visokotlačni čistilec

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Avto boš moral še vseeno drgniti na roke, v bistvu se ti ga ne bo dalo ven vleči za pranje avta, vseeno če ga zmočiš z navadno vrtno cevjo.
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
528
15
18
Naredim tako ja, da najprej skozi vrtno cev spustim vodo. Čudno je, da sem ga izklopil in vklopil nazaj je bilo pa takoj vredu. Prej je pa mlel in mlel in ni ustvaril pritiska.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.150
4.596
113
Pod plastiko ni nobene hude tehnike, ker sem enega imel narazen. Motor s črpalko, vstop vode in izhod. Na izhodu je še stikalo, da izklopi, ko je dovolj pritiska. Drugega ni. Tako da bi najbolj sumil, da ga je mučil kak večji zračni mehur.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Najbolj bi me motilo, da je visokotlačna cev tako kratka. Bi raje vzel lidl / hofer varianto, ko bo na voljo.
Sem vzel kar tistega K-2 za 82€.
Zaenkrat zadovoljen. Opral cisterne za vodo, pesjak, avto.
4m cev je malo smotana vendar se hitro navadiš.
Koleščki ter dodaten ročaj za nosit je pa brez veze. Sem mislil da je stvar par KG težja.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Citat:
Uporabnik casio pravi:
Prejel Hofer reklamo in bo spet visokotlačni čistilec za 99€ znamke Workzone
smile-1.gif
Hvala lepa za info, jaz sem si ga včeraj nabavil, pa dokupil še tisto krtačo za terase.
Nisem ga še testiral, ampak po papirnih podatkih bo zadostoval moji uporabi, pa še 3 leta garancije ima.
zmaga.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.878
8.900
113
EU
Nabavil Hoferjevega Workzone..ker je stari Kercher začel spuščati pri tlačnem ventilu.
Zalepil z dvokomponentnim lepilom, vendar ni pomagalo. Gre v reciklažo, če se motor ne da uporabiti za kaj pametnega.
Torej..Workzone..

tr2-IMG-20.jpg


Ohišje je iz trde plastike in daje dober obččutek, da ne bo po izteku garancije naredil crkot.
evil.gif

Prilop za vodo je iz AL litine, kar tudi daje dober vtis, da se ne bo hitro zlomilo.
Preizkusil delovanje. Pritisk je OK. Vodni curek nese daleč in bolj, kot pri starem Kercherju.
Malo bolj "mehko" deluje ročica za navijanje cevi, vendar je to tudi zaradi tega, ker je zložljiva.
Na splošno mi je všeč, da so vsi priključki in kabli zloženi na ohišju. Pripeljem, priklopim in že dela.
Stari Wap ni imel tako rešeno
grims-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
A se tole da popravit pri komu ki popravlja hidravlične cevi?
Se komu valja doma pištola od bau electra maschinen čistilca?
2564988-IMG_20170405_185311-1510x845.jpg
 

Priponke

  • 2564988-IMG_20170405_185311-1510x845.jpg
    2564988-IMG_20170405_185311-1510x845.jpg
    62,8 KB · Ogledi: 1.014

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Ima kdo mogoče karcher serijo K7? Naj bi bilo to top za domačo uporabo... Kdo iz prve roke mogoče je to to ali kaj drugega? Uporaba bo delno tudi še na "gradbišču" ker lokacija še v fazi zaključka, kasneje pa normalna uporaba...
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Citat:
Uporabnik MiHa88 pravi:
Ima kdo mogoče karcher serijo K7? Naj bi bilo to top za domačo uporabo... Kdo iz prve roke mogoče je to to ali kaj drugega? Uporaba bo delno tudi še na "gradbišču" ker lokacija še v fazi zaključka, kasneje pa normalna uporaba...

Jaz, K 7.710. Odličen, zelo močan, lahko priklopiš tudi na bojler in ima dovolj dolgo cev, da ti ni treba čistilca premikat kaj dosti. Sicer je malo nerodno po stopnicah nosit, ampak to je problem z vsakim malo večjim.

Po mojih izkušnjah so mala "jajca" neuporabna, imajo slab pritisk, črpalke so plastične, samo ropota, opereš pa slabše kot s cevjo priklopljeno direkt na pipo.

Edino pištolo sem moral enkrat zamenjat, ampak to sem sam kriv, ker sem jo pustil zunaj čez zimo in je zmrznila voda v njej.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
karcher k7.20 (al nekaj takega) že 10 let.
Edina "slabost" je to da so po bajti in garaži vtičnice na 10A varovalkah. in samo na eni vtičnici v kleti 13A in morem vlečt podalšek. Zadeva cukne 13A.

Drugače pa za avto prat sem mel prej enega osnovnega v velikosti a4 lista in je popolnoma enako uporabn. Tale k7 pokaže prednost samo pri pranju tlakovcev in dvorišča.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Včeraj sem tudi jaz kar tega vzel impulzivno, itak ima 3 leta garancije, tko da če bo crknil,,siba nazaj.
Mislim da bo koristil svojemu namenu, jasno pa ni to štrajfix za 500€+ ...
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Včeraj sem tudi jaz kar tega vzel impulzivno, itak ima 3 leta garancije, tko da če bo crknil,,siba nazaj.
Mislim da bo koristil svojemu namenu, jasno pa ni to štrajfix za 500€+ ...
Jaz sem za vikend z njim opral oba avta, za ta denar je super, 10-metrska cev pa zmaga.
Zaenkrat zelo zadovoljen z nakupom.
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
še tukaj, mogoče bi mi znal kdo svetovati kaj zna biti narobe s čistilcem... voda teče, ropota, ko pa stisneš pištolo pa teče oz. šprica kot iz navadne cevi, se pravi ne pod pritiskom...
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
ja, voda normalno teče, samo ne "podpritiskom" ... je možno, da je s "pištolo" kaj narobe?
 

emirATes

Pripravnik
9. apr 2012
159
7
18
Citat:
Uporabnik Abeta pravi:
ja, voda normalno teče, samo ne "podpritiskom" ... je možno, da je s "pištolo" kaj narobe?

jaz pri mojem "lahu" spustim vodo teči pri ugasnjenem stikalu skoz pištolo, da se odzrači, nato pa prižgem in gasa...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
Nabavil Hoferjevega Workzone..ker je stari Kercher začel spuščati pri tlačnem ventilu.
Zalepil z dvokomponentnim lepilom, vendar ni pomagalo. Gre v reciklažo, če se motor ne da uporabiti za kaj pametnega.
Torej..Workzone..

tr2-IMG-20.jpg


Ohišje je iz trde plastike in daje dober obččutek, da ne bo po izteku garancije naredil crkot.
evil.gif

Prilop za vodo je iz AL litine, kar tudi daje dober vtis, da se ne bo hitro zlomilo.
Preizkusil delovanje. Pritisk je OK. Vodni curek nese daleč in bolj, kot pri starem Kercherju.
Malo bolj "mehko" deluje ročica za navijanje cevi, vendar je to tudi zaradi tega, ker je zložljiva.
Na splošno mi je všeč, da so vsi priključki in kabli zloženi na ohišju. Pripeljem, priklopim in že dela.
Stari Wap ni imel tako rešeno
grims-1.gif


Sem ga tudi jaz vzel. Sicer ne čisto impulzivno ampak že nekaj časa razmišljam o tem, pa sem zadnjič v Merkurju videl Lavore s podobno "opremo" za 120 eur.

Imam pa "problem" s penjenjem. Kot prvo mi je malo žal, da nima tiste pištole za peno špricat. Ne vem kako, ampak očitno mašina ve, kdaj je priklopljena krtača in samo takrat dela peno. Ampak izkoristek šampona je pa nikakav. Za eno pranje avta bi moral 3x napolnit kartušo
uf-1.gif
Ta drugič sem jo še, ta tretjič sem pa potem raje naredil šampon v vedro in avto umil z gobo. Pred njim sem imel enega mini Karcherja sigurno 10 let, brez vseh nastavkov. Mi je pa ta hoferjev bolj všeč, ker se vse kable pospravi in ker dejansko ima kabel, pri unem sem moral mašino skoz za sabo vlečt.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
Nabavil Hoferjevega Workzone..ker je stari Kercher začel spuščati pri tlačnem ventilu.
Zalepil z dvokomponentnim lepilom, vendar ni pomagalo. Gre v reciklažo, če se motor ne da uporabiti za kaj pametnega.
Torej..Workzone..



Ohišje je iz trde plastike in daje dober obččutek, da ne bo po izteku garancije naredil crkot.
evil.gif

Prilop za vodo je iz AL litine, kar tudi daje dober vtis, da se ne bo hitro zlomilo.
Preizkusil delovanje. Pritisk je OK. Vodni curek nese daleč in bolj, kot pri starem Kercherju.
Malo bolj "mehko" deluje ročica za navijanje cevi, vendar je to tudi zaradi tega, ker je zložljiva.
Na splošno mi je všeč, da so vsi priključki in kabli zloženi na ohišju. Pripeljem, priklopim in že dela.
Stari Wap ni imel tako rešeno
grims-1.gif


Sem ga tudi jaz vzel. Sicer ne čisto impulzivno ampak že nekaj časa razmišljam o tem, pa sem zadnjič v Merkurju videl Lavore s podobno "opremo" za 120 eur.

Imam pa "problem" s penjenjem. Kot prvo mi je malo žal, da nima tiste pištole za peno špricat. Ne vem kako, ampak očitno mašina ve, kdaj je priklopljena krtača in samo takrat dela peno. Ampak izkoristek šampona je pa nikakav. Za eno pranje avta bi moral 3x napolnit kartušo
uf-1.gif
Ta drugič sem jo še, ta tretjič sem pa potem raje naredil šampon v vedro in avto umil z gobo. Pred njim sem imel enega mini Karcherja sigurno 10 let, brez vseh nastavkov. Mi je pa ta hoferjev bolj všeč, ker se vse kable pospravi in ker dejansko ima kabel, pri unem sem moral mašino skoz za sabo vlečt.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
Nabavil Hoferjevega Workzone..ker je stari Kercher začel spuščati pri tlačnem ventilu.
Zalepil z dvokomponentnim lepilom, vendar ni pomagalo. Gre v reciklažo, če se motor ne da uporabiti za kaj pametnega.
Torej..Workzone..



Ohišje je iz trde plastike in daje dober obččutek, da ne bo po izteku garancije naredil crkot.
evil.gif

Prilop za vodo je iz AL litine, kar tudi daje dober vtis, da se ne bo hitro zlomilo.
Preizkusil delovanje. Pritisk je OK. Vodni curek nese daleč in bolj, kot pri starem Kercherju.
Malo bolj "mehko" deluje ročica za navijanje cevi, vendar je to tudi zaradi tega, ker je zložljiva.
Na splošno mi je všeč, da so vsi priključki in kabli zloženi na ohišju. Pripeljem, priklopim in že dela.
Stari Wap ni imel tako rešeno
grims-1.gif


Sem ga tudi jaz vzel. Sicer ne čisto impulzivno ampak že nekaj časa razmišljam o tem, pa sem zadnjič v Merkurju videl Lavore s podobno "opremo" za 120 eur.

Imam pa "problem" s penjenjem. Kot prvo mi je malo žal, da nima tiste pištole za peno špricat. Ne vem kako, ampak očitno mašina ve, kdaj je priklopljena krtača in samo takrat dela peno. Ampak izkoristek šampona je pa nikakav. Za eno pranje avta bi moral 3x napolnit kartušo
uf-1.gif
Ta drugič sem jo še, ta tretjič sem pa potem raje naredil šampon v vedro in avto umil z gobo. Pred njim sem imel enega mini Karcherja sigurno 10 let, brez vseh nastavkov. Mi je pa ta hoferjev bolj všeč, ker se vse kable pospravi in ker dejansko ima kabel, pri unem sem moral mašino skoz za sabo vlečt.