Utripanje špirale - VW

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Zdajle mi je na poti do službe po cca. pol minute vožnje začela utripat špirala za predgretje in izpisalo se je opozorilo 'Engine workshop'.

Utripa skoz med vožnjo, nekih znakov, da bi bilo kaj z motorjem ni. Kaka ideja v katerih primerih začne utripat?

Motor 1.9 TDI 96 kW, awx (2002).
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Priklopi ga preko OBDja na računalnik pa poglej error log.
p.s.: rabiš kabel ?
smile-1.gif
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
To pomeni, da ti je "crknila" ena ali več ogrevalni svečk. Ne rabiš nobenega testerja za to.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Ena od možnosti je tudi, da ti je crknlo stikalo stop luči.

Tudi v tem primeru sveti špirala.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Šel prekontrolirat. Znalo bi bit ravno to stikalo! Mamo mu.

Sicer bremz luči delujejo (ugasjen avto), ko sem vžgal se je zadeva (oporozilo) spet vklopila, a ko sem stopil na bremzo je opozorilo izginilo in ni več prišlo nazaj.

Torej zna bit kak slab stik?

Ve kod, kje se stikalo nahaja, da bi mu m alo kontakte predihal.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Težko bi ti rekel točno kje.

Ker vem da si z 'naših koncev' pojdi magari do Zalaznika pa ti to zelo hitro pogleda. Ko je meni na prejšnji Octaviji crknilo stikalo ga je imal celo na zalogi in takoj zrihtal.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.745
209
63
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Šel prekontrolirat. Znalo bi bit ravno to stikalo! Mamo mu.

Sicer bremz luči delujejo (ugasjen avto), ko sem vžgal se je zadeva (oporozilo) spet vklopila, a ko sem stopil na bremzo je opozorilo izginilo in ni več prišlo nazaj.

Torej zna bit kak slab stik?

Ve kod, kje se stikalo nahaja, da bi mu m alo kontakte predihal.

stikalo je nad pedalom za zavore. primes, zasukas in gre dol. pa ne pozabi konektorja snet dol.

kolikor mi je znano ima to stikalo 4 kontakte, tako da ce stop luci oddelajo se ne pomeni, da je stikalo ok.

je pa to potrosna roba na vw. cena je cca 20 eur. pa na vsakem pooblascenem servisu ga imajo na zalogi.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Citat:
Uporabnik Group_Therapy pravi:
Evo, ravno pol ure nazaj, se mi je zgodilo enako
grin1.gif

Zgleda da jih fu.ka vlaga
hysterical-1.gif


Meni je včeri nekaj še najedalo opozorilo, kasneje je bil mir (a štop luči delajo kljub opozorilu...vsaj to!)
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Ve kdo mogoč kje se da odšravfat ta spodnji del armature (Pod volanom)...da bi prišel do tega stikala?

En šravf sem videl pri varovalkah (več ni bilo časa raziskovat),.