Antikorozijska zaščita podvozja

2. okt 2007
3.591
2.033
113

Glede na to, da še mislim imeti avto nekaj časa, proizvajalci pa pri zaščiti vedno bolj šparajo, sem se odločil, da bi na avtu naredil antikorozijsko zaščita podvozja in pragov.
Včasih 20 let nazaj je foter vozil avto na Dinitrol zaščito v Mariboru, samo zdaj ta delavnica več ne obstaja.

Pozna kdo koga, kje mi lahko kvalitetno naredijo zaščito podvozja?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.862
5.462
113
Nic lazjega.. Naredi jo sam!

Antikorozin extra...da poje rjo...cez temeljni hammerite (crn i guess)...pol pa po votlih delih karoserijski vosek....dobis ga v baubauih...avtostacunah...tehnicnih stacunah...

Prej gres v kako modelarsko stacuno in kupis cevko ki gre na sobo od spreja gor...da lahko prsis tud globje po karoseriji (zadnji blatniki...pragovi itd)
wink-1.gif
 
2. okt 2007
3.591
2.033
113

Vprašanje, če bo to dovolj dobro, glede na to, da nima kompresorja, da bi lahko to nanašal s pištolo, kar je nedvoumno boljše.

Našel sem tudi http://www.tri-krone.si/, kjer naredi zaščito za 90€, samo se mi v Škofjo Loko ne da vozit.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.828
3.848
113
Pa ti misliš da bo hammerite boljša zaščita kot je tovarniško 2x pocinkan pleh + nanos plasti iz umetne smole / kavčuka na debelo?!
grims-1.gif


Kot začneš sam čačkat po original zaščiti vozila narediš večje sranje kot je. Vsa 20 let star podvozja zgledajo bolje kot pa 1 leto star "ni da ni" namazan yugo z ekstra duper zaščito. Izjeam so poškodovan ideli, te moraš čimprej zaščitit in skrbet da bo zaščita stalno prisotna.
 
2. okt 2007
3.591
2.033
113

če pogledaš novejše avte, žal zelo šparajo z zaščito, oz je na določenih delih ni in je samo pocinkan pleh, ki pa tudi sčasoma začne rjaveti....
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.649
147
63
Kaj pa narediti, če ta plast iz umetne smole/kaučuka začne odpadati? To je primer pri Puntu MK2, najbrž zaradi premočnega pranja z visokotlačnim čistilcem.

Razumem, potrebno je dati nov nanos. Ampak kako/kateri/kje? Kako dobro odstraniti stari nanos?

Hvala in LP
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.517
59
48
Kranj
Jaz sem ga peljal tudi v ŠL, ko je bil avto star 2-3 leta. Avto ima po besedah serviserja nadpovprečno ohranjeno podvozje pa gre avto že v 11. leto. Samo se mi ne zdi da ni bilo tako drago (90€).
Se je pa gotovo še pet let na soncu cedila zaščita iz votlih delov karoserije. Je taka prozorna malo rumenkasta in jo samo obrišeš.
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Jaz sem to videl na dveh mazdah 6. ena je bila pri tem v Škofji loki, druga brez zaščite.

Sedaj po 7 letih ne moreš verjet kakšna razlika.

Lp,
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.517
59
48
Kranj
Sem na servisu menjal zajlo za ročno in je serviser rekel, da je šla demontaža kot pri novem avtomobilu. Pri ostalih avtomobilih naj bi pri menjavi pol vijakov potrgal.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.517
59
48
Kranj
Hm, ne bi vedel. Mi pa ni bilo všeč, ker je svedrom z zgornje strani navrtal luknje v pragove, da je lahko notri našprical zaščito. Sem kar malo zajeclal, ko sem prišel po še skoraj nov avto v pragovih pa na novo plastični čepi
frown-1.gif
.
Prejšnja lantra je imela te čepe že tovarniško naštimane in se naj bi ta zaščita na dve leti obnavljala. Pri periodičnih obnavljanjih je bila tudi cena zaščite nižja.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.862
5.462
113
@Utisevalec....karoserijski vosek kupis ze v sprayu...cca 5piksen je vrh glave za podvozje...lotis se samo tam kjer ze malo rjavi po svasih na podvozju...kar je original in ne rjavi pac ne praskas dol
wink-1.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.517
59
48
Kranj
Mislim, da je bistvo te zaščite da pride v vse votle dele (podvozje, karoserija, vrata, havba...) in brez kompresorja je to nemogoče. Našprica ti tudi komplet motorni prostor po vseh kontaktih.
Saj pravim po 10. letih ni nobena ključavnica zatajila, noben motorček, noben senzor... tok, tok
smile-1.gif
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.266
113
A to se še dela?
Kaj pa the Zn, kataforeza ...
Vem, da so nekje šprical, pa varnostne pasove zapacal, ker so bili stebrički odprti.
Misli, da v 5 letih ne more biti primerjave. Sedaj je "originalna" zaščota taka, da do takrt že zdrži.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.595
6.311
113
Zanima me, ali je smiseln nanos antikorozijske zaščite na 11 let star avto. Podvozje je letom primerno zarjaveto, za kar se ne sekiram preveč. Zadeva preverjeno stane od 90-130€. Čakalna doba je 1 mesec, sam postopek pa traja cca. 1 uro.
Malo me bega, ker sem bral, da je potrebno ta nanos vsako leto obnavljati, pa tudi kar nekaj ljudi mi je reklo, da na že zarjaveto površino ni dobro to nanašati, ker je ravno kontra učinek. Priporočljivo za nov avto, za star ne preveč.
Sicer mi ni problem teh 100€, vendar da bi nekaj plačeval, kar ne bo imelo nekega smisla, pa mi je tudi škoda. Kakšne izkušnje ali mnenja? DA ali NE v mojem primeru?
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Zanima me, ali je smiseln nanos antikorozijske zaščite na 11 let star avto. Podvozje je letom primerno zarjaveto, za kar se ne sekiram preveč. Zadeva preverjeno stane od 90-130€. Čakalna doba je 1 mesec, sam postopek pa traja cca. 1 uro.
Malo me bega, ker sem bral, da je potrebno ta nanos vsako leto obnavljati, pa tudi kar nekaj ljudi mi je reklo, da na že zarjaveto površino ni dobro to nanašati, ker je ravno kontra učinek. Priporočljivo za nov avto, za star ne preveč.
Sicer mi ni problem teh 100€, vendar da bi nekaj plačeval, kar ne bo imelo nekega smisla, pa mi je tudi škoda. Kakšne izkušnje ali mnenja? DA ali NE v mojem primeru?

V lokalni gradbeni trgovini kupi Antikorzin (cca 10€), dvigni avto pri kriticne dele premazi. Zadeva simpl za uporabo in pomaga. V najslabsem primeru skozi cas zgine (ne mores zaj...). Ce zelis podaljsati rok trajanja das gor se plast zascite za podvozje (5€).
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.867
5.128
113
najlepše je rjav avto zaščiti proti rji. pol pa lepo spodaj dalje rjavi
smile-1.gif
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Zanima me, ali je smiseln nanos antikorozijske zaščite na 11 let star avto. Podvozje je letom primerno zarjaveto, za kar se ne sekiram preveč. Zadeva preverjeno stane od 90-130€. Čakalna doba je 1 mesec, sam postopek pa traja cca. 1 uro.
Malo me bega, ker sem bral, da je potrebno ta nanos vsako leto obnavljati, pa tudi kar nekaj ljudi mi je reklo, da na že zarjaveto površino ni dobro to nanašati, ker je ravno kontra učinek. Priporočljivo za nov avto, za star ne preveč.
Sicer mi ni problem teh 100€, vendar da bi nekaj plačeval, kar ne bo imelo nekega smisla, pa mi je tudi škoda. Kakšne izkušnje ali mnenja? DA ali NE v mojem primeru?

Ne kae bo samo slabče- rja in vlaga pod zaščito in bo trohnelo. Pusti kakor je.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.595
6.311
113
Citat:
Uporabnik sandra pravi:
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Zanima me, ali je smiseln nanos antikorozijske zaščite na 11 let star avto. Podvozje je letom primerno zarjaveto, za kar se ne sekiram preveč. Zadeva preverjeno stane od 90-130€. Čakalna doba je 1 mesec, sam postopek pa traja cca. 1 uro.
Malo me bega, ker sem bral, da je potrebno ta nanos vsako leto obnavljati, pa tudi kar nekaj ljudi mi je reklo, da na že zarjaveto površino ni dobro to nanašati, ker je ravno kontra učinek. Priporočljivo za nov avto, za star ne preveč.
Sicer mi ni problem teh 100€, vendar da bi nekaj plačeval, kar ne bo imelo nekega smisla, pa mi je tudi škoda. Kakšne izkušnje ali mnenja? DA ali NE v mojem primeru?

Ne kae bo samo slabče- rja in vlaga pod zaščito in bo trohnelo. Pusti kakor je.

Tako so mi rekli nekateri...zato sprašujem