Temnenje stekel na avtu

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.253
269
83
38
Ljubljana
verjetno si mislu kok boš pocen skoz pršu
wink-1.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.351
980
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik picolo pravi:
Citat:
Uporabnik steni pravi:
Če nalepiš sam, ali je potem kakšen problem z homologacijo?
stranske šipe ni problem zalepit,zataknilo pa se mi je pri zadnji.Za zadnjo šipo pa rabiš kar nekaj prakse.Mi je zelo žal ,da sem se sam lotil zadeve.

Zadnja "okrogla" šipa je zanimiva ja... Sem pred 10+ leti delal precej tega. Pootem, ko sem že imel kar nekaj prakse z lepljenjem, (zadnja šipa iz dveh ali več kosov) sem šel za par dni na izobraževanje v Nirnberg kjer ima Foliatech svoj center. Tam smo "uničili" na desetine metrov folije, in takrat bi rekel, "ma nalepim karkoli in kadarkoli. Pa če je še tako okroglo. Vse v enem koncu". In potem sem prišel domov. Vzamem sproti pri njih 30m folije in se spravim na svoj avto... v enem tednu uničil skoraj celo rolo in NISEM uspel nalepiti zadnje šipe iz enega konca. No... po klicu na foliatech so mi razložili zelo enostavno zadevo, ki je seveda takoj obrodila sadove. Brez da veš "cake" pa ni boga da spraviš skupaj kot je potrebno
smile-1.gif


Pa še eno fejst inštruktorco smo imeli
smile-1.gif

1982927-IMG_0067.jpg
 

Priponke

  • 1982927-IMG_0067.jpg
    1982927-IMG_0067.jpg
    86 KB · Ogledi: 443

igi

Guru
13. okt 2007
5.351
980
113
Celje
Obišči stran
Tam smo delali s folijo širine 60 cm. Za svoje potrebe sem pa kupil folijo široko 150cm. Pač boljši izkoristek sem imel v mislih. In seveda ko sem jo rezal sem jo odvil recimo 60 cm in dobil 1,5 metra dolgi trak. Odlično za zadnje steklo. Ampak pri krčenju s fenom se mi zadeva NIKOLI ni ulegla po steklu. Caka je bila, da se folija krči samo v eni smeri. In jaz sem jo seveda imel za 90 stopinj narobe obrnjeno. Pri ozki foliji pa sloh ni nilo opcije "narobe" delati. Mene je ta informacija stala ogromno!
 

picolo

Pripravnik
23. maj 2009
287
1
18
loče
Citat:
Uporabnik igi pravi:. Caka je bila, da se folija krči samo v eni smeri. In jaz sem jo seveda imel za 90 stopinj narobe obrnjeno. Pri ozki foliji pa sloh ni nilo opcije "narobe" delati. Mene je ta informacija stala ogromno!

delal sem popolnoma enako cako.folija 150 cm,s folijo na streho,odvil navpično in odrezal.To sem ponovil 3x,potem pa sem skoraj popenil.Kljub temu da imam avto že zatemnjen bom še enkrat probal.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Kako pa misliš to homologirat? Si dobil račun od kakšnega vgrajevalca?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.351
980
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik picolo pravi:
Citat:
Uporabnik igi pravi:. Caka je bila, da se folija krči samo v eni smeri. In jaz sem jo seveda imel za 90 stopinj narobe obrnjeno. Pri ozki foliji pa sloh ni nilo opcije "narobe" delati. Mene je ta informacija stala ogromno!

delal sem popolnoma enako cako.folija 150 cm,s folijo na streho,odvil navpično in odrezal.To sem ponovil 3x,potem pa sem skoraj popenil.Kljub temu da imam avto že zatemnjen bom še enkrat probal.

Zdaj ne delam več... pri novih avtih po večini lahko naročiš že zatemnjena stekla, če želiš vgradi v nulo je precej dela ker spet novejši avti imajo gumice stisnjene, pa še zraven ne prideš brez da bi podiral avto.

Glede znanja... Meni so zadevo vsi skrivali zato sem šel na uradno izobraževanje. No še potem nisem "znal" narediti
smile-1.gif

In podobno je tudi pri drugih zgodbah. Vsi skrivajo. Ampak v današnjih časih lahko praktično vsako stvar najdeš kako se dela. Potrebno je le veliko časa. Zato sploh nimam težave, komu kaj povedati, ker na koncu bo tako ali tako znal in bo konkurenca. Stranke bodo pa tako same izbrale tistega, ki je boljši.

pa "krčiti" s fenom jo znaš?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
So ti kaj nasvetov dali glede lufta tam, kjer je prehod na črno barvo stekla? Mam avto za zatemnit in bi se rad izognil temu, ker mi je res skrajno grdo.

Se da mogoče kaj pobrusit pikice, da so nižje in se tako folija prilepi brez vidnega prehoda?

http://www.ravolar.ee/en/privacy/window_tinting/?cat_id=24

Se vidi na sliki rob tukaj....primer slike pa je dost lol.
grin1.gif
Samo pri odtenkih folije in različnih proizvajalcih me pa res zanima kaj je najboljše na trgu? Imel sem Foliatec.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.351
980
113
Celje
Obišči stran
Nič konkretnega, da bi bilo "v nulo". Ena rešitev je fini vodobrusni papir, ampak je zamudno in ni vedno to to. Druga zgodba pa je prozorno lepilo. Se ne spomnim kaj sem uporabljal, ker sem jih več testiral. Enkrat sem v Avstriji kupil eno tubo. Mora biti nekaj, kar v stiku z vodo ne postane motno.
Drugače pa čez nekaj dni, ko se posuši voda, zagreješ in močno stisneš.