iPhone 8 / X

I

Izbrisan uporabnik 474

Kaj šele, če bi Apfel kaj takega pogruntal.. Po moje bodo to dali ven 2022 kot svetovno čudo. Medtem se bomo ostali tega že zdavanja naveličali... Podobno je bilo z MMS, pa Facetime itd.

 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Če nekaj ima, vam haterjem ni všeč, če nekaj nima vam ni všeč. Zgleda da feacherji sploh niso problem, ampak je problem obgrižena japka zadaj.

Jaz sem pač napisal zato, ker je mogoče to komu pomembno pri odločitvi za nakup telefona. Za mene osebno ni, ker telefon filam ponoči, ali na računalniku v službi. 3 leta stara 6-ka mi brez problema zdrži cel dan. Če bi ga pustil, da se sprazni do 10% npr, bi zdržal 2 dni. Še vedno mislim, da je to brezžično polnenje brez veze in ga ne nameravam uporabljati. Če pa že v kaki gostilni bo vgrajen v šank, bom pa probal, če dela.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.611
1.527
113
Citat:
Uporabnik dune pravi:
Če nekaj ima, vam haterjem ni všeč, če nekaj nima vam ni všeč. Zgleda da feacherji sploh niso problem, ampak je problem obgrižena japka zadaj.
Se motiš, problem je, vsaj za mene, da mi hočejo staro tehnologijo servirat kot brand new, sugerirajo da so jo sami pogruntali in za piko na i še rečejo da so ONI, na podlagi tega kar so ravno predstavili, zastavili smernice za 10 let. To je za mene kitenje s tujim perjem
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
Kaj šele, če bi Apfel kaj takega pogruntal.. Po moje bodo to dali ven 2022 kot svetovno čudo. Medtem se bomo ostali tega že zdavanja naveličali... Podobno je bilo z MMS, pa Facetime itd.

Hehe iPhone X omogoča skoraj točno to. Za ostalo pa bodo poskrbeli third party developerji. Na predstavitvi so imeli demo snapchata, ki uporablja face traking za animirane maske. Pa animirane emoji-e z zvokom lahko pošiljaš preko imessage.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Men je vseeno kaka tehnologija je, samo da je skupaj zapakirano v dober paket. Tega konkurenca ne more narediti, ker HW in SW delajo različne firme (večinoma). Zato je Google Pixel edini android, ki bi mogoče razmislil, da bi ga nabavil.

Vse ostalo je pa marketing bulshit. Prodajati je treba zgodbe in ne kljukce na gsm areni.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Meni je edina pametna stvar wireless charging. Če prav razumem, so podprli nek že uveljavljen standard (Qi)? Torej lahko pričakujem da bo večina teh polnilcev po avtih to podpirala?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Wireles charging je KAO dobra finta ampak ni mi nekaj jasno, telefon polnim čez noč, ga ponoči počasi napolni na 100%, ko ga zjutraj vzamem dol iz docka je telefon še vedno lepo nadpovprečno topel (ni vroč). Ko pa polnim na polnilec ga enako napolni čez noč 100% in ko ga zjutraj odklopim iz kabla je telefon mrzel/hladen. Pa da se ne boste zaganjali, telefon je Samsung, Wireless polnilec pa je tudi najvišja linija od Samsunga tako da ni kriv polnilec. Skratka ni mi všeč to...
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Pri brezžičnem polnjenju se telefon precej bolj greje, čeprav se polni počasneje (nižja amperaža). Tudi ko se polnjene konča, polnilec še vedno periodično pinga napravo, da preveri ali mora spet "odpreti pipico" in začeti polnjenje. Verjetno je to periodično pinganje krivo za to, da je telefon tudi zjutraj še rahlo topel (indukcija pa take fore).
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Inducira se v tuljavi, ki je na hrbtni strani telefona. Vse ostalo ni uglašeno na pravo frekvenco, da bi sprožilo polnjenje. Če daš kos kovine na polnilec, se ne bo zgodilo nič. Torej greje se tuljava in ne (kovinsko) ohišje.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Inducira se v vsaki kovini, ki je izpostavljena spreminjajočem magnetnem polju. Tuljava je samo ena izmed kovin v telefonu.
 
22. jul 2007
12.692
1.259
113
123
Citat:
Uporabnik dune pravi:
Če nekaj ima, vam haterjem ni všeč, če nekaj nima vam ni všeč. Zgleda da feacherji sploh niso problem, ampak je problem obgrižena japka zadaj.

Jaz sem pač napisal zato, ker je mogoče to komu pomembno pri odločitvi za nakup telefona. Za mene osebno ni, ker telefon filam ponoči, ali na računalniku v službi. 3 leta stara 6-ka mi brez problema zdrži cel dan. Če bi ga pustil, da se sprazni do 10% npr, bi zdržal 2 dni. Še vedno mislim, da je to brezžično polnenje brez veze in ga ne nameravam uporabljati. Če pa že v kaki gostilni bo vgrajen v šank, bom pa probal, če dela.
Ko ravno 6-tko uporabljaš mi povej, kako se telefon obnese z zadnjim IOS-om, šteka ali dobro deluje.
Ne provociram, ampak gledam da bi nekaj takšnega nabavil in me zanima kako stvar deluje?
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
V beta verzijah so včasih animacije pri loudanju aplikacij kdaj zgubile kak frame. Samo zaenkrat v GM je precej boljše. Ko se prvič zaženejo widgeti ali kodaš swipe down za search, včasih malo zašteka. Ponavadi prvič po rebootu, potem pa dela hitro. Z vsako verzijo so loading časi aplikacij malo daljši. Govorim o času, ko se animacija konča in da je aplikacija uporabna. (imaš videe na yt za primerjavo)

Ko pa se aplikacija zažene pa deluje brezhibno.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Citat:
Uporabnik dune pravi:
Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
Kaj šele, če bi Apfel kaj takega pogruntal.. Po moje bodo to dali ven 2022 kot svetovno čudo. Medtem se bomo ostali tega že zdavanja naveličali... Podobno je bilo z MMS, pa Facetime itd.

Hehe iPhone X omogoča skoraj točno to. Za ostalo pa bodo poskrbeli third party developerji. Na predstavitvi so imeli demo snapchata, ki uporablja face traking za animirane maske. Pa animirane emoji-e z zvokom lahko pošiljaš preko imessage.


Real time point cloud.... Ni ravno Apple in Sony pogruntavščina.

https://www.youtube.com/watch?v=PZD3ytt8Adk

 
Nazadnje urejeno:

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
8 je zanimiv produkt, veliko jih pravi, da je bolj kot ne marketing, da kupci posežejo k dražjemu X. Tako nekako gre: "Apple is trolling shit out of you. They are going to purposely disappoint you with the iPhone 8, so than they can make you the next one the iPhone X".
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Temi se reče upselling. In ne ni tega Apple izumi. Delajo pa to že leta s cenami modelov, z večjim storage-om.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik dune pravi:
Temi se reče upselling. In ne ni tega Apple izumi. Delajo pa to že leta s cenami modelov, z večjim storage-om.
467716-post_slo.gif

Je pa zanimivo kako smo dojemljivi za upsell in cross sell marketing finte. Sicer so tudi trenutki, ko res kaj rabimo nekaj zraven kupit ali nekaj boljšega za malček doplačila in lahk rečemo, da nas niso peljali žejne čez vodo
smile-1.gif
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Citat:
Uporabnik dune pravi:
Čudno , da nihče ne omeni novega procesorja, ki je 2x hitrejši od najhitrejšega qualkomovega ali samsungovega.

Pri x-u mene full moti tisti izrez. To je deal breaker. Ne dam dobrega jurja za ekran, ki ima luknjo noter. Brezžično ponjenje? Še vedno mislim, da je bedarija in ga ne nameravam uporabljati. Edino air power bi bil zanimiv, če bi imel še uro in slušalke. Samo jih nimam in jih ne nameravam kupiti.

6-ko bo pa vseeno treba menjati počasi. Sem 90% da bom vzel navadno 8-ko. Razen, če še eno leto ne bi menjal.

Lahko kje potrdis test, da bi bil 2x hitrejsi. Ker v to dvomim, ker imajo vsi zadnjo arm arhitekturo, edino ce ne delajo cudeze, ker pol ne vem zakaj kupujejo licenco. Izjema je samo, da apple ima manj jeder, kot jo ima konkurenca, ker imajo izpopolnjen operacijski sistem na ta "njihov" procesor in sam os deluje hitro.

Na hitro sem preletel predstavitev, wtf a zdaj aplikacije kot je snapchat reklamirajo, kaj zmore telefon. Po moje je se sam S. Job vesel, da ga ni vec, ker vidi kam svet rine. Se bolj mi je smesn ko so pred leti zagovarjali, da vecja locljivost od 720p in vecji ekran ni potrebe. Ravno zaradi te politike ne maram apple, ker en cas vsiljujejo svoje. Ampak so se vsaj malo spametovali, ceprav zdaj malo ze vsi pretiravajo z locljivostjo ekrana, cipi pa ne sledijo razvoju ekranov in posteno svicajo, oziroma majhna poraba, manj toplote in vec moci trenutno s to arhitekturo ne gre skupaj.