TPMS - ventil za nadzor tlaka v pnevmatikah

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Pozdravljeni,

za zimo bi si omislil zimski komplet, torej zimske gume na drugih feltnah. Ker te nove feltne nimajo tega famoznega ventila, me zanima kako zadevo rešujete.
- prva varianta da kupim vse original na servisu, porabim milion € odpade
grims-1.gif

- zmontiram nove feltne gor in da mi celo zimo gori rdeč klicaj mi tudi ne diši
- zmontiram nove feltne gor, dam nekomu sprogramirat da mi ne gori klicaj je brezveze, ker pol spomladi bi moral to ponoviti nazaj
- še najbolj življensko se mi zdi nabavit te ventile, vendar novi so po 80€, kar ne dam. Priporočate kakšne konkurenče in ali jih je treba potem sprogramirat in spet rabim tipa programerja, ali se samo nastavi...?
Gre za avto BMW F10.
In še večna dilema za foro: Ne, ne in ne, nekdo, ki vozi F10 ne sere keša. Vsak rad kaj prišpara, tam kjer je pač mogoče...
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Citat:
Uporabnik Katunga pravi:
- zmontiram nove feltne gor in da mi celo zimo gori rdeč klicaj mi tudi ne diši

Predlagam točno to + s črnim izolirbandom prelimaj un klicaj do spomladi
evil.gif
 

Filipides

Pripravnik
20. jun 2014
129
2
18
Meni čez zimo gori klicaj, v glavi ga interpretiram kot "montirane so zimske gume", po enem tednu ne moti ne mene ne žene. Spomladi pa se mi zdi vseeno malce fajn, ko izgine.
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik Filipides pravi:
Meni čez zimo gori klicaj, v glavi ga interpretiram kot "montirane so zimske gume", po enem tednu ne moti ne mene ne žene. Spomladi pa se mi zdi vseeno malce fajn, ko izgine.

huh, ja...za 90€ na kos se bom tudi jaz privadil. Razen, če dobim kot tukaj kolega s foruma pri kakem vulkanizerju bistveno ceneje. Do ene 140€ s kalibriranjem in montažo bi mogoče še bilo sprejemljivo - za vsa 4 kolesa seveda.
smirk-1.gif
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
937
90
28
Ljubljana
Kot kaže je pa res kriza. Nov avto, vsi štumfi spucani, potem pa ni ... in ni.

Drugič kupi VAG. Tam še ne poznajo senzorjev.
hysterical-1.gif


Uporabi korektor (lahko belega) in pozabi na kasko. Kot da bi vrgel stran 500+ EUR.
stupid-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ne vem kaj imaš to zaeno kočijo, za svojega (Renault) imam na e-Bayu ponudbo za 115€ komplet, pa bi verjetno dobil še ceneje... oz. 700€ komplet gum, alu felten in senzorjev. Gume Continental, Goodyear, Michelin rang. Zimske seveda, 17col.
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik Alex pravi:
Kot kaže je pa res kriza. Nov avto, vsi štumfi spucani, potem pa ni ... in ni.

Drugič kupi VAG. Tam še ne poznajo senzorjev.
hysterical-1.gif


Uporabi korektor (lahko belega) in pozabi na kasko. Kot da bi vrgel stran 500+ EUR.
stupid-1.gif

sarkastičen, klišejski, pa še s smislom za humor. ni da ni.
evil.gif

lahko pa ti dam link na mojo trgovino na bolhi, pa ti mal navijem cene, pa boš vse pokupil, da ne bodo sosedje rekli, da si ne moreš privoščit.
hysterical-1.gif

pozdrav.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.357
222
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Alex pravi:
Drugič kupi VAG. Tam še ne poznajo senzorjev.
hysterical-1.gif
Jaz ne bi bil tako prepričan v to
tongue-1.gif
. Spodaj je čisto svež Passat B8, sem pa zadevo videl že tudi na Passat-u B7, se pa ne spomnim letnika sedaj.
 
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
rešitev je enostavna... pač ne nabaviš še enga kompleta feltn
wink-1.gif


pa 6let imaš mir.

40€ premontaža x 2x na leto = 80€ Tle nekje ali še več boš dal pa tudi za eno feltno.
+ še 100€ za senzorje.

Pa kljub temu, če bi imel vsake na svojih feltnah, boš 2x moral obiskat vulkanizerja, ko boš po 3-4letih menjal gume...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.072
113
Ni fora v matematiki. Fora je ker sol rada zhebe alu feltne. Pravtako jih lahko hitro poškrenfajo pri.menjavi. Tako imam sam tudi rad 2 komplet fentn in jih sam menjavam, ko imam čas.
Ta teden grem v lov na tmps ventilčke, felne, gume in okrasne pokrove.
 
Nazadnje urejeno:

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Jah, vidim, da za teh cca 120€ se bo že dalo kaj dobit. Tolko sem se sprijaznil da bo, če hočem imet še en popoln komplet, pa samo premontiravam cela kolesa ob zamenjavi letnega časa.
wink-1.gif
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Ni fora v matematiki. Fora je ker sol rada zhebe alu feltne. Pravtako jih lahko hitro poškrenfajo pri.menjavi. Tako imam sam tudi rad 2 komplet fentn in jih sam menjavam, ko imam čas.
Ta teden grem v lov na tmps ventilčke, felne, gume in okrasne pokrove.

Hello, sporoči magari potem katere TPMS si nabavil, lahko tudi na privat. Jaz grem jutri k lokalnemu vulkanizerju pogledat. En na bmw forumu je dobil za 140€ ventile, programiranje in montažo. Kaj takega imam tudi sam v mislih...
pozdrav.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.437
113
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
rešitev je enostavna... pač ne nabaviš še enga kompleta feltn
wink-1.gif

Enostavno kot 13 colsko gumo na suho natikat na 20 colsko feltno.
bonk.gif


2x letno pretikat runflat gume na alufeltnah s senzorji je strel v glavo in koleno naenkrat. Po možnosti 14. novembra popoldne ko je gužva in ponucajo še zadnjega pepčka, ki zna s pajsarjem opletat. Ne trdim da je posebna umetnost to narest, ampak za 40 eur se bo tega lotil samo nekdo, ki bo pri menjavi uničil dve gumi, 3 senzorje in 4 feltne.
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Uglavnem, ker izklop opozorilnega trikotnika v lastni režiji, za zimski komplet, ni mogoč, je fokus najt čimbolj poceni TPMS ventile in jih uparit. Vse ostale fantazijske ideje odpadejo.
grin1.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.072
113
Računaj še na strošek napravice za uprajanje. Vsaj pri Opelici je tako, da če ventilčki zamenjajo pozicijo (magari naprej<->nazaj) jih je potrebno uparit z vozilom. Rabiš pa tole napravico . Kaki so postopki pri drugih avtomobilih pa ne vem. Lahko da je kako drugače.

P.S. Mater so naj zjebali z temi TPMS.
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Računaj še na strošek napravice za uprajanje. Vsaj pri Opelici je tako, da če ventilčki zamenjajo pozicijo (magari naprej<->nazaj) jih je potrebno uparit z vozilom. Rabiš pa tole napravico . Kaki so postopki pri drugih avtomobilih pa ne vem. Lahko da je kako drugače.

P.S. Mater so naj zjebali z temi TPMS.

živa jeba.
uf-1.gif