VW uradni servis - 15.000 ali 30.000 km interval

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Krneki... verjetno bi rabil vključit odvetnika. Če deklaracija olja ni ustrezala bi moral to že servis povedat oz. zavrnit, če pa je bilo olje povsem pravo, potem bi pa morala garancija veljat oz. se bi vsaj splačalo to še bolj pravno pritisnit.

Podobna situacija kot pri menjavi stekel pri avtomobilih z "neoriginalnimi". Ali zavaruje kdo stekla za neoriginalne?
tongue-1.gif
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Mislim, da je bolj kot ne vedno neka akcija... jaz sem naročil včeraj, je bilo -17%.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Krneki... verjetno bi rabil vključit odvetnika. Če deklaracija olja ni ustrezala bi moral to že servis povedat oz. zavrnit, če pa je bilo olje povsem pravo, potem bi pa morala garancija veljat oz. se bi vsaj splačalo to še bolj pravno pritisnit.
Saj ne vem če bi, ampak bom vseeno komentiral
grin1.gif
: ločiš med garancijo in kulanco?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Kaj ima veze v tem primeru? Spet rad nekaj iz riti potegnil in speljal na svoj "prav"?

Jasno.. itak te bodo odbili pri kulanci, sploh za VW je treba tebe ali pa cizyja poklicat, ker sta edina, ki jo brez problema dobita, sin lastnika VW servisa v slo pa nima takih privilegijev, so se moral pa potrudit.
hysterical-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Ne vem v kakih krogih se ti giblješ, ampak vem za precej primerov strank, ki so jim odobrili kulanco.
Seveda so to stranke, ki so pristopile k temu na pravi način (in ne, niso prišle tja napumpane z odvetnikom). In to pri precej znamkah: VW, Škoda, BMW, Citroen, itd. Pa ne poznajo nobenega, ravno tako tudi jaz ne.
Tebi pa želim veliko sreče, ko boš kulanco zahteval z odvetnikom.
grims-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Bi moral napisat, da je to letelo na preskok verige in npr. porabo olja pri škart 2.0 TFSIjih.

To so bile serijske napake in v te zadeve se je vsekakor splačalo vpletat odvetnika, ker je VAG prej vse zavračal po spisku, sploh če si mel 10km čez interval servis ipd.

On topik: Primerno olje brez problema lahko neseš pooblaščencu in ti opravi servis. Nekateri se malo šopirijo in zapišejo opombo, da je stranka prinesla olje, takrat je fino če se jih opozori, da dopišejo točno katero in da ustreza specifikaciji. Ne vem pa komu se to splača komplicirat, ker je problem, da so vsi deli dosti dražje, tako da se tistih 50€ pri olju ne pozna ravno tragično.
 

brezhibno

Pripravnik
3. jan 2012
223
22
18
Da ne odpiram nove teme, bom kar tukaj vprašal. Kupil sem novega peugeota, prvi servis je po enem letu ali 25 tisoč km, tako imam napisano in tako so mi povedali. V avtu pri števcu pa mi odšteva 1 leto ali pa 15tisoč km. Lahko to sam spremenim ali bi morali v avtohiši že ob prodaji nastavit na 25 tisoč km. ? Hvala

p.s. na internetu sem našel kako resetirati števec, samo če mi bo spet odšteval od 15.000, nisem naredil nič.
 
Nazadnje urejeno:

B81

22. jul 2007
34.260
8.812
113
Mogoce so ti tako nastavili v salonu. Sicer pa menda bolje na 15k servisirat, kot 25k.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.515
57
48
Kranj
Jaz imam po knjizici na 30000 v avtu je bilo pa na 20000. Na prvem servisu so mi sami popravili na 30000.