Avto vergla, vžge pa ne

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.315
939
113
Titograd
Že 3 dni je mel avto neke fore čudne, parkrat vmes je kadil kot zmešan, imel tudi manjše težave pri vžigu, večinoma je pa vžigal še normalno. Danes se peljem v službo, zjutraj je avto normalno vžgal, ni kadil, skratka vse kot mora biti.... ko pa sem hotel iti popoldan domov pa nič od njega.... avto vergla, ampak ne vžge.

Dan pred tem ko je začel dobivati take fore, mi je šla ena od cevi za vodo in sem izgubil precej vode, pač zgodilo se je med vožnjo in nisem opazil. Tudi temperaturo vode je kazalo normalno, nič se ni povišala, pa tudi takrat je bilo -10 stopinj zunaj... ravno ko sem prišel domov je crknil, poskusil sem ga ponovno vžigati, pa je ravnotako verglal v prazno, ko sem stopil iz avta pa sem zaznal malenkost nekega vonja, kot da se kaka plastika žge.

Mislil sem da je mogoče šlo tesnilo glave motorja, ampak 3 dni sem se še vozil (zanič cev sem menjal in seveda dolil hladilno tekočnio), nekajkrat je kadil ko dizl (če sem ga šel vžgat čez npr. pol ure pa ni kadil, niti težje vžgal) in se kako sekundo ali dve obotavljal pri vžigu, sicer pa je šel normalno, tako da verjetno to ni. Tudi olje in voda se mi ne mešata. Z enim kolegom sem se pogovarjal glede tega, pa mi je omenil nek senzor pri zobatem jermenu, (ne vem točno kako se mu reče, senzor vžiga maybe?) je možno da je ta kriv? Ali kaj drugega?

Avto je fiat bravo 1,2
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Motor 1.2 - kater letnik?

Poglej če ni preskočil zobati jermen (ali pa se ni strgal)
Senzor pozicije glavne gredi (mora biti nekje spodaj jermenicah jermenov ali pa na vztrajniku)
Lahko probaš če je iskra na svečki(daš eno svečko ven in jo priklopiš na kabel in svečko položiš na nekaj kovinskega, potem pa en vergla in gledaš če je iskra)

To za začetek
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.315
939
113
Titograd
To je senzor pozicije glavne gredi, senzor vžiga ali je to eno in isto? Sicer pa kakorkoli se mu reče, je pri jermenicah ja.

Jermen je videti ok, star manj kot leto, iskre so na vseh svečkah.

Je letnik 2001.
 

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
Že kar nekaj let nazaj ko sem imel podobno vozilo le da 1.6 16v motor sem imel iste simptome, ampak meni se je zgodilo da vroč motor ni hotel vžgati, in je bil kriv senzor za ????
smile-1.gif
to vem točno ker senzor pa se ne spomnim. Vsekakor tester pa bo mogoče kaj pokazalo.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.315
939
113
Titograd
Saj zdaj razmišljam in občasno sem tudi jaz imel že dalj časa težave z vžiganjem ko je bil avto vroč..... mrzel je vedno ok vžgal. Vsake toliko se je zgodilo, ni pa bilo to nevemkak nadležno.
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Videti ok je tko tko... poglej če je avto v fazi oz. dej poglej če je iskra na svečki ko vergla in ne vžge

Če pa imaš težave da ne vžge ko je vroč ali mrzel potem pa je 99% senzor (najverjetneje ta - senzor pozicije glavne gredi)

Probaj ga mal spucat za začetek (se ga ponavadi samo ven potegne pri Fiatih). Vseeno pa poglej če je kakšen vijak ki ga drži da ne boš preveč nasilno trgal
smile-1.gif
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.315
939
113
Titograd
Prebita je bila dihtunga motorja.... ker je glava bila bolj ali manj zanič sem dobil drugo in to je zdaj porihtano. Še vedno pa je tako da mrzel vredu vžge, topel se pa muči. Zdaj je pri avtoelektričarju, štarter je dokaj nov, akku je vredu, napetost tudi, ampak se topel oz. vroč muči pri vžigu... menjal je štarter in dal gor močnejšega, je nekaj boljše, ampak baje še vedno ni tak kot bi moglo biti. Kot možne vzroke je omenjal enostavno prešvoh štarter ali pa kaka napaka na samem motorju...... bi lahko bil to senzor pozicije glavne gredi (ali kak se že reče), pokaže na testerju to napako?
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Drugače če je ta senzor v okvari (potem daš v prestavo in avto premakneš 1m max in bi moral vžgat)

Pri meni je tud hladen vžgal bp, vroč pa samo vergla in vergla in ne vžge.

Na testerju bi verjetno pokazalo

Če bi bil štarter v okvari potem tudi mrzel ne bi vžgal.

Ko se avto muči (ko je vroč) kako dela? Vergla, vergla in ne vžge al že skor hoče vžgat pa spet samo vergla. Ali sploh ne obrne štarter?
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.315
939
113
Titograd
Mrzel ali topel normalno vžge, vroč pa nekaj časa počasi in z odporom obrača, potem pa vžge. Danes enkrat celo vroč ni hotel in sem moral ponovno ga vžigati, potem je vžgal. Senzor?
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Normalno "vergla" oz. obrača motor ali se "muči" že takoj ko prvič obrneš ključ (govoriva o vročem motorju)
 

Anzee

Pripravnik
24. sep 2007
679
0
16
41
Ljubljana - Siska
www.facebook.com
Mogoce senzor temperature motorja? Ko je vroc misli motor da je hladen, malo z bencinom zalije motor in tako tezko vzge (ter obenem tezje obraca zaradi povisane kompresije?)... Tester napake ne javi, ker senzor dela (vendar javlja napacno vrendost, kar pa comp ne ve)

lp Anze
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Citat:
Uporabnik Anzee pravi:
Mogoce senzor temperature motorja? Ko je vroc misli motor da je hladen, malo z bencinom zalije motor in tako tezko vzge (ter obenem tezje obraca zaradi povisane kompresije?)... Tester napake ne javi, ker senzor dela (vendar javlja napacno vrendost, kar pa comp ne ve)

lp Anze

Obujam staro temo, kajti menim, da bi bil razlog verglanja na službenem passatu 1.8 (ne turbo) l98 očitno lahko senzor temperature motorja. Kazalec temperature motorja večinoma ne deluje, včasih pa. Kakor mu ugaja. To počne že nekaj let.

Zaradi težav z verglanjem, smo nekaj mesecev nazaj menjali akumulator, žal pa so se težave z verglanjem v zadnjih 14 dni zopet začele pojavljati (od oka na 1 od 30 vžigov). Z avtom se lahko fijakaš okoli, potem pa na neki postojanki ne bo hotel vžgati oziroma ga bo treba konkretno verglati in pritiskati na pedalo, da bo vžgal. Ko vžge, skoči na nekaj čez 2k rpm (kot da bi bil motor hladen), nato pa počasi spušča na dobrih 750. V večini primerov torej vžge b.p., včasih pa se "osramočen" 10 minut trudim na določeni točki, da fante vžge.

Tester ni pokazal ničesar.

Tudi meni so svetovali, naj ga "prepucam", in sem ga. Pri tem pa sem opazil še nekaj: ko npr. v 2. pospešim poln plin, avto normalno pospešuje do blokade, merilec obratov pa se nekje med 4k in 5k rpm ustavi in nekaj skače gore-dole. In to v vseh prestavah (tudi v 5. pri 180
evil.gif


Alter strokovnjaki?
nahrung002.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.862
5.464
113
Preveri varovalke pri nogi... Na rahlo vse pritisni not... Men je tko zaj...una od alarma in mi je blokiralo vžig...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.867
5.128
113
poslušaj ko daš kontakt če ti benz pumpa zalaufa vedno. Če ti ne zalaufa in ne vžge maš krivca. lahko pumpa lahko pa rele zajebava
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.867
5.128
113
probaj ko naslednjič ne vžge potegnit ključ ven in avto zaklenit in odklenit pa probaj ponovno.