Kater polnilec akumulatorjev?

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.940
1.255
113
Citat:
Uporabnik Samojed pravi:
Jok. Prvo je 10 amperov malo preveč - za tak akumulator bi naj bilo 6A (desetina kapacitete). Če bi ves čas tekel enak tok (v tvojem primeru 10A), je čas kapaciteta/tokom, torej 60/10 je 6 ur.Vendar tu niso upoštevane izgube, realno bi rekel da približno 7 ur. Seveda če je povsem prazen. Če ni ali če se ne ve, je 4 ure polna kapa, če bo šel akumulator potev v avto in se bo avto uporabljal.

Ni drugega pri roki
frown-1.gif

akumulator se pa rabi...
 

john

Pripravnik
27. sep 2007
646
0
16
Citat:
Uporabnik edy pravi:
Hello John,

misliš na ECS iz grosupeljskega konca ?
Ravno lani sem na Elanki menjal ECS polnilec. Ker je v 4 letih mrknil.
Zakaj je že tovarna Elan prenehala vgrajevati te polnilce v svoja plovila ? In šla na Mastervolt ?
Narejeni za avstr. vojsko ? Jih imajo ali jim je bilo samo poizkušeno prodati ?

LP
Edy

Ja mislim te polnilce. Hmm, zadeva preizkušeno deluje zelo v redu, res pa je, da je imel slabo serijo greatzov, pa so crkovali. No vse te polnilce je tudi brezplačno popravil. Elan pa še vedno vgrajuje te polnilce, za večja plovila pa mastervolt, ki je 3x dražji, tehnologija polnenja pa je slabša. Sam sem stestiral kar nekaj polnilcev na električnem skiroju, pa je dal ecs polnilec zelo dobre rezultate. Večinoma so polnilci narejeni po sistemu polnenja z tokom, ki ga da transformator ven. V začetku so tokovi mogočer res takšni, po kakšni polovici časa pa samo še tretino ali manj. To pa zelo podaljša čas in kvaliteto polnenja.

ECS je bil razvit za vojsko, šele čez čas pa je prišel tudi v komercialno uporabo.

LP Mare
 

CTEKovc

Zelenc'
25. nov 2007
21
0
1
Ljubljana
Obišči stran
Kok sto vedu ? Sigurn si stručko. Brez dvoma. T mau ima res 1,5 kvadrat.
Sončna uprava ma pa tud take, za en palc debele ( 50 kv mm ) gumi kable s temperaturnim tipalom za aku. Pa ne navadne. Je mal bolš material ( mislm, da je silikonska guma ). Bolš k un šrot k ga vi opevate. Ne verjameš ? Ponudu sem ga za probo, pa ga tud probat nečte. K "šimlni" s plašnicam ob očeh d ne vid ne levo, ne desno. Sam naravnost vidš. Fanatično. Fanatizem pa nikol ni biu dobr.
Latinski pregovor pravi : kdor ne napreduje, NAZADUJE. Vsepovsod, kadarkoli in vedno bo. To držalo.

LP
Edy
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.151
54
48
Osrednja Slovenija
Jaz ne opevam nobenega, sam pa že pod drugim imenom zganjaš reklamo. Nikjer nisem napisal, da so ctek polnilniki slabi (ker jih tudi uporabil nisem še nikoli), a na linkih se vidi par podatkov, vidi se približna velikost in debelina kablov s konektorji vred. Nisem napisal da je to slabo, in komot tak polnilnik lahko kvalitetno napolni in vzdržuje akumulator. Če pa iz sebe ne spravi več kot npr 2A po 1.5 kvadrat žički, pa ne more na avtu skurit ničesar. Samo to sem napisal, sedaj se pa nehajmo sprenevedat, menjat vzdevke in delat reklamo.
 

CTEKovc

Zelenc'
25. nov 2007
21
0
1
Ljubljana
Obišči stran
Samojed,
saj ne obtožujem, da ste ( si ) karkoli slabega napisal. Po resnici si ( ste ) napisal(i). Vse drži. O debelini kablov.
Nikakor pa se ne strinjam z oceno : delaš reklamo ! Po eni strani, ja. Vendar : ali ni ta blog TUDI za vas ( in nas ) uporabnike, ki smo na tem blogu, ki hočemo nekaj (iz)vedeti ? Ne samo za visoko strokovne debate s tehničnimi podatki, ki jih VSI ne razumejo in jim tudi VSEGA ne povejo. Ta blog je tudi za povsem praktične zadeve : kje se kaj dobi, za koliko, kaj je to, je kaj vredno, deluje ne deluje, kakšna je praksa in izkušnje z določenimi proizvodi ( kar povedo blogovci )...Blogovci imajo pravico izvedeti za VSE.
Nisem edni, ki omenja firme polnilcev: omenjano je bilo Telwin, ECS...ali nisi(ste) tudi ti (vi) nekaj napisal kaj imate doma v delavnici v omari, vredno velikega denarja...?
Se pa strinjam, da to ni mesto za klasično reklamo. Za tisto moram ( veliko ) plačati drugje. Za ENO "reklamco" v velikosti vizitke hočejo 600 € ! Ali veste koliko polnilcev bi moral prodati za to ? Da sem potem na "nuli". Ne bom delal "reklame". Prodaja za celo SLO mi ne povrne v 1 letu za "t male" polnilce. Smo premajhno tržišče.
Pa kljub vsemu vztrajam dalje, ker vem, da tile "siteki" niso "megla". Uporabnikom bi rad dopovedal, da je na tržišču nekaj novega in dobrega ( že 3 leta ), naj preizkusijo, si pišejo o izkušnjah : je dobro ali ni...Če so, bo nekaj časa trajalo, da bodo sprejeli, če niso, se bo razvedelo TAKOJ.
Torej je to pisanje namenjeno dobronamerno za blogovce ( in na Vašo in vašo ) žalost - tudi za mene....
Pišete mi v smislu : naj tud sosedu krava crkne...( SLO pregovor ). Pa čeprav zato blogovci ne (z)vedo za dobre stvari.
Ne vem kako se naj podpišem : z Edy ali soncnaup. Imel sem težave pri registraciji in sem se na novo registriral.

LP
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Kot prvo, ta prostor, kjer pišeš ni blog ampak forum. Razlika je precejšnja.

Glede reklame pa sem te že opozoril - tu ni prostora za njo (v samih forumih). Oglaševanje je plačljiva zadeva in to povsod in za vse. V kolikor bi rad pri nas oglaševal, kontaktiraj administratorja. In to, da za argument jemlješ fakte, kot so "v tej temi so bile omenjene tudi druge znamke" se mi zdi zelo absurdno. Sprašujem se, ali res ne ločiš med reklamo in omembo oz. uporabniško izkušnjo ali pa se delaš neumnega.

To vzemi kot zadnje opozorilo, že tako sem preveč zašel s teme zaradi tvojega zastonjskega oglaševanja.
 

CTEKovc

Zelenc'
25. nov 2007
21
0
1
Ljubljana
Obišči stran
Ja, narobe sem se izrazil. Forum je. Razumem razliko.
Na kratko : sva zmenjena.
Res, v svoji vnemi dopovedovanja ( ker imam dobre izkušnje, drugače se sploh ne bi oglašal - tudi zato hočem povedati drugim ! ) da to ni "šrot roba", mimogrede zaidem v "reklamo".
Ne bom več delal "reklame".

LP
Edy
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.151
54
48
Osrednja Slovenija
Sploh ni problem, če se zadeva omeni. Prav tako ni problem, če se o zadevi debatira in nekdo napiše imam xy zadevo in je kul. Lahko jo naročite na naslovu www.xy ali pa če koga zanima, mu posredujem podatke. Če je pa v vsakem postu vsaj en link na isto stran, pol strani opevanja potem pa še podpis, ki vsebuje ime znamke, je pa malo preveč.
Nekaj drugega je, če se npr pogovarjamo o krivulji polnjenja akumulatorjev in se napiše polnilnik a ima tako, b pa tako, kar naj bi bilo boljše, drugo pa je ko nekdo piše z polnilnikom a lahko polniš vse, lahko z njim letiš na luno ali na večerjo, in kdor uporablja polnilnik b je butelj.
Upam da se razumeva kaj sem želel povedat.

P.S - pa tudi nekaj drugega je,če zadovoljen uporabnik napiše zadeva a je pa d best, kot pa če to reklamira trgovec. Uporabnik nima od tega nobene koristi, trgovec pa.
 
Nazadnje urejeno:

CTEKovc

Zelenc'
25. nov 2007
21
0
1
Ljubljana
Obišči stran
Saj bom nehal. Pogovori o krivuljah koristijo le posvečenim ( poznavalcem ). Torej sem "zašel" na sajt s poznavalci in ne pašem sem. To je potem ozek pas "alter scene" z ne preveč številčnim obiskom ( ? ). Vsaj ne navadnih smrtnikov. Bom nehal z linki kolikor se bo dalo. Če kdo uporablja "b" polnilec ni butelj. Ne trdim tega. Trdim pa, da so "bauhaus"
( običajno W ali WU linearni polnilci ) škodljivi za akumulatorje. In kupce, ki jih kupijo ( nimam toliko denarja, da bi poceni kupoval ). Le izjeme potrjujejo to pravilo. Seveda obstaja tudi mnogo drugih polnilcev, ki so tudi kvalitetni. Samo je tudi cena drugačna. Pa uporabnost tudi.
Tu pri ... (ne bom delal reklame ) je pa tudi cena kar sprejemljiva. Glede na to kar nudijo.
Je res : luna, večerja... polnilec lahko pozabiš v "gumonu" na pomolu ( ponoči z lučjo - aku ! - lovim lignje ali ribe ) , medtem, ko ti z bejbo večerjaš v gostilni. Spet en primer : luna se skrije, začne se nevihta, polnilec se zmoči "do kože". Nič ne de. Priključi ga. Takoj bo začel filat. A tisti "drugi" tudi ?
Ah, spet bo pol strani opevanja...STOP.
 

Tono

Zelenc'
16. sep 2007
21
0
1
Pozdravljeni,

mislim, da je ta "nevtralni post" avtorja soncnaup na enem izmed forumov pika na i

http://www.starodobnik.net/topics/4614

V primeru, da bi se post slučajno izbrisal, ga tukaj ponavljam:

Citat

Sedaj je sezona za polnilce - vzdrževalce akumulatorjev. Naši lepotci bodo lepo na toplem in suhem. Kaj pa bo z akumulatorjem ? V jeseni ga priklopim na moj CTEK XS 3600, ki je najbolj univerzalen in pozabim na vse skupaj ! Stane pa 69 Eur. Spomladi mi sigurno vžge ! Že tri leta ! Dobil pa sem ga na naslovu www.adriablue.net . Firma je sigurna, pošlje tudi po pošti. Lastnika sem videl tudi na sejmu Codelli septembra v Ljubljani.
Pozdrav vsem "oldijem"

POLNJENJE in VZDRŽEVANJE ( ! ) AKUMULATORJEV

Konec citata.

Lep pozdrav,

Tono
 
Nazadnje urejeno:

CTEKovc

Zelenc'
25. nov 2007
21
0
1
Ljubljana
Obišči stran
Zdravo,
ne ni "nevtralen".
Ste prisotni tudi pri "oldtimerjih" ?
Pojdite tudi na npr. "avtoakustika" , "mehanik"...foume. Imam občutek, da so to pravzaprav privat forumi. Forumi nekaterih firm, ki reklamirajo "svoje" strani in niso samo v splošno dobro forumašev. Če se pojavim, npr. na http://forum.akustika.si/ , me "lastnik" foruma takoj "skensla".
Se oproščam : ste ortodoksni strokovnjak ? Vem, da ste strokovnjak. Vendar : ste ortodoksni ?
Nekaj nazaj sem na enem forumu napisal : "latinski pregovor pravi : kdor ne napreduje, nazaduje".
???
LP
Edy

crashednburnt: Zbrisal reklame.
 
Nazadnje uredil moderator: