Nakup - Cabrio

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.730
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
No, jaz sem pa za 306 cabrio videl kaj se z njo zgodi pri trku... Nobene pasivne varnosti...

navaden 306 je iz leta '93, tako da kaj veliko pričakovati glede varnosti je utopično, pri kabrioletu velja pa še poseben optimizem

je pa treba priznat, da 306 še danes dobro izgleda, kabrijo je pa sploh cuker
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
To pa vsekakor. Čeprav narediti kompaktnejši okvir stekla ne bi smel biti problem tudi takrat...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Če nimaš napake na izpušnem sistemu potem lasten smrad težko pride v potniški del. Iz ceste pa...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Potem ne vem kaj so vohali na testu. So pa imeli najbrž bolj nov avto. Razumel sem kot lastne izkušnje pline. In tudi v običajnem avtu se jih konkretno voha v avtu. Če pa se jih v cabrio pa nimam izkusenj
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
sam imam megana 2.0 16v 09 letnik,torej eden zadnjih ki je prilezel iz traku te serije,na števcu 100k km,do sedaj nobene težave,1x v vsem tem času mi je spuščala streha spredaj pri voznikovi strani,kaj je bil vzrok ne vem,morda ne popolno zapiranje??poraba je 7.5 litra,servis stane enako kot za navadnega megana,vsaj 4 letno pa očistim vsa tesnila in jih namažem s silikonom ker če bodo preparela mislim da set pride 1800€.serisjko so slabo zatesnjeni motorčki pomika stekel kar pa lahko rešiš sam če nimaš 2eh levih rok,navodil na nteu je malo morje,tudi sam naredim več kot polovico km na leto brez strehe,pa obvezno kupi zaščitno mrežo če je ne dobiš zraven,imaš na ebay.de 50% cenejše kot pri nas
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Če nimaš napake na izpušnem sistemu potem lasten smrad težko pride v potniški del. Iz ceste pa...

pri kabriu to ni problem,sploh kadar greš rikverc smrdi pa še en problem je pri dizelašu in kabrioletu,hrup ob spuščeni strehu,tako da mene ne bo nihče prepričal v dizla+kabrio,če 2 litra v porabi ne morem prebolet potem tudi ne bi razmišljal o kabrioletu
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Če nimaš napake na izpušnem sistemu potem lasten smrad težko pride v potniški del. Iz ceste pa...

Bo sjtv povedal zakaj je tole napisal.
Citat:
Naj zapišemo takole: če ne uživate v poslušanju drdranja dizla in če vas vonj dizelskega izpuha moti, si Eosa omislite z bencinskim motorjem v nosu (kot se za kabriolete spodobi).
 

Bakki33

Fizikalc
8. dec 2007
415
60
28
Citat:
Uporabnik satelite_mike pravi:
Citat:
Uporabnik Bakki33 pravi:
C3 Pluriel, 1. lastnica, 2009 letnik, 36000km te zanima??

motor? Cena? Barva?
1,6, 110KM, avtomatik, vsa možna oprema za ta model, edini v SLO ta letnik, vijolično rdeča s srebrnimi loki... Cena? Stvar dogovora...
 

Bakki33

Fizikalc
8. dec 2007
415
60
28
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Pluriel je težki mimosun...

Dopovej to njej... njej, ki ji je všeč
cool-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik shift pravi:
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Če nimaš napake na izpušnem sistemu potem lasten smrad težko pride v potniški del. Iz ceste pa...

pri kabriu to ni problem,sploh kadar greš rikverc smrdi pa še en problem je pri dizelašu in kabrioletu,hrup ob spuščeni strehu,tako da mene ne bo nihče prepričal v dizla+kabrio,če 2 litra v porabi ne morem prebolet potem tudi ne bi razmišljal o kabrioletu
Tukaj je treba ločit med drugim ali celo prvim avtom, ki je cabrio in med vikend igračko.
V drugem primeru bi se strinjal, da je fajn, če je bencinar.
V prvem pa res ne vem zakaj ne more biti dizel. Itak bo večinoma streha gor, poleg tega pa ne vem točno kje ti živiš, ampak še moj antični PD TDI je v kabini pri ustreznih vrtljajih lepo tih, če pa na cabriu odpreš streho se pa sliši vse kaj drugega kot pa zvok motorja. Sploh pri normalnem kruzanju. Če pa ga misliš pulit, je pa potem (tudi iz drugih razlogov) bolj smiseln bencinar, ja.

Še glede smrdenja in rikverca. A ste kdaj probali s hladnim cabrio bencinarjem it rikverc ob spuščeni strehi? Ni šans, da ne zavohaš izpušnih plinov. Toliko o tem. Pa nekako se mi zdi, da ni ravno point cabria, da se s spuščeno streho rikverc voziš
wink-1.gif
. Sicer pa vsakemu svoje.

Pa še ena zadeva. Recimo primer Megane 1.6 16v ali pa 1.9dCi dizel (pustimo sedaj problematiko samih motorjev). Bistveno bolj paše h cabriu dizelski motor (ne z vidika hrupa), kot pa 1.6 16v, ki ne gre nikamor in ga moraš non stop šaltat in navijat v vrtljaje. Z dizlom pa lepo samo navor držiš in lepo elegantno kruzaš.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.730
113
Citat:
Uporabnik Bakki33 pravi:
Dopovej to njej... njej, ki ji je všeč
cool-1.gif

saj ji bo vse jasno, ko jo bo presenetila prva poletna ploha nekje stran od doma...
wink-1.gif
 

Bakki33

Fizikalc
8. dec 2007
415
60
28
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
Citat:
Uporabnik Bakki33 pravi:
Dopovej to njej... njej, ki ji je všeč
cool-1.gif

saj ji bo vse jasno, ko jo bo presenetila prva poletna ploha nekje stran od doma...
wink-1.gif

Sedem let je znala gumb zasukat in streho zapret. Tudi na avtocesti pri 130
wink-1.gif
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Ce snames loke na Plurielu, mora biti res lepa napoved, ker ce te ujame dez v tem primeru ne mores zapret strehe.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Še nisem videl Pluriela brez loka. Itak se tega nobenemu ne ljubi dol devat, temveč le odpre streho. Tako da to ni problem.
Pri zgoraj omenjeni zadevi bi mene bolj skrbelo stanje ''cukavčka''.