Kater polnilec akumulatorjev?

edy

Zelenc'
10. dec 2007
21
0
1
Ljubljana
www.adriablue.net
Aja? Privatni blog? In "nič nimaš od tega"?
No, vidiš,moj prejšnji odgovor na tvoje vprašanje je bil "SPAM", pa nisem dodal nobenega url-ja. Je že zbrisan.
Tudi moja stran ima brezplačni dostop in je VSE moje delo.
In ne živim od tega. Bolje bi bilo rečeno: "životarim od tega" v teh slovenskih razmerah !
Kljub vsemu mojemu trudu.
Vendar še vedno plavam(o) na površju!
Tale vaša "alter" scena ( blog) pa me samo "nervira", namesto, da bi se posvetil "preživetju" in "samo prodajal kvalitetne zadeve«.
Bom pa poskusil na drugi način. Pri vas.
Brez URL-jev.
Bomo videli kako ste "neodvisni"! In kako hitro me boste zbrisali.

Ali pa ste "osebno zainteresirani", da se ne bi razvedelo za CTEK polnilnike?
Že poznam nekaj takih...
SLO folklora.

Brez URL-ja - vendar VEDNO SPAM !
To bo pa moj nov podpis.
 
Nazadnje uredil moderator:

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik Bastard pravi:
Te iz lidla za 20 so čist ok , drugač za resno uporabo vsakodnevno pa CTEK

zmaga.gif
... jst "lidlovega" uporabljam dve leti sezonsko (pozimi za vzdrževanje akumulatorja v avtu s katerim se ne vozimo in poleti za đipa s katerim se vozimo malo) in deluje tako kot mora.
 

edy

Zelenc'
10. dec 2007
21
0
1
Ljubljana
www.adriablue.net
CTEK-i imajo 5-letno garancijo (do modela MXS 7.0).

Ravno pred 14 dnevi je prišel eden, da mu "štrajka" gumb.
Po 4 letih in 10 mesecih uporabe.
"Popravili" smo mu ga v 60 sekundah.
Dali smo mu novega.

Kje ste še to "videli"?

Vprašajte kogarkoli o naši več kot 100% podpori kupcem!
 
Nazadnje uredil moderator:

cerko

Pripravnik
9. maj 2012
278
0
16
Hvala za nasvet. CTEK sem kupil tistega, ki ste predlagali in res moram pohvalit. Pokonci spravil 2 akumulatorja, ki jih s sposojenimi nisem mogel. Sedaj ga jaz posojam naokoli in je vec okoli kot doma
smile-1.gif
 

edy

Zelenc'
10. dec 2007
21
0
1
Ljubljana
www.adriablue.net
lost1,
če si pač "izgubljen" (lost pomeni izgubljen), si pač izgubljen.
Takim ni pomoči.
Kaj lahko še dodamo?
Link na youtube?
Pomoč, ki jo dajemo kupcem pred in po nakupu? Vsakodnevno? Po tel. in mailih?
Ne smemo dajati linkov. Ker bo to SPAM - preizkušeno.

Vseeno: smo že 8 let, in še bomo obstajali.
Ker je "roba" dobra. Preverjeno.
 
Nazadnje uredil moderator:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.212
4.695
113
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:Men je zdrzu ene 3-4 leta točn ta...zdej pa neki štrajka :D
Jaz sem imel iz lidla podobno varianto. Eno dvakrat je polnila akumulator, sedaj pa tudi "štrajka". Tako da si zato robo velja vsaj shraniti račun, tako da ga hitro najdeš in neseš nazaj. Delalo tako ali tako ne bo, ko boš rabil.
 

kduh

Zelenc'
29. jul 2010
2
0
1
Pozdravljeni,

iščem polnilec akumulatorjev (WET)/starter za polnjenje akumulatorjev do 150Ah in startanje traktorja v zimskem času. Na traktorju sta 2 100Ah akumulatorja (750A zagonskega toka).
Gledal sem aparata TELWIN DYNAMIC 220 START in DECA Class BOOSTER 350E. Cena DECA aparata je okrog 160€, na ceno TELWINA še čakam. Kateri aparat bi priporočali za potreben namen? Hvala!
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.467
113
So pa neki švoh akumulatorji tole, da rabi kar dva, ali pa je izjemno velik traktor
smile-1.gif


Drugače s temle 4 kubike (94KM) vžgeš brez težav pri -15. Star je že kaka 4 leta pa enkrat je bil s pozabljivostjo globoko izpraznjen a še kar dela.

http://www.akumulator.si/izdelek/A1%2025%2050%20RTC/akumulator-optima-red-top-rtc-42

Kar se pa tiče boosterjev žal nimam izkušenj, pri polnilcih pa se najbolj hvalijo CTEKi. Sam sicer uporabljam kar Hofer varianto, a mi malo manjka desulfatizacija.

Malo verjetno je, da boš našel booster, ki bo obenem še kvaliteten polnilec. Bolje bi bilo po moje vzeti kvaliteten polnilec in imeti stalno priklopljenega kot pa šokirati akumulatorje z boosterji.

Sam sem si ravno za te namene na vse traktorje ob glavnih stikalih vgradil Anderson konektorje, in če je treba samo prinesem še en akumulator iz garaže (kateri naj bo zmeraj poln), priklopim na hitre spojke na akumulator na eni strani in Anderson konektor na drugi strani in ni ga stroja, ki ne bi vžgal. Opcijsko lahko vžigaš tudi z drugim traktorjem. Dosti boljša varianta kot z kleščami.

http://www.andersonpower.com/us/en/products/sb-sb-boots/sb-175.aspx

Sicer so 175A a kratkotrajno ni problem spustiti skozi tudi 500 A toka, kolikor ponavadi potegne soliden štarter. Lahko pa se montira tudi večje. Montirano na 35mm2 kabel.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Pri bajti je avto, ki je vožen samo lokalno, aku je star pomoje že 7 let, tako da ga sigurno kmalu čaka konec.. Lidl bo mel drug teden spet te pocen polnilce (17,99€) in me zanima..a to dejansko kaj pomaga pri življenjski dobi akuja, ker pri tem režimu vožnje se ne more ravno nafilat (vklop-izklop). Priznam, da bi se rad tudi malo igral. :p Za koliko časa ga priklopiš, čez noč? Kakšno zaščito verjetno ima. AGM pa kot berem v sosednji temi raje ne dirat s temi poceni polnilci.
 
Nazadnje urejeno:

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.764
2.645
113
Jaz imam iz lidla čez zimo na avtu, ki se ne uporablja stalno priklopljenega in aku je stalno poln. Sam glede na prebrano sem ga odklopu pa bom priklopu samo občasno.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne komplicirajte, jaz imam na starem Hoferju po en mesec priklopljen AGM za rezervo za avtodom, ko se spomnim pa ga spet za kak mesec odklopim, pa ni bilo še nikoli nič narobe.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sem s tem lidlovim napolnil ravno 1 mesec nazaj aku...pred tem sem imel CTek, ki mi je crknil. Pustiš priklopljeno, dokler ne zasveti zelena lučka oz. ne spomnem se sedaj, kaj točno zasveti, ker sem avto pustil pri fotru in je on potem odklopil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Aku sem polnil s tem polnilcem s "klasičnim" načinom, kateri ga je napolnil v 3/4 urah, kar mi je malo sumljivo za 8 let star aku (napetos mislim, da je bila 14,8V ob koncu), ki na čase že težko vžge. Ima tudi funkcijo pulznega polnjenja (obnove) za katerega v navodilih piše, naj traja vsaj 8 ur in obvezno preverjanje temperature akumulatorja. Bom kaj proftiral s tem pulznim?

 
Nazadnje urejeno:

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
En dan boš vrgel stran. Nesi nekomu kateri bo izmeril koliko % nazivne kapacitete je še ostalo. 8 let ni slabo :D