Temnenje stekel na avtu

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Da malo obudim tole temo:
torej, kje se so sedaj največji mojstri za temnenje stekel, je to Bleki, Perimund ali Dr. Glass? Kakšne so sedaj kaj cene?
Koliko ste dali kaj temnit?
Avto je karavan, razmišljam da bi dal temnit nekje med 65 in 75%.
65% imajo nekatera vozila zadaj serijsko, za odtenek mi je to premalo, hkrati pa mi je 85% preveč. Ste dali na karavanu vse šipe enakomerno zatemnit ali ste dali šipe na zadnji klopi manj, potem pa zadnja stranska okna (na karavanu) malo bolj?

Ne bi si rad naredil cigo avta in magneta za plave, bi pa dal zatemnit zaradi otrok, zato sem v dilemi koliko zatemnit in kdo ima najbolj kvalitetne folije + izvedbo?
confused-1.gif
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
glede kvalitete folije in izvedbe bo kdo drug kaj povedal.....jaz mam vse zatemnjene pa ne zgleda niti malo cigo avto, je pa res da je tudi take barve....za plave pa nebi rekel da je sploh magnet, me niso ustavli s tem razlog še nikdar, oziroma, če dobro pomislim me niso sploh ustavli več kot 1x če me spomin ne vara....je dandanes že veliko takih avtov da tudi policaji več ne trzajo na to
wink-1.gif
:D

EDIT: p.s.: je tudi karavan
p.s.2.: šipe so zatemnjene že odkar imam avto, se pravi skoraj 8 let
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Da te dopolnim... na avtu sem imel temnjeno da max, kar je bilo takrat dovoljeno... ker je bila zadeva vpisana v kot predelava v homologacijskem kartončku je bila legalna in ni bilo težav... vaba pa tudi nisem bil...
Modus, npr. Ima skoraj črna zadnj stekla. Veš kako je to opazno pri belem avtu. Pa je tovarniško...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
ksz

Najbolš mi je še vedno 10 let nazaj naredel lešnik v MB, pa sem gorenc. Bleki ma neke kitajske folije, tako da ne bi upal in pri enem E92 sem videl 10cm+ odlepljeno zadnje steklo, ki je verjetno težko zalepit, samo da odstopi pa nisem še nikoli videl.

Kompare je tudi naredil 10 let nazaj v nulo, tudi folija zgledala dobro, samo je zelo light tint, za temnejše ne vem. Nazadnje mi je delal Dr. Glass in je hitel, folije ma neke Ameriške in so verjetno OK, samo pikic pa tega je pustil pa več kot pričakovano.

Pomoje bi naslednjega peljal sem: http://www.amc-golob.com/58-novice/56-pe-godovic mi je naredil ene sprednje stranske, fajn model, folijo dobi od Dr. Glass, dodal mu bi še 10-20€ da se malo bolj potrudi ali se čez kak dan ko vlaga shlapi oglasim ponovno, da še enkrat potegne, da je zraka spod minimalno recimo ob gretju zadnje šipe.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
kzs...

zanč sm spraševal eno firmo k temni okna, in mi pravi, da ni mogoče sprednji šip temnit. In pol se vozim po cesti in vidim polno avtov, ki jih imajo... kako je to mogoče?? a se jih sme, al ne?? vem da so bile ene spremembe v zakonu pred kakšne pol leta...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Prej 6 let kot 6 mescev je že to, da se sprednjih stranskih ne sme. to je čisto OK, ker je usklajeno z EU zakoni oz. nemšškimi nasploh. Če bi se še pri ostalih zaevah zgledovali po nemcih bi marsikaj bolje laufalo in na cesti bi bili varnejši avtomobili.

Pač se krši zakon, nekateri majo toliko zatemnjene stranske kot tudi zadaj. Če je avto novejši kot teh ne vem kolk...5-6 let, potem je sigurno ilegalno nalepil folijo tudi spredaj, če pa je avto starejši pa ima za to verjetno vse OK vpisano v homolomo in mu policaji ne morejo nič...vsaj v slo ne. V nemčiji, če bi ti zatežil ne bi on gledal naših predpisov, ampak bi zahteval odstranitev na licu mesta in prepovedal nadalno vožno.

Jaz imam spredaj minimalno zatemnjeno, toliko da se opazi odboj, ker češko zgleda če je sam zadaj, pa ravno spredaj je največji prihraneh pri hlajenju ipd.
evil.gif
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.248
267
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Bleki ma neke kitajske folije, tako da ne bi upal in pri enem E92 sem videl 10cm+ odlepljeno zadnje steklo, ki je verjetno težko zalepit, samo da odstopi pa nisem še nikoli videl.

Od kje ti to da ima neke kitajske folije?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Od konkurence.
grims-1.gif


Če veš, potem pa napiši proizvajalca. Ne rečem saj so lahko tudi Kitajske kvalitetna itak je skoraj vse made in china.
wink-1.gif


Je pa zanimivo, da noben nima kake 3M folije al pa še nekaj proizvajalcev...pač gredo vsi res na maks profit.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:
meni je kar nekaj vozil temnil sledeči:
http://www.temnenjestekel.com/?str=kontakt
http://www.temnenjestekel.com/?str=avtomobili
ker imam rad zelen odtenek, kot ga ima VAG originalno, ponavadi izberem to varianto, ne črne
Hvala vsem za vaše izkušnje. Vidim, da so izkušnje uporabnikov še kar različne, over-all pa verjetno s ceno pada tudi kvaliteta, ker kakor spremljam forum recimo pred 10 leti praktično ni bilo slabih izkušenj s katerim koli od teh.

Hondi in vsi ostali eno vprašanje: koliko ste dali temnit in ali ste dali celotno linijo pri karavanu z enako prepustnostjo ali so bila vrata za voznikom in sopotnikom malo manj, nato pa zadnje stranske šipe malo več?

Meni je tudi všeč s to zeleno barvo kot je v osnovi pri VAG grupi, edino za kakšen % temneje bi dal.
A bo po vašem zelena čudna na črnem avtu? Dam raje na črno?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
dal pri dr. glass. Sem zadovoljen, nisem našel nobene napake.
cena se mi zdi, da je bila 150€ + 30€ homologacija
vse kar je legalno na max temnjeno. kako zgleda drugim se ne sekiram, jst pa imam svoje razloge, da sem dal tako.
sprednjih pa nisem dal, oz nisem upal, da bi me pol palvčki kje zafrkaval zarad tega...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ne...nič ne sme bit oz. kar je original tista malenkost.

Nažalost... 10 ali pa 15% je že super za spredaj, dobiš tisto 99% UV odbojnost, veliko hladnejšo notranjost, zaščito, odboj svetlobe in še veliko bolje zgleda.

Jaz sem in bom nalepil minimalno folijo spredaj. Ne kupujem nikoli novih, pri rabljenih se mi zdi pa velik plus, da ma že serijsko zatemnjene, čeprav je to veliko slabše kot folija, samo estetsko je lepše.
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
Citat:
Uporabnik VAG pravi:
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:
meni je kar nekaj vozil temnil sledeči:
http://www.temnenjestekel.com/?str=kontakt
http://www.temnenjestekel.com/?str=avtomobili
ker imam rad zelen odtenek, kot ga ima VAG originalno, ponavadi izberem to varianto, ne črne
Hvala vsem za vaše izkušnje. Vidim, da so izkušnje uporabnikov še kar različne, over-all pa verjetno s ceno pada tudi kvaliteta, ker kakor spremljam forum recimo pred 10 leti praktično ni bilo slabih izkušenj s katerim koli od teh.

Hondi in vsi ostali eno vprašanje: koliko ste dali temnit in ali ste dali celotno linijo pri karavanu z enako prepustnostjo ali so bila vrata za voznikom in sopotnikom malo manj, nato pa zadnje stranske šipe malo več?

Meni je tudi všeč s to zeleno barvo kot je v osnovi pri VAG grupi, edino za kakšen % temneje bi dal.
A bo po vašem zelena čudna na črnem avtu? Dam raje na črno?

daj raje črno
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Dr glass mi je temnil nekaj avtov. Vse bp in je gor ze vrsto let.
Spremljam ga in model dela super, da garancijo predvsem pa govorijo zanj izvedena dela. Temni malo morje tesl, mislim da ima pogodbo avantcar ali kreativni najemi, potem so vmes cls, pa tako naprej.

Pa veeeliko dela ima.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Vem za proizvajalca in ni kitajski.

A ni zanimiv, da pol mengsa dela temnenje. Bleki, glass, kompare, poglej poglej in se kdo. Vsi so prisli iz ene delavnice. Eni delajo dumping in to povedo naglas, eni delajo pa brand in drzijo ceno, kvaliteto. Zanimivo mi je, da so to vcerajsnji sodelavci, prijatelji.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:
meni je kar nekaj vozil temnil sledeči:
http://www.temnenjestekel.com/?str=kontakt
http://www.temnenjestekel.com/?str=avtomobili
ker imam rad zelen odtenek, kot ga ima VAG originalno, ponavadi izberem to varianto, ne črne
Torej, da se malo javim v tej temi: temnit sem dal pri temu, ki ga je priporočal Hondi, razlog pa tudi enak kot pri njemu: dal sem zatemnit na zeleno, izmerjena prepustnost je 28%, na izvedbo nimam pripomb, z videzom pa sem tudi zelo zadovoljen.