Zaseg avtomobila! Kako ga dobiti nazaj?

Seratna

Pripravnik
3. jul 2011
71
0
6
Avto ni bil njegov in kot sem že napisal sem mu ga posodil, ali sodnik tudi v tem primeru odredi uničenje?
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Stvar sodnika, lahko ga tudi če je last koga drugega. Ponavadi za prvič ne uničujejo, pa tudi vozniške ne jemljejo. Dajo nekako pogojno.
 

B81

22. jul 2007
34.471
8.947
113
Cimprej uredi s sodnikom,, ker deponija dobro kasira, da pazi avto, + prevoz na deponijo...to se vse placa. Avta pa ne bodo zasegli oz. unicili, ker ni od mulca.
 

Seratna

Pripravnik
3. jul 2011
71
0
6
Večkrat zasledim v kroniki, policija mu je zasegla vozilo. Sploh nisem vedel, če ga večkrat lomiš, da si lahko ob avto. To zna trajati dolgo. Bom napisal kako se je to končalo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.315
5.841
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Seratna pravi:
Nečaku sem posodil avto, ustavi ga policija in napiha, avto so mu zasegli. Avto nima kakšne vrednosti, ampak meni dobro služi. Zanima me ali bom avto dobil nazaj.
Ce dobis avto nazaj, je dober nacin da tudi necak tebi avto posodi. Potem ga lahko oba vlivata.
bonk.gif
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Ne bi bilo prvič, da bi zasežen avto uničili, čeprav ni bil v lasti prekrškarja. Naša leasing hiša je morala nekaj časa nazaj sodniku predložiti izjavo, da vozila ne bomo dali nazaja leasingojemalcu (prekrškarju), da je vrnil naše vozilo.
Tako da lahko tudi v tem primeru naredijo podobno. Vrnejo vozilo,pod pogojem, da ga nečaku ne boš več posodil.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
ja strosek bo lezarnina. dokler ne bo postopek koncan, bo avto nekje stal... dnevi tecejo, euri se pa sestevajo... nekaj sto evrov se bo nateklo do konca postopka.

mogoce bi se lahko zmenil z sodnikom za hitri postopek, da cimprej zakljuci zadevo... sej necak verjetno me bo kek dost kompliciral z ugovori, ipd...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
pp kjer je bil ustavljen. sej ce ni slo naprej je treba pocakat. zihr bo to trajal kaksnih 14 dni
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
V 3 dneh mora biti pri sodniku. Pokliči na pristojno sodišče, pa reči naj ti vežejo prekrškovni oddelek. Pa tam povej kaj bi rad. mater kot otroci.
 

Seratna

Pripravnik
3. jul 2011
71
0
6
Kako pa naj vem katero je pristojno sodišče? Območje kjer je bil zaseg, ali moja domača občina, saj niti ne vem kje se vozilo nahaja in verjetno ga ne bom več videl, nečak pa se me tudi izogiba.
 
Nazadnje urejeno:

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Pa sej nisi prvošoček. Za začetek pokliči na PP, katera je nečaka obravnavala in povprašaj na katero sodišče so podali predlog za uvedbo postopka o prekršku ( zoper tvojega nečaka, ne tebe). Ponavadi je to krajevno pristojno sodišče glede na to kje je prekršek storjen. Potem pokliči na to sodišče, javil se ti bo verjetno nek receptor/vranostnik na vhodu. Povej, da bi rad govoril z oddelkom za prekrške. In ta te bo vezal v glavno pisarno oddelka, kjer se bo javila kaka administratorka. Povej kdo si, kdo je nečak, pa za kaj se gre in to bodo povedali kaj storiti oz. kateri sodnik obravnava zadevo. Potem ti bodo dali napotke za naprej, ali boš govoril z sodnikom ali boš mogel aka zahtevek podati, vglavnem ti bodo povedali celoten postopek.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.546
8.897
113
Citat:
Uporabnik Seratna pravi:
Kako pa naj vem katero je pristojno sodišče? Območje kjer je bil zaseg, ali moja domača občina, saj niti ne vem kje se vozilo nahaja in verjetno ga ne bom več videl, nečak pa se me tudi izogiba.
O fak. N
13.gif
Nečak se te izogiba, nimaš pojma kaj bi naredil. Prvo mulcu izprašit gate, ker če so mu zasegli avto je delal lep čas pizdarije. Drugo, telefon, prosim, hvala delajo čudeže.

PS: Nečakec se pa verjetno že vozi z avtom naslednjega cagavca.
 

Seratna

Pripravnik
3. jul 2011
71
0
6
Še vedno nič novega, razen tega, da sem vabljen na sodišče, da povem svojo zgodbo. Bom napisal kako se bo končalo.