Temnenje stekel na avtu

hermann

Guru
19. mar 2014
9.187
5.732
113
koliko % pa temnite, da se še kaj v rikverc vidi
sprasujem se.gif
meni se zdi, da večina daje 85 in to je že kar preveč za moj okus
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Za BMW 3 Touring bo cca. 130€ + homolomo.

Meni so čisto ok cene, rad bi pa dobil najbolje narejeno.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Potem pa ne šparaj na denarju in pojdi enemu, ki dela to vsak dan in na boljih znamkah...tam so lastniki še posebaj picajzlasti. nrp dr.glass
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Noben ni garant.

Prvo bi rad zvedel ali je možno, da pikice prehoda najprej odstranim in mi potem nalepi folijo ali pa če mi oni za to poskrbijo. Nič ne bi šparal mi je povsem vseeno ali je 100 ali 200€ samo mora biti narejeno v piko. Velika razlika so lahko tudi folije, vsi se hvalijo, da majo najboljše, pol se pa odloč...

Naslednji teden peljem nekam, verjetno prej malce vprašat, prvi cilj sta pa Bleki in dr. Glass.
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Jaz sem bil zadovoljen s Perimund v Trebnjem, če se prav spomnem, je dal gor Foliatec folijo. Zatemnitev maksimalna še dovoljena. Malenkost se je sicer videlo okrog pikic, ampak ne tako, kot na tisti sliki prej, kjer je cel pas beline. Pri meni je bil okrog vsake posamezne pikice za dober las velik "obris", ki si ga videl samo, če si pogledal res od blizu.

Cena je bila nekaj manj kot 200€ za Transporterja.
 

Mare77

Fizikalc
13. feb 2009
1.319
7
38
46
Okolica južne LJ.
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
koliko % pa temnite, da se še kaj v rikverc vidi
sprasujem se.gif
meni se zdi, da večina daje 85 in to je že kar preveč za moj okus

Jaz sem dal na max in razen ponoči in ob posebnih pogojih se vidi BP. Sem si pa dal zmontirati še senzorje in jih toplo priporočam.
 

picolo

Pripravnik
23. maj 2009
287
1
18
loče
Citat:
Uporabnik Mare77 pravi:
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
koliko % pa temnite, da se še kaj v rikverc vidi
sprasujem se.gif
meni se zdi, da večina daje 85 in to je že kar preveč za moj okus

Jaz sem dal na max in razen ponoči in ob posebnih pogojih se vidi BP. Sem si pa dal zmontirati še senzorje in jih toplo priporočam.
sej brez senzorjev ne narediš homologacije,ker je pogoj ,da ima avto senzorje če temniš max.Pri parkiranju pa se lepo vidi ven.Osebno sem navajen parkirat na ogledala,tako da mi zadnja šipa ne igra vloge.
 

Mare77

Fizikalc
13. feb 2009
1.319
7
38
46
Okolica južne LJ.
Citat:
Uporabnik picolo pravi:
sej brez senzorjev ne narediš homologacije,ker je pogoj ,da ima avto senzorje če temniš max.Pri parkiranju pa se lepo vidi ven.Osebno sem navajen parkirat na ogledala,tako da mi zadnja šipa ne igra vloge.

Tole pa prvič slišim, da so obvezni senzorji, če temniš na max. Še vedno se kar precej vidi ven in za vožnjo niso potrebni.

Po tej logiki bi morali imeti vsi kombiji zadnje senzorje, ko imajo zadnja vrata brez oken,..

Tehničnega za služben kombi naredim vsako leto BP, prav tako pa sem naredil tehničnega z zatemnjenimi šipami brez senzorjev. In tudi kasneje, ko sem jih dal zmontirati, se ni noben spotaknil ob njih, če jih res imam oziroma če delajo.

Vozila, ki nimajo prosojne (do nekega %) zadnje šipe morajo imeti piskač, ki se vklopi ob vzvratni vožnji. Senzorji niso obvezni.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Sun Shade Shield Cover Visor

nič uporbnega mi ne najde. neki za avtodome mi je našlo, pa je čsit predrago.
Bom kr sam naredil iz stirodurja, bo še boljši efekt:)
 

picolo

Pripravnik
23. maj 2009
287
1
18
loče
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Tega, da moraš imeti senzorje če temniš na max, ni nikjer v zakonu.

Če so stekla na zadnji steni vozila zatemnjena tako, da prepuščajo manj kot 30% svetlobe, mora biti vozilo opremljeno z vzvratnimi ogledali na obeh straneh in napravo za zvočni znak pri vzvratni vožnji, kot jo določa 13. člen Pravilnika o napravah in opremi vozil v cestnem prometu (Uradni list RS, št. 17/00, 33/00 – popr., 45/04 in 76/05 – ZDCOPMD).
ne na pamet!
sprasujem se.gif
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Tole ti malo na pamet.

Ker to ne pomeni parkirnih senzorjev, pač pa piskač, tako kot ga majo tovorna vozila. Zamenjaš žarnico, z tako, ki ma zraven tole piskalo., ne pa parking senzorjev.

Bolje je treba brat.
 

Mare77

Fizikalc
13. feb 2009
1.319
7
38
46
Okolica južne LJ.
Mislim, da smo malo zašli...

Definicija temnenja na max pomeni, da se šipe zatemnijo na maksimalno še zakonsko dovoljeno neprepustnost za svetlobo in ne na 100% zatemnjenost - kot da bi recimo dal na šipo pleh ali pa stirodur.