1.7 CRDi motor

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik Hoci pravi:
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
"Engine is hesitating"....

hysterical-1.gif
to je nek nov "ingliš"

http://en.wikipedia.org/wiki/Engine_knocking


Engine hesitation je čisto pravilen izraz in se uporablja tudi v strokovni literaturi. Engine knocking (klenkanje) je pa čisto nekaj drugega.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Posnemi video daj na yt pod zasebno, link do posnetka pošlji serviserju in uvozniku z razlago da bo naslednji mejl dobil proizvajalec (pa takrat že z javnim linkom objavljenim tudi tule pa se kje da bo malo več ogledov ze). Daj jim nekaj dni časa za odziv/ povabilo na servis.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Iz posnetka ne bo razvidno ali cuka ali ne, ker se itak vseskozi premikas, če držiš kamero, če pa kamero pritrdis, pa sploh ne zaznas cukanja iz posnetka. Danes je oreng cukalo na stalnih 1600 obratov. Žena je rekla, da ne bo tega prenašala še 6 let, oz. dokler traja ''garancija'' oz. kaj ti bo 7 letna garancija' če ne znajo popraviti avta.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ma po pravici povedano, se mi ne da nabavljat se obd vmesnika in delat delo serviserjev. Avto ima garancijo in naj ga popravijo. Če mi ga ne znajo popraviti, sem ga pripravljen za dobro ceno tudi pustiti tam in iti z vlakom domov.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Ali cuka tudi če na mestu daš gas v problematične obrate?
Če da,potem bi mogoče s snemanjem pod havbo lazje posnel dogajanje
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Veš, da tega še nisem probal. Bom jutri zjutraj, ko bom šel v službo. Hvala za predlog...javim jutri, kako je bilo
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Zakaj imam jest občutek, da o zadevi še nisi obvestil uvoznika (Kmag Lj)?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ne tankam na Petrolu....

Danes zjutraj: 17 st. C
Na mestu sem počasi stopnjeval obrate do 2000. Delovalo je vse v redu; na obratih ni bilo slišati nobene napake. Potem sem šel v službo in ni niti 1X cuknilo!!! Motor je bil pred tem mrzel.

Včeraj: 24st. C
Cukalo nenormalno veliko. Celo v drugi sem se enakomerno peljal na 1600 obratih in je cukalo za popizdit. Ko se je voda ogrela na 90 st. C, je prenehalo. Motor je bil pred tem mrzel.

1 teden nazaj zjutraj, ko sem šel v službo: 20st.C je bilo (zjutraj, ja. Sem samo gledal debelo)
Cukalo nenormalno veliko, dokler se ni ogrela voda na 90 st.C, potem je nehalo. Motor je bil pred tem mrzel.

Ponavljam: celo zimo ni niti 1X cuknilo oz. dokler so bile temperature nizke. To je trajalo par mesecev, kar pomeni, da par mesecev ni niti 1X cuknilo. Cukalo je odkar sem ga kupil, marca lani pri cca 800km do jeseni. Čez zimo je prenehalo in se zopet pojavilo cca 1-2 meseca nazaj...odvisno je bilo, koliko je bila zunaj temperatura.
Če pa zdej ne pogruntajo, potem pa ne vem....
rolleyes-1.gif
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
jao
daj že pelji nekam mapirat (chip tuning) in bo najverjetneje vse OK

kolikor si že živcev izgubil na servisih in bil brez avta, bi imel sedaj že 350€ (+-) za neko spodobno mapo
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Na enem forumu mi je nekdo rekel, da je morda senzor pretoka zraka. Je možno to. Kaj pride tale senzor tudi za merjenje temperature zraka al sta 2 senzorja, za vsako stvar posebej? Torej, senzor za merjenje pretoka zraka + senzor za temperaturo zraka?
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Sem imel podobno težavo že pred leti na Lantri...isto obrati zanihali...računalnik nič pokazal, mladi mehaniki samo debelo gledali, ko pa zadevo v svoje roke vzel stari mojster, je v trenutku najdu napako, ravno v tem senzorju za pretok zraka...
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Drugega skoraj ne more biti- razen, če ima dva ločena senzorja-pretok in temperaturo. Pa še kakšen za temperaturo tekočine.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
No, sedaj sem šel stestirat in spet ni nič cukalo. Zunaj je 27st.C in niti 1X ni cuknilo. Mašina mrzla. Tako zjutraj, kot sedaj sem počasi
(na mestu!!!) stopnjeval obrate do 2000/min ene parkrat, da sem videl ali bo kaj slišati, vendar je vse delovalo brez problema. Morda pa je kaj na temu, da ta postopek prepreči kasnejše cukanje, ko se vozim. Bom probal še zvečer, ko se mašina ohladi in javim.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Ni rečeno, da ko senzor nagaja, da to počne skos..jaz bi prvo zahteval, da se preverijo in menjajo senzorji, ki imajo kaj skupnega s to zadevo.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Evo, žalostna novica. Na avtomobilizem.com mi je en uporabnik podal link do angl.foruma, kjer je zelo veliko uporabnikov s to težavo in kolikor sem razbral s foruma, je Kia service podala izjavo, da je napaka nerešljiva oz. ne vedo, kje tiči vzrok in da je to "karakterna" napaka avta. Sicer se bodo verjetno trudili jo rešit vendar za sedaj je to to.
Evo in sedaj jim jaz lepo karakterno je.em mat.r !!!!!!!

Obstaja kak zakon glede takih zadev. Recimo un o stvarni napaki izdelka recimo?