1.7 CRDi motor

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Niso, sam ravno prejsni teden spraseval na servisu. Men sicer ne cuka nikoli več od kar imam stalno vklopljeno klimo.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pa kaj delajo? A je res tako težko popraviti to cukanje? Sem zagret za Tucsona ali pa Sportaga s tem motorjem, samo, ga ne pipam, dokler ne zrihtajo tega.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Zgleda. Pogledali so če je kakšen nov software. Garancija se mi pa drug teden izteče tako da to je to.
Sicer sem z avtom zadovoljen ampak to mi je pa malo neresno.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Nekomu je uspelo, da so mu vrnili komplet denar zaradi tega cukanja. Pa meni je že l2015 mehanik mimogrede omenil, da vedo za to cukanje, samo čakajo navodila tovarne. In to na Kmagu, ne nekem srvisu Bogu za hrbtom.
 

gorsek

Zelenc'
2. okt 2019
2
0
1
Nekomu je uspelo, da so mu vrnili komplet denar zaradi tega cukanja. Pa meni je že l2015 mehanik mimogrede omenil, da vedo za to cukanje, samo čakajo navodila tovarne. In to na Kmagu, ne nekem srvisu Bogu za hrbtom.

Cash ali si slučajno kaj novega odkril glede cukanja, tudi jaz sem en mesec nazaj kupil sportaga 1.7 crdi 2017 letnik in mi je začel cukati??
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Klima ne pomaga ama nic. Sem vse to takrat stestiral. Pac, nekaj je narobe glede zunanje temperature, ki jo senzorji zaznajo, ker meni pozimi ni niti enkrat zacukalo. Pricelo se je spomladi in nehalo jeseni in to 2 leti zapored. Sem vse spremljal. Drugace sem pa ze l.2016 prodal Sportaga, ker me je to neznansko nerviralo, drugace bi ga imel se sedaj.
Sem kasneje vprasal tudi prijatelja, kateri je imel Hyundaja i40 z istim motorjem in je tudi njemu cukalo. Kaj novega pa nisem odkril glede tega...zal :confused:
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ma salabajzerji so vse firme dan danes z redkimi izjemami....
Je kupla tasca in bliznji sorodnik Sportaga v zadnjem letu in so zelo zadovoljni. Ta bliznji sorodnik je imel tudi Ceeda (predzadnji model) in tudi brez vseh problemov. Kasneje se je nekdo zaletel v avto in so kupli sedaj ta novega Ceeda in so tudi zadovoljni. So pa vsi od tasce in oba od sorodnika bencinarji
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Ma salabajzerji so vse firme dan danes z redkimi izjemami....
Je kupla tasca in bliznji sorodnik Sportaga v zadnjem letu in so zelo zadovoljni. Ta bliznji sorodnik je imel tudi Ceeda (predzadnji model) in tudi brez vseh problemov. Kasneje se je nekdo zaletel v avto in so kupli sedaj ta novega Ceeda in so tudi zadovoljni. So pa vsi od tasce in oba od sorodnika bencinarji
Najbrž res.
Najbrž ima kak kozolcar že dolgo rešitev za to cukanje. Tovarna z nešteto inženirji pa....
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.384
113
Pa a noben tunner ne pozna "neuradnega" popravka?
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Klima ne pomaga ama nic. Sem vse to takrat stestiral. Pac, nekaj je narobe glede zunanje temperature, ki jo senzorji zaznajo, ker meni pozimi ni niti enkrat zacukalo. Pricelo se je spomladi in nehalo jeseni in to 2 leti zapored. Sem vse spremljal. Drugace sem pa ze l.2016 prodal Sportaga, ker me je to neznansko nerviralo, drugace bi ga imel se sedaj.
Sem kasneje vprasal tudi prijatelja, kateri je imel Hyundaja i40 z istim motorjem in je tudi njemu cukalo. Kaj novega pa nisem odkril glede tega...zal :confused:

No meni je. 8 let sem imel stalno prizgano in nikoli nobenega cukanja. Če je že prišlo do tega sem takoj opazil da jo je nekdo izklopil. Vklopim nazaj in vse brez tezav
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

LAV-LAV

Zelenc'
8. jun 2020
15
1
3
Pozdravljeni

V avtu imam motor Kia/Hyundai 1.7 Crdi (Diesel). Avto ima 10.000 km. Ko je mrzel, mi med 1500-2000 obrati pocuka oz večkrat zatrokira. Če so obrati nižji od 1500 ali višji od 2000, tega problema skoraj ni opaziti. Ko pa se motor segreje, problemi izginejo. Kaj bi to lahko bilo?
Na servis sem že naročen. Ker serviser po telefonu po opisu problema ni vedel, kaj bi lahko bilo narobe in ker bi mu zelo rad pomagal odkriti napako in mu skrajšat muke, bi vas vprašal ali morda kdo izmed vas pozna težavo oz. jo je imel?

Hvala vam za vaš čas!
Pročitao san sve postove na ovoj stranici pa da se i ja pridružim. Javljam se iz Hrvatske pa se izvinjavam ako postoji jezična barijera jer ja ne znam slovenski... ali sam siguran da ćemo se razumjeti.
Imam Hyundai Tucson 1.7 crdi,2017 god. i imam isti problem.Počeo je cukati s 5000 km,sad ima 80 000 i nije prestalo.Događa se isto kad su vani veće temp... od proljeća do jeseni...
Da li si otkrio razlog cukanja?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Nisem. Avto sem prodal ze l.2016. Takrat sem bil prvi, ki sem tezil servisu o tej napaki. Gledali so me debelo, kaj zelim...sli smo se peljat s testerjem, enkrat je malo zacukalo, vendar tester ni nic pokazal. Na servisu sem bil zaradi te napake 3x. Nikoli nic odkrili. Potem sem se navelical in prodal.
Takrat ni bilo o tej tezavi cisto nic na internetu, da bi si kaj pomagal.
Nekaj mora biti s senzorji, saj mi pozimi, ko je bilo mraz tudi 3-4 mesece ni niti 1x zacukalo...cukalo mi je cca nad 13-15 st.C
 

LAV-LAV

Zelenc'
8. jun 2020
15
1
3
Koliko je kilomettara imao onda auto kad si ga prodao?
Ja sam bio u par servisa,svi kažu da nikada nisu čuli za taj problem. Znači da lažu ili sam ja lud. Jedan servis je rekao da ćemo spojiti tester u vožnji... ali vidim da kod tebe nije pokazao grešku... u servisu se drže tog testera kao da je sveta krava.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Avto je imel slabih 50.000km. Cukati je zacel pri 900km...oz. od novega. Tudi prijatelju je Hyundai I40 z 1.7 crdi cukal. On ga je prodal, ker je sel v tujino.
Cukal mi je samo mrzel. Ko se je ogrel, je prenehal
 

LAV-LAV

Zelenc'
8. jun 2020
15
1
3
Čuo sam on nekih da im se to događa i na 2.0 crdi motoru. Ima dosta ljudi u HR s tim problemom. nije mi jasno zašto to nitko ne rješava niti želi reći u čemu je problem.Čitao sam i na češkom forumu za isti problem.
Možda je nafta loša?