Antikorozijska zaščita podvozja

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
So na šit enkrat popravljali dinitrol zaščiten avto. Res da je bil celi našprican od odzunaj. Pragi so pa od znotraj navzven rjeveli.
Tako da pusti, teh 100e rajši daj na stran ko boš kupil novi avto in ga rjaši takrat zaščiti z oljem ali voskom.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:Kaj pa narediti, če ta plast iz umetne smole/kaučuka začne odpadati? To je primer pri Puntu MK2
https://www.bctv.si/dom/spray-secure-detail

Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:..Antikorozin extra...da poje rjo...
Jest ne bi uporabil tega ! Greš v Mer*ur in tam pri barvah/lakih najdeš eno belo flaško (05L) proti rji (najdražje. okoli 15€), ki se lahko nanaša čez rjo na kovini in jo nevtralizira. Zadeva je bele barve in ko se strdi je prozorna (plastifikacija!) in trda. Prepreči dostop zraku h kovini. Se ne morem spomnit točno imena
rolleyes-1.gif
...

Sem imel luknjo v pragu Puntiča, not nalil skozi luknjo in lepo zamašil s papirno servieto. Nato sem se kasneje šel malo vozakat, da je tekočina malce "pljuskala" po notranjosti pragu. Sem kasneje moral malce brisat, kjer je tekla ven ponekod
redface-1.gif
...

Drugi dan je bilo strjeno ... čez kak dan je bilo OK ... na onem delu, kjer je bila za palec velika luknja in zamašena s papirjem, je bilo trdo kot kos plastike (tekocina je napila papir)
cheer.gif


.. evo iz moje izkušnje ...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
To se sliši kot kopija Wurth Rust converterja, ki dejansko odlično deluje.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
To se sliši kot kopija Wurth Rust converterja, ki dejansko odlično deluje.

govori o tej zadevi ,ki sem jo zgoraj omenil in sicer...
00245990.jpg


zadeva res deluje in je lazja za uporabo
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.457
113
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
To se sliši kot kopija Wurth Rust converterja, ki dejansko odlično deluje.

Imam in wurtha...in antikorozin extra....in korosan......in ne vidim kje bi lahko wurth briljiral...razen v ceni?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Saj pravim, če je cenejša enakovredna zadeva je top. Glede cene je pa samo v slo wurth obupno drag. Prednosti takega rust converterja pa bi morala bit jasna. Z Wurthom kar za dolgo odložiš zadeve, nekatere pa celo trajno rešiš. Kako ograjo rjasto se s tem lahko namaže, potem direktno prebarva in zelo dolgo drži.

Korosan pa ne mešat vmes, ker ni enaka zadeva.

https://www.youtube.com/watch?v=SIFTBvoQaxI