Obnova injektorjev TDCi, tujina?

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.111
6.482
113
Ve kdo za kakšno firmo iz tujine, ki bi obnavljala injektorje?
Ene par sem jih našel na ebay, pa sploh ne odgovorijo na emaile.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
To je Ford motor ?' Koliko kilometrov je naredil do popravila ?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.111
6.482
113
Ford ja, 2.0.

180k po števcu, kupljen rabljen pri 130k, če je bilo toliko res, pa ne vem
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.111
6.482
113
Hvala

Je ta možakar mogoče na tem forumu ali pa kdo ki ga pozna?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Med bolj znanimi ciparji v slo, ce ne celo najbolj znan, definitvno pa mislim da eden prvih. Poznam ga ne, moj avto je bil pri njem na "optimizaciji".
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.192
41
48
Kaj pa če bi obnovljene že kupil? Ali je stvar dejansko toliko cenejša, da se ti splača dajat tvoje obnoviti?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.111
6.482
113
Citat:
Uporabnik model1a pravi:
Kaj pa če bi obnovljene že kupil? Ali je stvar dejansko toliko cenejša, da se ti splača dajat tvoje obnoviti?

Avto deluje relativno OK, tudi računalnik je javlja napake. Manjka mu edino malce moči in zjutraj malo cukne + pozimi "kleple". Lokalni dizel diagnostični center je rekel, da so sicer vsi zanič in da stane obnova 200 eur po komadu. Sumim, da so me hoteli malce prinest okoli ker so mi tudi zmrdali kode v računalniku in jim tako tudi ne verjamem, da so vsi 4je zanič. Če menjam vse, menjam vse, če pa jim pošljem na diagnozo pa se mogoče izkaže, da je zanič samo eden ali dva.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Da so vsi 4je zanič (ali pa na meji, ko je potrebno nekaj storiti z njimi) ni tako nemogoče... Tudi gume na avtu so približno hkrati fuč...
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.111
6.482
113
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
A Slovenci so predragi?
http://www.b-innova.si/
http://www.boviteam.net/

Od boviteam sem dobil sledeč odgovor:
Citat:

Injektorje znamke Delphi lahko testiramo in popravimo v našem servisu.
Test injektorja Delphi stane 20€/kos, medten ko popravilo znaša od 80-140€/kos odvisno od same napake na injektorju. Če se injektor popravlja se test ne računa.

Vozilo lahko pripeljete k nam in vam opravimo celotno storitev (demontaža injektorjev, čiščenje sistema, menjava naftnega filtra, montaža injektorjev, test vozila)

V DE imam trenutno ponudbo za test 15 eur po injektorju in obnova 110 po komadu, če je potreba.

Žal pa imam tudi nekakšen odpor do slovenskih mojstrov, tu se gre za zadevo, pri kateri me lahko komot vsak prinese okoli in zaračuna polno ceno.

Innova bom kontaktiral, hvala za link.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Nisem ravno vešč v teh zadevah, lahko pojasniš kaj misliš s kodami ?
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Vsak common-rail injektor ima heksadecimalno (šestnajstiško) kalibracijsko kodo (recimo dolžine 8 ali 9 znakov). Zakaj je to potrebno? Pri izdelavi injektorja zaradi samega postopka nista niti 2 injektorja popolnoma enaka (logično, to velja praktično za vsak izdelek). Običajno so razlike v dveh parametrih - količina goriva, ki ga nek injektor vbrizgne ter zakasnitev. Te razlike so zakodirane v kalibracijski kodi in jih je potrebno vnesti v računalnik motorne elektronike. Na podlagi teh informacij računalnik ve, da mora nekatere injektorje prožiti prej kot druge, pa tudi to, da mora nekatere injektorje držati odprte dlje kot druge.

Karakteristike se seveda s časom spreminjajo ... po obnovi pa se (običajno) spremenijo precej, kar pomeni da mora vsak injektor ponovno na stroj, ki mu določi novo kodo.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.688
134
63
injektorje z istimi lastnosmi. Tako kot recimo high-end zvočnike, pa diode ipd.
Pač, da avto dobi vse injektrorje z enakimi parametri. Saj bi rekel uparjene, sam kaj ko jih je več kot 2.

lp
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
- Ker sta injektorja z "istimi" lastnostimi zelo redka
- Ker bi v tem primeru moral imeti vsak avto drugačen "hardcoded" program
- Ker bi bil cela zafrkancija z rezervnimi deli