Nakup Mercedesa karavana

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
čez leto ali dve bo hotel novo trojko, pa bo spet isti problem
wink-1.gif

3 leta 3je BMWji, čas bo za spremembo spet. Nekaj znamk je pa le še za preizkusit.
wink-1.gif
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.818
113
Že že, samo vedno si najbolj napaljen na nekaj svežega. Vsaj pri meni je tako. In če boš čakal 2 leti na ugodno mečko, bo ta čas že kaj novega, boljšega.

Je pa res, da mečka izgleda tako dobro, da sploh nisem zares opazil, da je npr. vmes nov a4
smile-1.gif
No tega itak ni težko spregledat.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Res je, sem svoji povedal, da ji verjetno bolj ustreza, da avte menjam kot pa babe.
grims-1.gif


Ob tem, da bi mel 205 Cja odlično opremljenega bi me pomoje srbel le še C z boljšo motorizacijo in pravim AMG paketom.
grims-1.gif


Novi A4 meni ni tako všeč ko stari in bi mirne volje vzel A6 ali starega A4 polno opremljenega. Novega se res gladko spregleda na cesti res ni nič posebnega.
 

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
959
21
18
Citat:
Uporabnik baldrick pravi:
Pozdravljeni sem pred nakupom omenjenega vozila in sicer c200 ali 220 d karavan do dve leti starosti zagotov bo tukaj kak strokovnjak, ki se spozna in bo znal svetovati in opozoriti na težave ali na kaj naj bom pozoren. Probal sem jih kar nekaj in zanimivo vsak je bil drugacen za peljati drug zvok odzivnost itd. Malo sem zbegan rad bi imel ali xenon ali led luci novejsi eno letniki pa imajo navadne h4 luči zakaj je temu tako?

A ga že imaš v garaži?
 
Nazadnje urejeno:

der_Starke

Pripravnik
22. jun 2010
881
5
18
Vzhodna - MB
Ksz, predvsem pamza malecky-ja

Imas prav.... novi c-jek je znotraj razred zase... kakovost materialov itd...
Ampak trojkica - sploh faceliftana ga nese pri dinamiki in i-drive sistemu....
Smo imeli 4 mesce c250d AMG paket zunaj ter znotraj z skoraj vso opremo... novi ca. 78K....
Res izjemen paket asistence z distronicom plus.... ostalo za moje pojme ga 3kica faceliftana nese....
Cisto subjektivno... oprosti Sajkek;)
 

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
ne še malo sem si preveč namišljeval in je za čakat, ker je na koncu odločitev padla za novo. Komaj čakam 1.marec ko sem na vrsti. Bo pa Amidža look
cheer.gif
in nekaj bonus opreme led laser itd.
 
Nazadnje urejeno:

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Pamž? Kje sem pa tebi na žulj stopil.
stupid-1.gif


Še verjamem ti popolnoma, mi je pa komplet bolj všeč, sploh notranjost. Zaradi dinamike pa še vztrajam na BMW z nekaj pavze zdaj vmes.

S skoraj vso...
crazy1.gif
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Ali je F31 dovolj velika za 2 odrasla in 2 otroka...recimo za naslednjih 5-6 let, ko bo tavečji star 7? Mika me 320i, baje da se jih da dobro in varno čipati na cca. 230. Naj bi bil enak motor kot 328i, čeprav je vsaj sodeč po tehničnih podatkih vsaj kompresija drugačna. Zaradi večje turbine in morebiti večjih injektorjev zagotovo ne.
smile-1.gif


Dovolj imam enoprostorcev, morebitni prostorski manjko bi raje 2x-3x letno reševal s kufrom na strehi.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Meni je gladko dovolj velik. Tudi E91 sem vozil z dvema mulcema pa velikim vozičkom. Glede smučarije ipd. pa enako... Thule kupit enkrat pa je večno rešen problem.

320i je skorajda identičen ja, razlike so v obdelavi internih komponent v motorju podobno kot npr. 316d, 318d in potem 320d in 325d in tudi R6 so enaki kosi samo vedno boljše kvalitete. F3x 320i se polno vozi tudi z 280-300KM, kjer so pa res že na meji navora in se lahko kaj zgodi. Tistih 250 pa res ne bi smel bit nikoli problem. Ma klasične minuse direktnega vbrizga (beden zvok), samo poraba je pa sprejemljiva enako super nakupna cena in čipana moč.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
Citat:
Uporabnik der_Starke pravi:
Ksz, predvsem pamza malecky-ja

Imas prav.... novi c-jek je znotraj razred zase... kakovost materialov itd...
Ampak trojkica - sploh faceliftana ga nese pri dinamiki in i-drive sistemu....
Smo imeli 4 mesce c250d AMG paket zunaj ter znotraj z skoraj vso opremo... novi ca. 78K....
Res izjemen paket asistence z distronicom plus.... ostalo za moje pojme ga 3kica faceliftana nese....
Cisto subjektivno... oprosti Sajkek;)

ne sej maš prav--catch je samo v tej "dinamiki".To mi je bilo pomembno pred xxx leti, ko sem bil star 18 do 25.. Danes več ne, mi več pomeni udobje, tišina, skladnost, umirjen dizajn, vonj, dost kvalitetni materiali, utip, počutje... kot pa idrive in 0,1 G več v ovinkih.
wink-1.gif


Tukaj je MB pred BMWjem... Imam kolege, ki zdaj že pregovrno kupujejo novaBMW vozila v rangu 3jke in 5..vedno ko pride menjava gredo do mercedesa, ampak na konc cena odloča, pri MBju pač si tako ali drugače 5kilo dražji in potem to odloča.
wink-1.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.328
113
Citat:
Uporabnik baldrick pravi:
ne še malo sem si preveč namišljeval in je za čakat, ker je na koncu odločitev padla za novo. Komaj čakam 1.marec ko sem na vrsti. Bo pa Amidža look
cheer.gif
in nekaj bonus opreme led laser itd.

Kakšen LED laser?
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Čist tko, eno vprašanje. kaj to po slovensko pomeni dinamika? res me zanima kolko je slo dinamikov?. Glede na ceste je po mojem pojmovanju dinamike, tak vseeno kaj maš. BMW bo od enega do drugega ovinka, po zjebani cesti celo en meter hitrejši od megana. hebo vas, dinamiki. Po AC zna vsak bebo tiščat.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
to mene tudi zanima, verjetno je dnimaki malo več glasnosti, malo več neposrednsoti, malo več trušča vibracij pač kot da si v racing bolidu... menegane.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Sicer je blo namerno postavljeno provokativno vprašanje. Ampak res smo z temi cestami pr nas v hurcu. še tam ko se lahko malo bolj pelješ pa radarji. Pa ravno prejšnji teden je moj stari naletel v Šoštanju tam pri elektrarni za 250 EUR na radar . Pa se vozi kot po jajcih, bolj kot ne po omejitvah. Če bi 300KM dinamično vozilo vozil bi bil že zdavnaj brez izpita.