Prazen akumulator - zanimiva težava Polo 1.4

Joshua

Fizikalc
8. mar 2008
1.071
0
36
Ob stezi
Zivjo
smile-1.gif


Rabim pomoč

Punca ma Polota 1.4 l.01 in če avto stoji dva dni se sprazni akumulator. Akumulator je star 1 leto. Avto smo peljali k avtoelektričarju da bi preverili če je kakšen porabnik ki porablja energijo ko avto stoji. eletričar pravi da je zmeril z voltmetrom in da ni nobenega porabnika oz. da ko avto miruje ni porabe elektrike? Za foro sem odklopil + klemo in avto je po 3 dneh mirovanja vžal s prve, če pa je klema gor pa po dveh dneh ne vže. Altenator je dober oz. polni. Ni mi jasno kako je to zdej možno. Električar pravi da ni porabnikov, avto ne vžge, če dam pa klemo dol pa užge brez problema po parih dneh??

Ima mogoče kdo kakšen nasvet kaj bi bilo narobe oz. kaj porablja energijo akumulatorju?

Hvala
 

neo32

Pripravnik
23. okt 2010
635
0
16
Em, to drugače ni rec, da ko avto "miruje" ni porabe elektrike. Odvisno od modela in stvari, ki so nameščene notri se giblje tudi poraba, ki naj pa ne bi bila večja od 1A (popravite me če sem mimo usekal, ker je že dolgo tega, ko sem meril).

Neki ti očitno žre štrom, lahko je kakšna lučka v predalu, katera ima mogoče odlomljen kontakt oz stikalo in stalno sveti (AUDI A3 od 2003 naprej se je to dogajalo vsem, ker so se polomila vrata predalnika, na katera je bilo vezano stikalo), narobe zvezan avtoradijo, kakšna zadeva vklopljena na cigaret vtičnico, lučka v prtljažniku,...
Malo poglej če delujejo vsa stikala za te notranje lučke, oz poizkusi odklopiti avtoradio, pa boš videl.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik neo32 pravi:
... poraba, ki naj pa ne bi bila večja od 1A (popravite me če sem mimo usekal, ker je že dolgo tega, ko sem meril).

Si usekal kar precej mimo.
smile-1.gif


Poraba pri zaklenjenem vozilu ob mirovanju ne sme biti višja od cca 20mA oz 0,02A.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Če je avtoelektričar iskal porabo z voltmetrom, ga pošlji kopat jarke na cestno podjetje. Porabo se išče z ampermetrom, najbolj elegantno gre seveda s tokovnimi kleščami.
 

Joshua

Fizikalc
8. mar 2008
1.071
0
36
Ob stezi
Hvala za odgovore

Se mi zdi da ta električar ni glih en šalabajzer no, verjetno je meril z voltmetrom pa je nastavil na ampere? No v glavnem lučke v predalu avto nima, bom pa najprej odklopil radio pa da vidimo če bo kaj drugače.
 

elth

Pripravnik
20. avg 2007
416
24
18
Kavčke
Skoraj prepričan sem da je najverjetnejši vzrok praznenja accuja avtoradijo.Fizično ga odklopi in poročaj.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.872
8.894
113
EU
Avtoradio, elektronska antena, alarmna naprava...
Kako je že zgoraj napisano 20 miliamperov. Trideset miliamperov je že težava, če imaš en teden mirojoči avto, po zimi.
To preračunaj na 24 ur, celi teden. Vžgal ne bo.
write.gif
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.764
67
48
Kolikor se spomnim, je moj polo 1.4 letnik 97 imel cigaretno vtičnico že v originalu zvezano tako, da se ne izklopi tudi ko je avto brez kontakta. Imaš kaj priklopljeno v njo, oz. ali je mogoče stalno pritisnjena notri, ker je lahko pokodovana?

Imaš kakšen ojačevalec za muziko?

Lahko pa da je samo akumulator slab, če se ni kontrolirala in dolivala destilirana voda. Čim so celice enkrat na suhem, akumulator ne zdrži več dolgo, tudi če ga napolniš. Seveda to velja za odprti tip akumulatorjev.

Lahko pa akumulator ki si ga kupil, enostavno ni bil nov.
 

neo32

Pripravnik
23. okt 2010
635
0
16
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Citat:
Uporabnik neo32 pravi:
... poraba, ki naj pa ne bi bila večja od 1A (popravite me če sem mimo usekal, ker je že dolgo tega, ko sem meril).

Si usekal kar precej mimo.
smile-1.gif


Poraba pri zaklenjenem vozilu ob mirovanju ne sme biti višja od cca 20mA oz 0,02A.

Uff, ja, lapsus! V 24h bi bila pri tej amperaži zadeva prazna, hvala za popravek.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Če se imaš čas igrati, nimaš pa tokovnih klešč, potem pomeči ven vse varovalke, in potem po eno nazaj in čakaj, da bo accu prazen...

Bolj zdrava za accu in hitrejša pot pa bo sposoben elektrikar...
zmaga.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Menjaj stromarja.
Sicer pa nov gasilski kombi po slabe pol leta obcasne uporabe ni vec vzgal. Sicer smo ugotovil da pac tam radiopostaja in ostala gasilska oprema porabi enostavno prevec toka in ga je treba na kabel priklopit kot kamion.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Sem imel isto težavo na enakem avtu (polo 1.2, letnik 2003). Pozimi sem ga moral filat vsak teden, akumulator pa star manj kot eno leto. Izklapljali so vse živo, na koncu so ugotovili da ta avto v mirovanju pač tolk kuri. Na koncu sem šel do tistega mehanika, ki mi dela servis in je rekel da je "tardeča topla" za en qrac, mi zamenjal akumulator in od takrat (ca. 2 leti) je mir. Avto v mirovanju pokuri isto kot pred menjavo akumulatorja. Se mi pa dogaja da avto stoji tudi po dva ali tri tedne, relacije ponavadi niso daljše od 5-10 km.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Amm drgac ce se bo se tako kot si opisal ugotavljalo naprej, aku nebo vec dolgo zdrzal. Drugace pa je uporabil multimeter, das ga zaporedno na plus klemo in pogledas kolk zre, tukaj so ti ze napisali kolk bi ti moral, tko da drugih ugotavljanj ni. Lahko da je aku na meji in ga tisti minimalni uporabnik po dveh dneh toliko utrudi, samo ce bi taka malenkost vplivala pomojem tudi vzigal nebi.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.515
57
48
Kranj
Sem pred časom iskal praznenje akumulatorja na cliotu, ker po enem tednu stanja avto ni več vžgal. Z ampermetrom sem našel edini porabnik analogna ura vendar je bila to poraba v mA. Odstranil varovalko za uro vendar nič bolje, kriv je bil "tardeč topla". Premeril gostoto elektrolita in je bila ena celica zanič pri leto staremu akumulatorju. Nesem na servis povem kaj je narobe in da naj mi dajo drugega, vendar pravi, da ga mora sam testirat. Po enem tednu me kliče, da je res ena celica zanič in da naj pridem po novega
bonk.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Jup, Tople so za en k.... Izkušnje iz prve roke, ne kupim več v življenju tega sranja.
Pri nas je zdržala ravno malo čez 2 leti...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Vse drži.
zmaga.gif


Samo, pazi se zdaj žolčnih reakcij zagovornikov naše TOP nacionalne industrije akumulatorjev...
evil.gif