visokotlačni čistilec

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Zaradi večjega obiska tega dela foruma, verjamem da je vprašanje na mestu
smile-1.gif



Torej, katerega priporočate?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.146
4.588
113
Odvisno zakaj rabiš in koliko denarja bi danes dal zanj. Imam iz lidla, enkrat sem ga že menjal za novega, ker je crknil, res pa je, da je dajal tisti primerek nenormalno visok pritisk in je v trenutku raztrgal vrtinčasto šobo in tudi takoj drugo, ko so mi jo poslali s servisa. Uporabljam samo nekaj ur na leto. Res pa je, da ko ga rabim, laufa 2 - 3 ure nepretrgano. Prej sem imel znamko, ki jo prodaja mercator tehnika in je crknil kako leto po izteku dveletne garancije in je šel v kosovni odpad, ker navadnih ščetk človek ne more kupiti pri uvozniku kot rezervni del. Ostalo je bilo izven meja rentabilnosti.
Za več denarja se najde več muzike. Mislim pa, da samo priznana znamka in malo denarja ni dovolj za kvalitetnejšo blago. Danes je smiselno tudi gledati, če kdo odstopa po garancijskem roku. Popravila so praviloma draga, če ne gre za rutinsko menjavo nečesa, kar se menja kot redno vzdrževanje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Grestr

B81

22. jul 2007
34.258
8.810
113
Mimogrede, en Kaercher ali Lavor bo z enakimi specifikacijami boljši od recimo Einhell ali ElektroMaschinen...

Drugače pa, minimalno 400+ l pretoka vode, vsaj 2100+ W in vsaj 130 barov (delovne) moči (ne maksimalne) in fino je, da pač ima posodo na pištoli (ali na glavni enoti) za špricanje detergenta in tisto vrtečo krtačo.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.069
301
83
Hofer, od naslednjega četrtka naprej. Karakteristike trgajo gate (sploh za ceno 129 ojrov), res pa ne vem kakšna je črpalka. Rotacijska krtača priložena, cevi za deset metrov, navita na kolut. Opcija za čistila je (mah, treba pogledat letak) ...

Po moje ga bo zmanjkalo tiktak ...
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.349
257
83
33
So razne Obi varjante za 50€ uredu za pranje avta? Rabil bi ga samo zato, al je to stran vržen denar?
 
  • Všeč mi je
Reactions: alkoholik

B81

22. jul 2007
34.258
8.810
113
Stran vržen denar. Iz izkušenj, tisto mali rdeči balck&decker (ki je sicer ok firma) ni bil za uporabo...pištola je razpadla pri drugem pranju, so menjali na garancijo...potem pa je enkrat pregorel, ko sem pral drugi avto...pa ne da bi pretiraval s časom...
 

tonek

Pripravnik
3. dec 2011
210
0
16
Fino je tudi da ima dolgo visokotlačno cev, ker osnovni modeli imajo dolžine samo 5m, tako da ga moraš kar z seboj nosit ko pereš avto.
lp
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
kaj pametnega kupiti za cca 100 evrov.
tople vode nerabim, velik pretok zaradi umazanije in daljsa cev pa zazeljeno. Nakup se bo naredil v trgovini s 5 letno garancijo
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
V bauhausu imate elektromachinen moder hde 390, za se mi zdi 70eur in je vec kot dovolj za tudi kaksen beton pucat, jest sem nasega razbil ker mi je zivc pozru po 6ih letih, ga zlimal nazaj in dela naprej. In stem sranjem isto olupis barvo ce je ze poskodovana, aja pa 4x letno ga sigurno uporabim za neprestano 4 urno ciscenje skarpe ali podobnih stvari.

Aja pa cev ima dolgo 5 m, torej ce malo glavo uporabis postavis cistilec na en od kotov avtomobila in imas tako s tako cevjo pokrit celoten avto, razen za kaksne q7 p a nevem,ampak pomojem da tudi.
 
Nazadnje urejeno:

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
Garancija je tri leta. Ava..
zmaga.gif

3 letna garancija lahko pomeni precej več kot najboljši čistilec z eno letno garancijo. Moja izkušnja je, da skoraj nerabljen čistilec malo izven garancije crkne zaradi očitno skrite napake. Proizvajalcu pa je to vseeno, damo motor bi bil okoli 250 €, skupaj z delom pa precej več.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.146
4.588
113
Še hujše je, da za nek vstopni model čistilca proizvajalec (EM) s servisom pri nas ne prodaja rezervnega dela "ščetke elektromotorja", temveč samo kompletni elektromotor. To je ja potrošna roba... Skoraj kot da za bencinski motor ne bi prodajali svečk. Mene je to tako razjezilo, da sem kupil čistilec v Lidlu, ker je imel več garancije. Poceni roba seveda ni namenjena neki hudi resni uporabi. Prvi iz Lidla je kmalu crk nil, ker je očitno imel previsok pritisk in je raztrgalo dva nastavka za vrtinčasto šobo v nekaj sekundah, po enem letu občasne uporabe pa je izdihnil tudi sam. Drugi pa dela. Sedaj je najbrž že izven garancije in če se ustavi, ga čaka odpad. Enkrat do dvakrat na leto sem vsak čistilec uporabljal za tako pranje, da mora laufati kake tri ure skupaj. Drugače pa kako pranje avtomobila, itd... To pa ni neko resno delo in bo dolgo rabil preden bo nabral 100 delovnih ur.
 
  • Všeč mi je
Reactions: crashednburnt

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.146
4.588
113
Seveda se da znajti. Ampak sem po nekaj dnevih iskanja obupal. V nekaj trgovinah v okolici jih nisem dobil. S klicem k uvozniku rezervnih delov tudi nisem bil uspešen. Tako da sem prej rabil čistilec, preden sem to uspel najti. Nimam pa neke mreže poznanstev med elektro maherji.
V tem je pravzaprav razlika med dražjimi in cenejšimi stroji. Gledal sem kosilnice na nitko in vem, da sem za 20 let staro stihl dobil majhne delčke kosilne glave brez problema in po presenečenju tudi za normalen denar, ne pa za 90% cene nove glave.. Za drugo kosilnico pa sem gledal v katalogu kateri rezervni deli se prodajajo in našel motor, os, kosilna glava... Samo kompleti... Nikjer možnosti, da denimo naročiš ojnico ali batne obročke. Verjetno to sicer dobiš pri pravem proizvajalcu komponente, ampak zato moraš biti že poznavalec.
 

panaque

Pripravnik
23. sep 2007
225
2
18
Ljubljana
Ščetke morda dobiš pri podjetju Elektroprom, kontaktiraj jih in povej želje.
Je pa res kot si napisal zgoraj, za stare modele raznih strojev, električno orodje ali kaj podobnega, boš dobil rezervne dele. Vem da sem za skoraj 30 let staro Bosch mašino dobil "krtačke" na servisu.
Moraš pa vedeti, da za te visokotlačne čistilce, ki jih prodajajo po dokaj nizkih cenah, priredijo modele za določen trg in na videz skoraj enak čistilec je lahko mnogo cenejši, s tem da ga "oskubijo za recimo termo stikalo, krajši električni kabel, krajšo cev...
Imam Karcherja starega že blizu 15 let in zaenkrat dela brez problema.
 
Nazadnje urejeno:

casio

Pripravnik
19. nov 2014
528
15
18
Lani me je nekaj grabilo, da bi vzel visokotlačni čistilec pa me je potem minilo do včeraj, ko sem v roke dobil Lidlovo reklamo in plačo
evil.gif
Rabim ga za pranje avtov tam na 2-3 tedne in takrat bo delal na polno priklopljen na 30m cev. Privlači me nizka cena, veliko nastavkov in seveda 3 leta garancije. Kaj pravite?
http://www.lidl.si/sl/ponudba.htm?action=showDetail&id=31596