Kater polnilec akumulatorjev?

CTEKovc

Zelenc'
25. nov 2007
21
0
1
Ljubljana
Obišči stran
Čakaj : KJE vidiš kako MOJE oglaševanje ???
Človeku sem samo svetoval kateri polnilnik ( tako kot ti : omenil si Waeco, "gsila" je dal link za Conrad spletno trgovino za Volcraft in Waeco polnilnika, ker so ga zanimali, ti si mu odgovoril, da je Waeco boljši - z BESEDO si napisal, ja ! ), jaz pa sem posredoval link nazaj ZA ISTO spletno stran, kot "gsila" ( za Conrad, ki NI moja in o kateri je tekla beseda... ), kjer so tudi CTEK-i z višjimi cenami , s ponudbo, kot jo imajo....kakšno imam pa jaz, pa si naj ogleda vsak sam. Kako me bo kdo našel...se bo znašel sam. NOBENEGA svojega linka nisem dodal, nič hvalil...podal sem samo PONUDBO človeku, da izve iz prve roke kako je zadovoljen s "tem" "sitekom" ( saj ne vem več ali lahko sploh napišem ime za pravi tip polnilnika - čeprav drugi to lahko delajo, dajejo linke...). Kmeta, ki ima električnega pastirja, sploh ne poznam. Slišala sva se po telefonu samo dvakrat. Torej bi bila to čisto nevtralna sodba od "tem siteku" ! Še bolj nevtralna kot tvoja, ki kmetom "daješ" ( ? ) stare akuje za to in, ki NIMAŠ električnega pastirja....
Kar si opazil v zgodovini drži. Opazil bi lahko tudi, da po tistem
 

CTEKovc

Zelenc'
25. nov 2007
21
0
1
Ljubljana
Obišči stran
………….se nisem več dosti oglašal in NISEM dajal NIKAKRŠNIH linkov, »oglasov«…

Mimogrede ( kot si sam dodal na koncu ) o primernosti MXS 7000 : hotel sem dodati nek pdf dokument, kjer je nek prevod bolj strokovnega opisa izpred 3 let, vendar je gor moj naslov, izbrisati pa ga ne morem…kako ti ga pošljem ? Mi daš tvoj mail ali ti dam jaz mojega ? Čeprav gor piše tudi o zadevah, ki bi forumovce lahko zanimalo ! »Public education« ni nič slabega. Več veš, bolje je. Vendar ti ne pustiš nikakršno informiranje v taki obliki, ker je ta »alterscena« tvoja.
In očitno je, da se »ne prenašava« !
»Demoscratos« tu ne velja : forumovci ne morejo vplivati na »vlado«, ta je pa že dolgo ista.
Ali sploh lahko kdo gleda »pod prste« tej »vladi« , ki odloča in vlada »po svoji vesti« ?

Dajmo nehat in še enkrat ponujam v TEST tebi, recimo MXS 7000. Preveri in premeri ga »po dolgem in počez«, uporabnost ( kar tudi šteje ) in potem napiši v tem forumu : je tak in tak ! Čeprav so to že mnogi storili pred tabo.
V dobro forumovcev !
Ne nakladat, grajat ali hvalit po dolgem in počez !
Kje pa piše, da si ti »alfa in omega« znanja, izkušenj…tisti končni razsodnik, ki reče : tako je bilo, bo in konec ( npr.: polni se z močjo z 10 % kapacitete baterije, ostalo ni dobro ) !

Dejstva štejejo !

In še nekaj : kot vem, si tudi prodajalec TAB baterij : med prvimi, ko so prišle na tržišče ( pred cca. 7- 8 leti ), sem kupil njihove zelo dobre EcoDry VRLA - AGM baterije za na barko. Jadrnico. Kjer se ne uporablja veliko motorja ( torej alternator ne polni pogosto ! ). Še vedno ( ! ) so v super stanju ! Kajti – poleg dobrih baterij – jih s temi »siteki« vzdržujem že 4 leta. TAB VRLA – AGM in CTEK gresta zelo dobro skupaj ! Preverjeno !

Ti pošljem polnilec na »probo« ?

Edy
 

riba

Zelenc'
22. feb 2008
6
0
1
Pred časom sem imel priložnost videti polnilce od podjetja Piktronik, slovenska firma, pri nas nezanana, prodajajo samo v tujino. Imajo zanimive pametne polnilce, vse lahko nastavis s pomočjo programa na računalniku, glede na baterijo, ki jo imaš. Zelo zanimiva stvar, za profesionalne uporabnike, mogoče malo dražja, ampak res dobra.
 

Artist

Pripravnik
20. feb 2011
133
0
16
MB
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Za tako kapaciteto boš moral že nekaj več odštet, vsekakor glej, da ima stvar cca. 20A toka.

Obujam (precej) staro temo. Potreboval bi polnilec (vzdrževalec) akumulatorjev. Gre za akumulatorje na barki, tip VRLA Multitronik - 2 kom (90A) in EcoTronik (65A). Ali je polnilec CTEK 7000 primeren oziroma, kateri drugi polnilci v razumnem cenovnem rangu to so??? Polnilce bom seveda potreboval predvsem pozimi, ko bom akumulatorje prinesel domov. Mi pa je (precej) oslabel EcoTronic (nadomeščen z novim, istim) in bi ga rad toliko spravil k življenju, da bi bil primeren vsaj za pomožni akumulator, če ne več.

Ne nazadnje takšen set akumulatorjev stane 500 EUR in s primernim vzdrževanjem ne bo problemov, sicer pa lahko kaj kmalu kupujem nov set. LP, pa prosim brez reklam in prepucavanja.

Mladen
 

CTEKovc

Zelenc'
25. nov 2007
21
0
1
Ljubljana
Obišči stran
Artist, po akumulatorjih sodeč imaš jadrnico okoli 10 m ( ni pa nujno, vse je odvisno od človeka in/ali potreb...).
S čim in kako pa polniš na barki ?
Vseeno : z lahkoto ti lahko pomagam, ker so to zadeve ( ne smem imenovati ), ki so idealne za to. Tudi s kakim starejšim modelom...
Prosim, če se obrneš direktno preko maila na mene.
Ena izmed boljših možnosti : http://adriablue.net/images/stories/pdf/mxs10_%207-11.pdf

LP
 

Artist

Pripravnik
20. feb 2011
133
0
16
MB
Hvala. Ne rabim polnilca za na barko, obstoječi je povsem aktualen in se še vedno prodaja pod oznako SBC 2012 - ima dve LED lučki več in to je vse ( http://www.nauticharger.com/eng/switching-battery-charger.html#sbc20122612 ).

Sumim, da sem naredil dve napaki. Prvo je zagotovo dejstvo, da sem baterije pustil predolgo stati, ne da bi jih uporabljal. Vendar po slabem letu dni še ne bi smele odpovedati. In drugo; moj polnilec isto kot SBC 2012 polni na Lead acid 14,1V, na GEL pa 14,5V. Ves čas imam nastavljeno LeadAcid.. in to bi lahko bila napaka. Ker TAB priporoča polnjenje Multidry in Ecodry baterij s tokom od 14,4 - 14,8V. Morda sem ga tako predčasno preveč izpraznil (EcoDry 65).

Zaradi navedenega trenutno bolj rabim dodatni polnilec, za posamezno baterijo zato sem pa naročil CTEK 5. Akumulator je doma, čas ni problem, torej bo tudi izhod 5A zadoščal za polnjenje. Bo pač polnilo 14 ur. Skoraj prepričan sem, da je akumulator samo malo preveč izpraznjen, ne pa tudi dokončno slab. Bo ravno prav prišel za rezervni AKU, čeprav je rezerva dejansko že v preostalih dveh.

Problem je tudi v tem, da sem se z elektriko začel podrobneje ukvarjati šele sedaj, doslej sem več ali manj vse prepustil električarjem. Ampak kontrolo mi ne bo delal noben drug, tudi vzdrževanja ne... Zato sem se malo poglobil, kako pa se bodo stvari iztekle bom poročal.
 
Nazadnje urejeno:

Artist

Pripravnik
20. feb 2011
133
0
16
MB
Niti ne. Verjetno starejši od mene ne, hehe. Sicer pa sem tudi sam v navtiki že skoraj 30 let...
 
Nazadnje urejeno:

CTEKovc

Zelenc'
25. nov 2007
21
0
1
Ljubljana
Obišči stran
Artist, nisem ti ponujal za na barko. Samo zanimalo me je "katere vrste" človek si.
Zasnji moj EcoDry 55 Ah je zdržal 8 let ( 6 let v barki, nato dve v Berlingotu ). Ko je bilo le mogoče, sem vzdrževal s CTEK-om ( tudi ti si napisal firmo ! ). Kje pa si naročil CTEK 5 ? eBay ? Sicer pa sem imel na svoji jadrnici ( da ne bo kake foušije : samo 30 čevljev ) akuje tudi po 11 let !
 

Artist

Pripravnik
20. feb 2011
133
0
16
MB
Iz Nemčije sem naročil. Me pride s poštnino vred ca 79 EUR. Za dodatno vzdrževanje baterij, ki jih imam bo verjetno zadoščal, saj polni baterije do 110 A. Seveda, če pa bi imel servis, bi kupil nekaj, kar je servisom namenjeno... Sicer sem malo proučeval 10-ko, vendar zame vsaj zaenkrat nima bistveno večje uporabne vrednosti.

Aja, in kje imaš jadrnico??? Morda se pa vidiva in nadaljujeva debato, hehe.

LP
 

CTEKovc

Zelenc'
25. nov 2007
21
0
1
Ljubljana
Obišči stran
Artist, Italijani so mi že pred tremi leti ponujali te NauticChargerje za distribucijo. Leto kasneje je SVB praktično enake ponujal pod imenom ProSport. Sedaj nič več. Zakaj se to dogaja ?
Osebno poznam firme ( ljudi ), ki so s Kitajske uvozili v SLO »kontejner ali pol« robe ( gumone, polnilce, razno opremo …). Že na Kitajskem so na to »no name« robo napisali marketinško, na hitro izmišljeno ime… in ko so na koncu prodali in prešteli ali se je splačalo, so nehali ali nadaljevali. Nadaljuje pa lahko samo tisti(o), ki je dober(o) in vztrajen, pa čeprav se »toliko ne izplača«. Vendar stalno po malem »kaplja«. Za ljudi pa vemo : če jim nekaj »ne paše« - jesti, piti, uporabljati… bodo drugič šli drugam ! Če je pa dobro, spet pridejo…

Dentex, z SVB sodelujem že zaradi narave mojega dela. Imajo cca. 14.000 artiklov. Tudi polnilcev imajo ogromno. Je že težko ločiti »zrnje od plev«.
Vendar nekaj poudarkov : »moji« imajo desulfatizacijo ( glej Megapulse iz SVB ) že vkomponirano, mehki start ( začne polniti praktično že »mrtvo« baterijo ), obnovo, dobavo 12V, »float/pulse«, switch finkcija pa je danes že obvezna…o zaščiti, kompaktnosti…poglej na slike. Uporabnik se mora danes že resnično poglobiti v te podrobnosti. Pa še se lahko »opeče«. Če ti je pa vseeno, potem kupiš najceneje. Lahko pa se zgodi ( ne vedno ), da bo moral kupiti večkrat ! "Cenejšo" in enako stvar ! Matematika je za nekatere hudič...

Sicer pa na tujem to že vedo tele firme : http://www.adriablue.net/ctek_...jim_kupcem.html

V SLO je pa tako ( občutek je, da na tem forumu tudi ) : na sosedovem vrtu je vedno boljše, lepše, cenejše…čeprav bolj pozoren uporabnik vseh teh informacij lahko ugotovi, da ima(mo) doma ravno tako ( včasih celo najbolj – pri tem mislim na naše znane in manj znane poslovneže in »glavce«, ne na mene ) dobre, lepe, lepše…izdelke, pamet…
Nekaj od tega tudi pri nas že nekaj let. Zakaj ? Zato : http://www.adriablue.net/
 

CTEKovc

Zelenc'
25. nov 2007
21
0
1
Ljubljana
Obišči stran
Artist : vidim, da je tudi pri tebi eBay ( oz. tujina ) lepša, boljša, cenejša ( zakaj ne pogledaš pri nas cene CTEK Marine ali MXS 10 ? ).
Tudi jaz bom "moral" CTEK 5.0 spustiti na 79 €. Naša cena 89 € je zato, ker sem jih imel prvi v tem delu Evrope ( ja, že od februarja 2011 ! ). Sedaj CTEK pripravlja novo strategijo na svojih straneh za vso EU in bodo cene enake.
Res pa je, da se boš za vsa morebitna vprašanja ali reklamacije moral obrniti na - tvojega prodajalca !
Pa lep pozdrav.
EdoB
 

Artist

Pripravnik
20. feb 2011
133
0
16
MB
Poslal sem ti email, da pošlješ ponudbo. Odgovora ni bilo, pa sem naročil. Če že hočeš biti trgovec, to moraš biti od A do Ž, polovičarstvo pač rezultira da ti stranke ujdejo. Sicer pa da se razumemo, na Ebay so tuđi firme, za katere je Soncna uprava mikro tako v kvaliteti, kot tuđi obsegu poslovanja. Dal sem ti možnost, nisi je izkoristil in kaj zdaj jamraš?

Pa tudi Nauticharger nisam kupoval na slepo. Recimo, da sem ga kupoval preko.strokovnjaka, ki obvlada stvar. Tuđi zate...

Lp, Mladen

Citat:
Uporabnik CTEKovc pravi:
Artist : vidim, da je tudi pri tebi eBay ( oz. tujina ) lepša, boljša, cenejša ( zakaj ne pogledaš pri nas cene CTEK Marine ali MXS 10 ? ).
Tudi jaz bom "moral" CTEK 5.0 spustiti na 79 €. Naša cena 89 € je zato, ker sem jih imel prvi v tem delu Evrope ( ja, že od februarja 2011 ! ). Sedaj CTEK pripravlja novo strategijo na svojih straneh za vso EU in bodo cene enake.
Res pa je, da se boš za vsa morebitna vprašanja ali reklamacije moral obrniti na - tvojega prodajalca !
Pa lep pozdrav.
EdoB
467716-post_slo.gif
 
Nazadnje urejeno:

Artist

Pripravnik
20. feb 2011
133
0
16
MB
Citat:
Uporabnik CTEKovc pravi:
Artist, Italijani so mi že pred tremi leti ponujali te NauticChargerje za distribucijo. Leto kasneje je SVB praktično enake ponujal pod imenom ..... http://www.adriablue.net/

Jaz sem svojega kupil pred desetimi leti, zato tuđi nosi oznako V12A20... Tako, da si s svojimi ugotovitvami "rahlo pozen". In ne vsiljuj se mi z desulfatizacijo, za 40 EUR kupim desulfatizator, če bi ga že potreboval. Če ne bi bil toliko vsiljiv, bi bila Soncna uprava celo zanimiva zame. Posiljevanja pa ne maram, zato sem tuđi definitivno zaključil sodelovanje s "tvojo" firmo!
 

CTEKovc

Zelenc'
25. nov 2007
21
0
1
Ljubljana
Obišči stran
Odgovarjam na tvoje sporočilo od preje od zadaj in od ravnokar videnega zadnjega :

1.ničesar nisem trdil ali oporekal o Nautichargerju .
2.sem mikro podjetje
3.pa ne v kvaliteti. To ti lahko potrdi marsikdo ( glej spodaj )
4.ne posiljujem nikogar ( pa saj vas ne morem prisiliti v nič, kar mi je jasno ! )
5.ja, morda sem pozen, ker za čisto vsak model človek ne more vedeti
6.desulfator + polnilec = cena višja !
7. tudi jaz čutim, da nisva na »isti valovni dolžini« - zatorej odpade kakršnekoli
»druženje in klepetanje« ob srečanju na valovih…tam iščem mir
( sicer pa glej na » O nas« )

Se oproščam, če ni bilo odziva. Zelo redko se to zgodi.
Na spletni strani jasno piše, da nismo spletna trgovina in kakšen je postopek za naročilo.
Se je že zgodilo, da po kakih 14 dneh najdem kako pošto v "nezaželeni pošti".
Imam višje postavljen požarni zid. Tudi »čudni« naslovi mailov so včasih krivi za to.Morda je bilo tako s tvojim mailom. Nekaj se mi dozdeva, da sem ti odgovoril ( imam veliko pošte in SAM sem za vse !). Sicer pa lahko preveriva, če mi preko moje strani pošlješ tvoj mail. V Outlooku bom z veseljem poiskal tvoj mail. Če je res prišel. In ti odgovoril.
Sicer pa bolje, da nehava. To ne spada pod »polnilci akumulatorjev« !

Da pa ti posti ne bodo čisto zapravljanje časa, imam za tebe in ostale morda koristen predlog, nasvet ( saj zato pa so forumi ) :
kam in kako montirati polnilec v plovilo : TUKAJ

Ps.: tvoje zadnje sporočilo sem že težje razumel zaradi napak, Mladene !

LP vsem, za dalj časa.