Apple načrtno upočasnjuje starejše modele iPhone-a

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Jaz sem menjal doma z iFixit kitom. Bi se sigurno dalo dobit ceneje, če bi se mi dalo čakat in raziskovat, da ne bi kupil ravno največjega kitajskega sranja. Tako sem dal nekih 28€ s poštnino vred iz evropskega skladišča za ta kit z orodjem in tistim trakovi, da se baterijo nazaj prilepi.

Mi je šlo že res na jetra, ker je bila precej slaba baterija in nisem prišel z enim polnenjem čez dan. Je pa res, da mi 2 dni kaj šele 6 in več ni držal še noben smartphone (razen na morju v predalu), tako da je potem hitro problem, ko kapaciteta upade. Komur drži 6 dni, naredi tudi bistveno manj ciklov, pa tudi vrjetno ni tako hudo polnit baterijo na 4 namesto 6 dni, kot pa če ti crkne sredi dnevi namesto da drži do večera. Ampak 28€ za baterijo v treh letih spet ni nek strošek
smile-1.gif
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.226
2.053
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Kaj ti boš počasi nehal srat, ali imaš danes preveč časa? Vsak nexus do zadnjega se je dalo kupit pri nas. Pixel pa res ne. Ampak kaj ima to točno veze, razen da nabijaš v 3 krasne? Kdor ga hoče imet, ga lahko kupi, nismo severna korea. Poleg tega ne vem zakaj se toliko obešaš na posodobitve? Vsak android 5.0 ima večjo funkcionalnost kot zadnji iOS, ki je vedno par let zadaj.
Kako izgledajo stari ajfoni na novem iOS pa smo že vsi videli...porazno. Seveda v resničnem svetu, tukaj na alterju vam delajo še iphone 3 bliskovito hitro na ios 12.
Mi je šef kazal iphone 6 z zadnjim ios. Ded je bil penast da je popyzdil in šel kupit X, vmes pa še pripomnil da to ziher delajo zanalašč. Ampak kot rečeno, to samo v resničnem svetu, tukaj vsam vsem letijo hitreje kot prvi dan.

Pa ti iphona še nisi videl v živo pa se sliniš da to ni res. Ajd jest sem sprobal vse in mi android ne odgovarja, ker je prveč zakompliciran pa tudi neke pametne izbire aparatov ni. Tak da če je tebi android všeč OK uživaj in ne skači do oblakov, če je nekomu pač Ios bolj všeč .....
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
Preveč zakomliciran Android ? Daj to malo razloži v čem?

Pač se tebi ne da ukvarjat z telefonom pol pa je zakomliciran za uporabljat.. prav nič bolj kot iOS itn..
wink-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
Ajd jest sem sprobal vse...

hysterical-1.gif


Če sam sebi lažeš ok, ampak nas tukaj ne rabiš fopat, ker si se že večrat izkazal kot totalno tele za tehnologijo, ki je sposobno upravljanja samo najbolj osnovnih funkcij iOSa za silo
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.818
2.081
113
Kako za boga na iOSu nastaviš notification emaila, ki pride v podmapo? Meni ne piska, ne zvoni, ne trese, pa tudi notificationa ni v tem primeru... Poskušal z vgrajenim mail programom. Outlook sicer dela, ampak je sam program pohabljen proti tistemu za WM10, da ne morem verjet. Še oni za Android je boljši.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
V stock appu dela samo za serverje, ki podpirajo push notifications. Če je nastavljeno na fetch to ne dela. V Settings appu greš pod Accounts & Passwords > Fetch New Data > ( izbran račun) . Spodaj pod Pushed Mailboxes izbereš tiste, ki želiš da se pushajo.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.226
2.053
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
Ajd jest sem sprobal vse...

hysterical-1.gif


Če sam sebi lažeš ok, ampak nas tukaj ne rabiš fopat, ker si se že večrat izkazal kot totalno tele za tehnologijo, ki je sposobno upravljanja samo najbolj osnovnih funkcij iOSa za silo

Lepo, da si tak fejst prijazen. Tud zaradi tebe se mi android še bolj gnusi kot bi se mi sicer. Glede teleta in tehnike pa imaš prav sploh če po sebi sodiš.
evil.gif
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Evo, sem ravno vceraj na 3 leta stari sestki zamenjal baterijo (40€ v firmi bitcom v podutiku). 780 ciklov je mela baterija za sabo, baterija mi je komaj zdrzala cez dan, se je pa poznalo ful na lagganju. Se dobro, da sem videl novico o tejj upocasnitvi, ker sem bil ze zelo blizu menjave telefona. Po menjavi baterije, telefon dela obcutno hitreje, tako da mislim da bom vsaj se kaksno leto komot zdrzal s sestico.
cheer.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik dune pravi:
Mal prehitro si zgleda menjal. Apple je znižal uradno zamenjavo baterije za 50$.

Pri nas verjetno sele proti koncu leta 2018...

Apple is reducing the price of an out-of-warranty iPhone battery replacement by $50 — from $79 to $29 — for anyone with an iPhone 6 or later whose battery needs to be replaced, starting in late January and available worldwide through December 2018. Details will be provided soon on apple.com.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
To verjetno pomeni, da bo ta program zamenjave trajal do konca 2018.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Zanimivo kako se stvari obračajo. Še pred enim tednom so vsem iPhoni delovali super duper hitro, sedaj pa imate kar naenkrat vsi težave s počasnim delovanjem...

Nekdo tukaj laže
tongue-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Hehe si mi vzel besede iz ust
smile-1.gif
je pa to skladno s kodeksom. Dokler apple ni priznal, delajo vsem se 3gs bliskovito hitro. It just works pa to. Zdaj ko pa je apple priznal, pa še lahko tudi ovce priznajo.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Zanimivo kako se stvari obračajo. Še pred enim tednom so vsem iPhoni delovali super duper hitro, sedaj pa imate kar naenkrat vsi težave s počasnim delovanjem...

Nekdo tukaj laže
tongue-1.gif

A nisi opazil, da povprecnemu Alterasu vsak telefon (IOS ali Android) po vsakem updatu dela hitreje? 😂 In baterija drzi dlje? Po tolkih updatih bi pricakoval, da telefoni ze energijo v omrezje posiljajo... 😂
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Meni so na šeski aplikacije delovale hitro. Le štartale so se počasneje. Na 8ki je bila edina razlika, da so se štartale hitreje.res pa da se vsem ni upočasnil enako. Odvisno od stpnje obrabe baterije
 
Nazadnje urejeno:

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Meni je 6 na ios 11 zacela obcutno laggati. Najprej sem mislil, da bo treba zamenjati, sedaj sem zamenjal baterijo in deluje cisto ok, tako da ne vem kje je problem. 3leta star telefon mi bo zvesto sluzil vsaj se kaksno leto.
cheer.gif
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Je pa s tem sedaj tudi razjasnjeno, zakaj smo vsi imeli tako zazlične izkušnje z iOS 11. Frekvenca se ne zniža vsem enako, ampak glede na iztrošenost baterije. Tako nekomu laga 6ka bolj, nekomu pa manj. Posledično so tudi različni odzivi na forumih
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik dune pravi:
Je pa s tem sedaj tudi razjasnjeno, zakaj smo vsi imeli tako zazlične izkušnje z iOS 11. Frekvenca se ne zniža vsem enako, ampak glede na iztrošenost baterije. Tako nekomu laga 6ka bolj, nekomu pa manj. Posledično so tudi različni odzivi na forumih

Še enkrat: ne gre za nižanje frekvence, ampak za preprečevanje zviševanja frekvence. Frekvenca ne gre nikoli pod idle stanje. V primeru slabše baterije pač ne dosežeš maksimuma in imaš zato nekoliko slabše performance.

Analogija z avtom:
1) "nižanje frekvence": nekdo ti stoji na zavori
2) "preprečevanje zviševanja frekvence": nekdo ti ne dovoli, da pohodiš plin do konca

In pri tej "aferi" prihaja do 2. scenarija.

Pa načeloma si upam trditi, da to v neki meri počnejo prav vsi proizvajalci pametnih telefonov, saj je to edini način, da zagotoviš stabilno delovanje ob zanič bateriji.