Poliranje/obnova žarometov

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik DrM007 pravi:
Potrebujem predvsem za tehnični pregled.
redface-1.gif
V kolikor avtomobil ne gre čez tehničnega, potem moraš žaromete urediti predvsem zaradi sebe in lastne varnosti, pa tudi zaradi drugih.
Namreč degradirani žarometi svetlobo odbijajo navzgor (namesto na cesto), kar pomeni, da ti nič ne vidiš, hkrati pa še slepiš nasproti vozeče. To se še potencira v primeru dežja. Na tem videu je to jasno vidno:

Citat:
Uporabnik DrM007 pravi:
Pivka je pa rahlo predaleč da bi se vozil tja samo zato.
Če se ti mudi žal ne pridem v poštev, bom pa zagotovo v roku meseca dni v Kranju.

Razumem. Gre ravno zato, da se s takim avtom nočem okoli vozit. Ko ga spravim čez tehničnega pa rade volje pridem tudi v Pivko
smile-1.gif


Ali so tele stvari za prvo silo sploh uporabne?
http://www.merkur.si/avtokozmetika-quixx-komplet-za-obnovo-akrilni-zarometov-50g-30ml
https://www.euroton.si/avtodel...t-p-604057.aspx
 

picolo

Pripravnik
23. maj 2009
287
1
18
loče
Citat:
Uporabnik Malecky

Vsak je sposoben luči spolirat sam 10x več časa si mora vzet pa bo rezultat mogoče še boljši kot če ti profi na hitro (da je čimveč profita). [/quot

To bi rad videl!
aplauz.gif
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Jaja... ker je to taka znanost.
bonk.gif


Vsak ličar, ki jih je pripravljen spedenat z namenskim lakom bo naredil 10x bolje kot vsako poliranje. Namaz čez pa lahko kupiš tudi sam.

Vsak je sposoben luči spolirat sam 10x več časa si mora vzet pa bo rezultat mogoče še boljši kot če ti profi na hitro (da je čimveč profita).

Zanimivo, da se biznisa nisi lotil sam, ker si taki znalac
priden.gif
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Saj zase le napiši, da si nesposoben eno zadevo poštudirat in izpeljat, za druge pa ni treba pisat.

Zanimivo, da bedarije spišete edine konkretne luknje v mojem predlogu pa ne napišete.
bonk.gif


Ne splača se kupiti materiala za to izvest samo zase, še kit-a za obnovo ne.
smirk-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Kako dolgo je potem mir s spoliranimi žarometi?
Za druge ne vem, pri meni bi moralo biti najmanj 2 leti zaradi zaščitne politure.
Ker si že želel luknjo: sicer vem, da mi bo žal, da ti odgovarjam ampak v interesu pravilne obveščenosti bom vseeno komentiral tvoj zapis.
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Jaja... ker je to taka znanost.
bonk.gif


Vsak ličar, ki jih je pripravljen spedenat z namenskim lakom bo naredil 10x bolje kot vsako poliranje. Namaz čez pa lahko kupiš tudi sam.

Vsak je sposoben luči spolirat sam 10x več časa si mora vzet pa bo rezultat mogoče še boljši kot če ti profi na hitro (da je čimveč profita).
Vsak ličar očitno ni sposoben tega spedenat, ker nekateri naredijo z ''namenskim'' (pozor na narekovaje, ki nakazujejo na to, da lak NI bil ustrezen, da me ne boš slučajno narobe razumel
evil.gif
) lakom, ki se začne čez cca. eno leto luščit. Sem že imel v delu nekaj takih avtomobilov in recimo konkretno sam za to uredit zaračunam višjo ceno, ker je zadevo prekleto težko spravit dol tam kjer še dobro drži.
Absolutno verjamem, da so ličarji, ki zadevo trajno uredijo, ampak po mojih izkušnjah vsak NI tak. Torej je dejansko tvoja izjava napačna.
grims-1.gif

Sedaj pa k pravemu laku za plastiko: po besedah ličarja, kateremu zaupam, je cena tehle ampulc konkretna in recimo on računa za polakirat dva žarometa 100 EUR. Bo pa zadeva trajna. Zaenkrat se še nobena moja stranka za to ni odločila ravno zaradi cene. Torej recimo, da je to ena ''luknja'' v tvojem predlogu.
Isti komentar glede VSAKEGA velja tudi za to, da si vsak zna spolirat luči. Zadeva ni astronomska fizika, ampak očitno spet vsakemu ne uspe. Sem popravljal za nekaterimi, ki so ''čistili'' z zobno pasto (video na youtube-u), pa jim še vedno ni šlo čez tehnični. Ravno tako sem že popravljal žaromet, ki je bil ''zažgan'' (glej moje opozorilo zgoraj). Tako da ta tvoja izjava spet ne drži. Rekorder je bil pa tale (mi ni hotel izdati s čim so zadevo ''polirali''
grin1.gif
; poleg tega zanimivega efekta ''poliranja'' so še pobrusili lak na plehu cca. 2cm od žarometa):

Sedaj pa še glede kitov za poliranje, tukaj se skoraj strinjam s tabo. Dejansko te to pride med 20 in 30 EUR, pa še nekaj časa moraš za to porabit. Nekateri v temu uživajo, da sami poštimajo avtomobil in recimo, da se to njim splača, saj je ta dober občutek, da si nekaj sam uredil tudi nekaj vreden. Za tiste, ki pa nimajo te ''dodane vrednosti'' je pa skoraj stroškovno nesmiselno, da gredo v to. Sploh, ker rezultat v 99% zagotovo ne bo na nivoju profija.
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Meni je definitivno fino, če lahko sam kaj naredim na avtu, pa sploh ne zato da bi kaj prišparal. Seveda si to privoščim samo na avtu št.2 pri hiši
smile-1.gif
Nič drastičnega zaenkrat - zamenjal akumulator, in motorček za sprednji brisalec, za kaj več je servis.

Moj problem je sicer zaenkrat rešen, ker je bila tudi parabola že zažgana, tako da bodo vgrajene komplet nove luči. Čez dve leti, ko bo ta kitajski jajc spet zamegljen, pa se oglasim pri mtl-ju
wink-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Eh... spet nepismen.

Če napišem VSAK in NAMENSKIM to pomeni skupaj, se pravi zopet razčlenjuješ zapisano, da bi imel kaj drekat.
bonk.gif


Poznam ličarja, ki je na zahtevo strank pihnil še luči z običnim klarlackom in so se jasno luščile in tega ne dela več tudi če so stranke tečne. Je pa držalo kake 2 leti se pravi je bil po tvoje uspešen tudi ta šalabajzerski poceni pristop?
grims-1.gif


Pri poliranju me je zmotilo pa to, da nekateri pišejo, kot da si edini, ki to znaš v Slo. Veliko težje je spedenati v piko temen avto kot pa obupno zjeb*** luč na bolšo situacijo, tako da je takih, ki znajo polirat v Slo kar veliko. V vsakem primeru ni potrebno čakati mesece ali pa se vozit čez pol Slo za to storitev.

Ko se bi vsi vsaj malo prej odločili za ta poseg kjerkoli in na katerikoli način, ker nekateri avti imajo povsem uničene. Škrtemu znancu na Yarisu moram še zatežit, da uredi zadevo.
jezen.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Kateri avti pa so bolj problematični?
Meriva A, Alhambra sta bolj ali manj bp , kljub več kot desetletju in med 200 in 300kkm.

Ali je možno da jih najbolj uniči preagresivno cistilo? Meriva je bolj poredko deležna pranja, kako je bilo z alhambro prvo desetletje pa ne vem. Za drugo desetletje bo tudi najbrž bolj poredko videla gobo in šampon. (nekajkrat letno pa kljub vsemu)
 

picolo

Pripravnik
23. maj 2009
287
1
18
loče
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Saj zase le napiši, da si nesposoben eno zadevo poštudirat in izpeljat, za druge pa ni treba pisat.

Zanimivo, da bedarije spišete edine konkretne luknje v mojem predlogu pa ne napišete.
bonk.gif


Ne splača se kupiti materiala za to izvest samo zase, še kit-a za obnovo ne.
smirk-1.gif

nimam kaj za poštudirat in izpeljevat , ker se s tem ukvarjam.
grims-1.gif
 

picolo

Pripravnik
23. maj 2009
287
1
18
loče
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Saj zase le napiši, da si nesposoben eno zadevo poštudirat in izpeljat, za druge pa ni treba pisat.

Zanimivo, da bedarije spišete edine konkretne luknje v mojem predlogu pa ne napišete.
bonk.gif


Ne splača se kupiti materiala za to izvest samo zase, še kit-a za obnovo ne.
smirk-1.gif

Ti je uporabnik mtl lepo napisal.Mi popravljamo to kaj vi zajebete,ker mislite da vsak to zna.Prvo se loti dela , pa pol pametuj!
stupid-1.gif
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.667
822
113
Citat:
Uporabnik picolo pravi:
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Saj zase le napiši, da si nesposoben eno zadevo poštudirat in izpeljat, za druge pa ni treba pisat.

Zanimivo, da bedarije spišete edine konkretne luknje v mojem predlogu pa ne napišete.
bonk.gif


Ne splača se kupiti materiala za to izvest samo zase, še kit-a za obnovo ne.
smirk-1.gif

Ti je uporabnik mtl lepo napisal.Mi popravljamo to kaj vi zajebete,ker mislite da vsak to zna.Prvo se loti dela , pa pol pametuj!
stupid-1.gif

Glede na moje izkušnje , neka ZF to spet ni ,.....je pa res, da verjento ni za vsakega sploh za tiste ,ki bi mislijo, da bodo imeli končano v 5 minutah(recimo, ko sem prvič delal-!na roko! sem porabil cca 1h, 2-ič manj, ker osnovne zaščite ni bilo več...pol pa je šel avto v druge roke...)
No, nekaj ustreznega materiala se rabi(brus.papir , primerna polirna pasta,..).
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Kateri avti pa so bolj problematični?
Meriva A, Alhambra sta bolj ali manj bp , kljub več kot desetletju in med 200 in 300kkm.
Po mojih izkušnjah oba tvoja avtomobila nista problematična, kar pomeni, da je zunanji UV zaščitni sloj (po domače lak) ustrezno kvaliteten.
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ali je možno da jih najbolj uniči preagresivno cistilo? Meriva je bolj poredko deležna pranja, kako je bilo z alhambro prvo desetletje pa ne vem. Za drugo desetletje bo tudi najbrž bolj poredko videla gobo in šampon. (nekajkrat letno pa kljub vsemu)
Ja, je čisto možno.
To je moja teorija zakaj ima precej VW Golf-ov 5 na Obali degradirane žaromete, drugje pa tega ni. Lahko je pa tudi sol.
Drugače pa ti kar čisti, le čez žaromete nežno in pa za hudiča ne drgnit sedaj poleti zapečenih mušic in ostalega mrčesa dol z žičnato gobico. Ja, tudi to nekateri delajo.
grin1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Zicnata gobica ne da rezultata. Vzames zicnato krtaco (dratpiršno).
evil.gif


Torej se luc da narediti kvakitetno z dobro UV zaščito.
Opazil si ze anomalijo pri golfu in soli.
Enaki avti naj bi imeli lahko razlicne proizvajalce luci (hella, valeo...). Si ze ugotovil kateri so mogoce boli podvrzeni temu?
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Torej se luc da narediti kvakitetno z dobro UV zaščito.
Opazil si ze anomalijo pri golfu in soli.
Enaki avti naj bi imeli lahko razlicne proizvajalce luci (hella, valeo...). Si ze ugotovil kateri so mogoce boli podvrzeni temu?
Seveda se da narediti. Nekateri avtomobili že od začetka nimajo težav s tem. Recimo Octavia 1, letnik 2000. Do sedaj sem le eno delal, pa še ta je bila policijska z orenk km na grbi, degradacija je bila pa tudi minimalna.
Glede na proizvajalca pa žal nisem delal te analize. Ne bi si pa upal trditi, da je težava vezana samo na enega proizvajalca. Verjetno je nekaj odvisno tudi od cene, katero je pripravljen plačati proizvajalec avtomobila in potem se ''prilagodijo'' materiali, čeprav to ne pomeni, da recimo premijske znamke ne degradirajo. So pri vseh treh premijcih določena vozila problematična.

Najboljši nasvet je ta: se pozanimaš, če je tvoj avto problematičen in če je ŽE PRED degradacijo začneš z mažo z dodatno uv zaščito in je. Ali pa takoj ko se pojavi le to saniraš in dejansko sploh ni videti, da bi bilo delano. Ko je enkrat cel žaromet rumen je potem odvisno samo od tipa plastike. Pri nekaterih dejansko pride žaromet praktično nov (recimo Honda HRV), pri durgih pa je od blizu žal videti, da je bil obnovljen, saj je plastika že skozi/skozi degradirana (Laguna 2 npr.)..
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Igor - MTL, boš te dni kaj v Ljubljani? Če ja, bi rabil tvoje mnenje oz. poliranje sprednjih žarometov na moji stari krači. Eno mnenje do sedaj je bilo, da je en matiran od znotraj..
 

deluxor

Zelenc'
11. sep 2019
3
0
1
Glede teh zadev ti žal ne morem nič svetovati, ker jih nisem preizkušal.
Z vidika stroškovne smiselnosti se ti ne splača eksperimentirat z njimi in potem še dodatno dat delat profiju.
Pelji k enemu, ki to dela in naj ti naredi v celoti.
zivjo za lexus is bi imel za ustimat zaromete, prosim za kontakt.lp L