Cena barvanja?

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Nobenega odgovora do danes
frown-1.gif


Bomo mal poklicali.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Baje ta gospod prevaza zadeve okoli z kombijem. Poklici. Cifra je prava
 

TMJ

Fizikalc
4. jul 2013
1.584
8
38
rabim enega da mi pobarva haubo v črno metalik alfa 166.
Poznate kooga v Ljubljani?
koliko cenovno bi me koštalo?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Odvisno, hočeš da ima havba enak barvni ton kot blatniki ali samo da je pobavana?
evil.gif
Namreč opažam zadnje desetletje da je to eden izmed križev teh mojstrov, trofit ton in da se ne vidi že za 76m da je bil avtomobil barvan.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ja kar v shit so šle tele barve, res je malo ličarjev ki se potrudi samo najhuje je pa barvo ujet za kar pa niso krivi.

V roku enega meseca bom barval odbijač spredaj zadaj, en prag en blatnik pa bi najraje brez prelivov, raje barvo testiram od različnih proizvajalcev. Audi je v originalu sikkens?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Za Lj ti jaz ne znam pomagat. Mam na kmetih cca. 35km izven Ljubljane super ličarja. Cena pa tukaj verjetno okol 80€, v Lj pa 150€ ?
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.302
930
113
Titograd
Imel bi barvanje na Astri H twintop, metal črne barve.... desna vrata, plus verjetno naprej in nazaj preliv... MB ali bližnja okolica. Na koliko lahko računam in komu naj dam? Je še vedno Magdalenc glavni?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Ja kar v shit so šle tele barve, res je malo ličarjev ki se potrudi samo najhuje je pa barvo ujet za kar pa niso krivi.

Nič niso barve krive za to, krivi so mojstri. Zakaj? Oni dajo zmešat barvo po kodi v prometni. Ne me jebat? Vsak dober mojster mora imeti prvo kot prvo svojo mešalnico, drugo kot drugo je potrebno naredit pač poskusnih vzorcev in špricnit da ujameš odtenek. Kjer se barva na prehod se itak barva ampak ne pravit da niso krivi in da ne gre. Osebno vozim vse avte k enemu in vedno ujame barvni odtenek, dobro ve da v kolikor barva ne bi ustrezala ne bi sprejel avta. Poznam pa zopet enega druega ki super dela, super kita, super brusi, lepo pobarva ampak NIKOLI ni enaka barva. Kdo je zdaj tukaj nor?
smile-1.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Verjetno pa jo lahko po serijski številki vozila, ki je takisto zapisana v prometni, a ne?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Kam boš vneso serijsko številko? v mešalec barve?
barvo zmešaš po šifri ki je napisana na nalepki na prtlažnih vratih ali pod havbo (ali pa kje drugje)
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Kot je eden prej ze napisal - Murko v Laznici. Moji avti in motorji gredo vedno k Iztoku...vedno super pobarval, kar je pa se bolj vazno, da ce se najde kaksna napaka v laku jo tudi odpravi. Je pa res,da sem jaz kar zahtevne narave. Na prejsnjem motorju mi je super pobarval par plasticnih delov v mat crno - recimo bugspiler,ki je vedno na udaru kamenckov. No po 40.000 km so se poznale pikice od kamenckov, to pa je tudi vse. Nobenega luscenja laka recimo.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Jaz z njim pred leti (cca. 10) nisem bil ravno zadovoljen, pa nisem bil edini... ampak mislim da je takrat delal še foter, sem pa slišal da je sin druga liga, v dobrem smislu seveda.
smile-1.gif
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Jaz z njim pred leti (cca. 10) nisem bil ravno zadovoljen, pa nisem bil edini... ampak mislim da je takrat delal še foter, sem pa slišal da je sin druga liga, v dobrem smislu seveda.
smile-1.gif
Jaz Iztoka poznam ene 15 let...prej je vse delal foter, potem oba, sedaj pa samo on. Meni je barval 10 zadev v tem casu in enkrat je moral eno stvar popravljati. Tudi to napako je porihtal brez kakrsnega koli jamranja in drugih fint.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
po kodi v prometni nemoreš barve zmešat.

Joj ne pametuj
smile-1.gif
, vemo o čem govorim, vsak avtomobil ima svojo "kodo" barve in ponavadi ti mojstri dajo zmešat kar po tej šifri, ne upoštevajo obrabo laka, starost ter ne delajo "prob". Če se hočeš it resno firmo pač moraš imet lastno mešalnico ter sam mešat. Kakor hitro daš barvo zmešat ne boš nikoli s prve zadel odtenka.
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Nič ne pametujem. In če vemo da ima svojo kodo zakaj pišeš da zmeša po kodi iz prometne. Odloči se al veš al bluziš.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Kolega, v prometni je šasija in kot je menda nekdo že omenil, po šasiji dobiš šifro barve seveda v kolikor ne veš kje na avtu je tista nalepka (pri Audiju je npr. v prtljažaniku in na prvi platnici servisne knjižice). Torej daš barvo mešat "po prometni", pač po osnovni šifri barve. Delaš znanost.