km/h+, ampak je seveda več kot očitno, da avto ni narejen za to. Spet...kot vsi preostali takšni mlinčki...
 
Nazadnje urejeno:

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.277
23
38
Murska republika
Res škoda da je vsaj meni oblikovno in všečno narejen avto z takimi slabostmi v motornem delu.Kot pravim moram najti alternativo temu avtu.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
No jest imam corso C 1.2 80 KM. Za mestno vožnjo več kot primerno vozilce. za relacijo, ko enkrat nabere hitrost komo vzdržuješ 140 na AC ampak je glasna. nad 110 km/h začne tulit. Kratki menjalnik, 110 km/h ima 4000 obratov. Če je veliko mestnih in primestnih voženj je zadeva povsem primerna, pa morda nekajkrat na leto na AC, se tud da tisto urco ali 2 potrpet. Ni panike. Nekdo je omenil porabo. NA bencinc tega ranga nobeden ne pije v mestu pod 7. Relacije pa od 5,5 do 6, 5. Poraba je kr vredu. za primerjavo, tudi clio 2 1.2 16V, ki sem ga imel je tolk žru. Zadnjič sem slučajno nekaj forde gledal, se mi zdi fiesta kr cenovno sprejemljiva, pa večja je, večji prtljažnik, boljša lega na cesti, solidni turbobencinci, itd

http://ford.si/library/09/7c/ba/d3/097cbad3dc2e4103c086287ab4ceb596.pdf

Recimo 5 vrat, paket style, 1.0 ecoboost 100km, pa doplačilo 210 za paket "pomoč vozniku"(poklopljiva ogledala, rikverc senzorji), pa 80 za tempomat, pa imaš nekako vse za pameten denar. nekje okoli 12,5 k eur.
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Res škoda da je vsaj meni oblikovno in všečno narejen avto z takimi slabostmi v motornem delu.Kot pravim moram najti alternativo temu avtu.

Poglej še kak Hyundai i20...sploh sedaj ko majo akcije ob koncu leta...
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.277
23
38
Murska republika
Hvala za vaša mnenja in predloge, tudi na to sem pomislil Hyundai i20 in verjemi da se moreva oba z ženo poenotiti ker je situacija presneto resna, sam sem precej visok in obilen žena pa dosti manjša in temu primerno kg- obdarjena.Imel sem pred leti Lupo 1,0 katerega je vozila tudi žena vendarle zaradi visoke armaturke težko, in sem ga moral prodati. Kupil sem Laguno ki pa je za njo tank in ga nikakor noče voziti.
Je pa sedaj situacija taka da zaradi moje invalidnosti zelo težko vozim Laguno ki je letnik 99 vendar kot nova. Vem da zanjo ne bom dobil nek denar pa to me toliko ne moti kot to da morava oba imeti naprej mesto , ona da si dvigne sedež in po možnosti prilagodi višino volana, sam pa da zlezem na sedež in kolikor toliko udobno sedim . Avto mora biti malo višji da se pri sedanju v njega ne sklonim preveč ker potem se ne morem zavlečti v in iz avta to je pri corsi bolje ker je mace višji v sedežih.
Lupo je bil poglavje zase z veliko porabo in čeravno je bil kratek je nekako šlo bil je benzinar vendar se je zaradi svoje slabosti v šibkosti motorja -mučil, tako navkreber kot na avto cesti.
Toliko o tem. Še vedno spremljam vaše predloge.

Map@ -ni slaba ideja, vendarle bi nekaj rabljenega do 5 let starosti.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Pregovorno višje sedenje imajo fiati in renoji. Zdej po tem kar si navedel, bi pomoje še v šil prišel kakšen nissan note. Kake rabljenega tazadnje generacije bi že dobil za pameten denar glede na to da je novi 12k z avt. klimo in tempomatom. V salon pa probat, kak je vstop, izstop položaj. Vglavnem ne muči se z nekimi nižjimi avti. Je mel sosed, ki ima neke probleme z nogami do 14 dni nazaj i20. Sem ga gledal iz balkona, je bla cela muka ven lezt. Noter je še nekako šlo. No pred 14 dnevi si je pa novo KIO RIO omislil, ker je po njegovem občutek da ima višji sedež. Pa je zadeva podobna. Za take je kak IX25, captur, note, meriva. Jes bi pogledal še za kakim rabljenim Ford Bmax. Prostora veliko, vrata široka, višina primerna, poskočnejši turbo bencinci.
 
Nazadnje urejeno:

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.277
23
38
Murska republika
Ja ko bom malce bolj pri močeh bom pregledal po salonih avte ki si jih navedel seveda je opcij veliko in verjetno se bo kak primeren našel, bom pa imel vse predloge zapisane, najhuje mi je vstopat oz.se sedat ko je vse skupaj nizko in kot sam vidš pri sosedu je težava ravno v tem da so nekateri sedeži v avtih res nisko.Renaul in dacia so v nekaterih modelih s tega vidika kar visoki in primerni tudi Nisan je med njimi bom pa v kratkem preizkusil omenjeno.
 
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Hvala za vaša mnenja in predloge, tudi na to sem pomislil Hyundai i20 in verjemi da se moreva oba z ženo poenotiti ker je situacija presneto resna, sam sem precej visok in obilen žena pa dosti manjša in temu primerno kg- obdarjena.Imel sem pred leti Lupo 1,0 katerega je vozila tudi žena vendarle zaradi visoke armaturke težko, in sem ga moral prodati. Kupil sem Laguno ki pa je za njo tank in ga nikakor noče voziti.
Je pa sedaj situacija taka da zaradi moje invalidnosti zelo težko vozim Laguno ki je letnik 99 vendar kot nova. Vem da zanjo ne bom dobil nek denar pa to me toliko ne moti kot to da morava oba imeti naprej mesto , ona da si dvigne sedež in po možnosti prilagodi višino volana, sam pa da zlezem na sedež in kolikor toliko udobno sedim . Avto mora biti malo višji da se pri sedanju v njega ne sklonim preveč ker potem se ne morem zavlečti v in iz avta to je pri corsi bolje ker je mace višji v sedežih.
Lupo je bil poglavje zase z veliko porabo in čeravno je bil kratek je nekako šlo bil je benzinar vendar se je zaradi svoje slabosti v šibkosti motorja -mučil, tako navkreber kot na avto cesti.
Toliko o tem. Še vedno spremljam vaše predloge.

Map@ -ni slaba ideja, vendarle bi nekaj rabljenega do 5 let starosti.

poglej kake fiate, recimo stilo, jtd motorji. če znese nabaviš multijeta. KOlega je nabavu lancio lybra karavan (fiat grupa) 1,9 jtd (mislim da 105 km) gre ko satan, komfortna, sedeži so fotelj (ne lažem, te objamejo), hrupa praktično ni. Zanjo je dal okrog 2 k € in avto teče k urica. kOfana je malce manjša zaradi zvočnikov + cd menjalca (bose ozvočenje)
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Pa če sem prav razumel je pri soprogi pomembno da se da sedež visoko dvignit, volan nizko spustit in da ni armatura previsoka, da vidi čez. Kle ti lahko iz prve roke povem, je je v tem oziru dober tudi megane III, ki si ga lastim, razen višine vstopa. Moja ima 163 cm, pa si zic čisto dvigne, volan spusti, da jest še hurca v avto ne dobim, če pred vstopom ne premaknem sedeža in ga spustim vsaj za polovico. Enako dober bi v tem oziru bil tudi scenic III. Vstop visok, volan in zic se super prilagodita, armatura ne previsoka. Kak note ali captur bi lahko tudi bila dobro nastavljiva. Z soprogo si vzamita čas, pa če ne drugega v salone. Tud če ni testnih avtov, bosta vstope in položaje lahko sprobala.
 
Nazadnje urejeno: