iPhone 8 / X

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.902
4.959
113
V to se noben ni pičil, da ima 8mica zdaj Samsungov amoled display, ki ga sicer oglašujejo kot super retina. Pa če me spomni ne vara tam nekje ko je bila 5ica veni, se je govorilo kako je retina super, amoled pa za en drek, slab za po soncu itd... Evo ti ga zdaj.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Takih stvari se ne govori
smile-1.gif
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Sem si pogledal včerajšnjo predstavitev, ker me je res zanimalo kakšna bo resnica, glede na pompozne napovedi. Je bilo par komičnih vložkov tudi. Iphone 8 – new design – ammm say again please? Če je fakin isti! Spet! Wireless charging – ja, dobrodošli v 2014. Ob omembi prvega ajfona, da si se prvič lahko dotaknil software (touchscreen). Aja, ker palm in windows mobile tega res nista imela že kar nekaj let prej.
Iphone 10 – saj ni švoh, za jabolčnike verjamem da komplet revolucija, ampak kaj je tu vrednega prek jurja še mi tudi po prespani noči ni najbolj jasno. Ne dvomim pa, da bodo šli v prodaji za med, pa tudi če bi 2 jurja stali
2012
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Dajte še iphone uporabniki kaj napisati. Včasih je bilo že takoj po predstavitvi takoj 10+ strani. A tudi vi čutite, da ni nekega napredka glede sedmice in morda sploh ne bo potrebe po prehodu na 8/X in raje počakati na naslednje leto.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Z FaceID jaz nimam problemov ze od Sony Xperia Z2 dalje, je vedno deloval OK. Retina scan pri sedanjem S8 pa deluje vrhunsko. Tudi ponoci, v poplni temi, deluje hitro in deluje, ce imas gor ocala ali ne (z dioptrijo, ne soncna...). Ne vem, kako ma reseno Apple, vendar pri Androidu (v tem primeru S8) je omogoceno odkepanje z vecimi varaintami. tako imas vklopljeno recimo retina scan, face ID in fingerprint scanner, hkrati pa ti se omogoca, da blizina trusted devices drzi telefon odklenjen (recimo pametna ura, BT instalacija v avtu itd.)
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
V končni fazi zakaj pa bi delali kakšne hujše preboje? S tem si lahko narediš več škode kot koristi.

V fazi ko pa niso imeli takšnega tržnega deleža pa so mogl narest neki novga, revolucionarnega zato da so pridobil takšno bazo lunatikov.
Sedaj pa cuzaj cuzaj dokler gre.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Čudno , da nihče ne omeni novega procesorja, ki je 2x hitrejši od najhitrejšega qualkomovega ali samsungovega.

Pri x-u mene full moti tisti izrez. To je deal breaker. Ne dam dobrega jurja za ekran, ki ima luknjo noter. Brezžično ponjenje? Še vedno mislim, da je bedarija in ga ne nameravam uporabljati. Edino air power bi bil zanimiv, če bi imel še uro in slušalke. Samo jih nimam in jih ne nameravam kupiti.

6-ko bo pa vseeno treba menjati počasi. Sem 90% da bom vzel navadno 8-ko. Razen, če še eno leto ne bi menjal.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.429
858
113
Citat:
Uporabnik srv pravi:
Takih stvari se ne govori
smile-1.gif

bluziš na veliko ne?

drugače nazaj na temo.
Samo delno hladnega me je pustil X, osmica pa nič novega.
Bo treba počakat še eno leto, ko ukinejo na vseh telefonih fizični gumb.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Meni se pa zdi, da vsi pričakujemo/te preveč. Enka je bila res revolucija, potem pa so vsi skočili na ta vlak in najbrž se strinjamo, da inženirji pri samsungu, huaweiju in ostalih niso neki abervezniki. Torej razvoj gre naprej, do naslednjega big thinga pri telefonih bo pa najbrz minilo še nekaj let. Spet bo nekdo moral imeti vizijo in ponuditi nekaj, za kar uporabniki niti ne vemo da rabimo oz. da je lahko uporabno.
Saj tudi pred enko ni nihče zahteval touch screen telefona in se je večini zdelo to nerodno in neuporabno na papirju, dejansko pa je zadeva špilala.
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
27
48
Meni bi že dovolj bilo, da bi vsaj na X menjali obliko. Glede na to, da jih je ogromno proizvajalcev kopiralo, bi lahko pri X naredili neko popolna novo obliko in bi mogoče ta zaslon prišel še bolj do izraza.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Citat:
Uporabnik Nobody pravi:
Meni bi že dovolj bilo, da bi vsaj na X menjali obliko. Glede na to, da jih je ogromno proizvajalcev kopiralo, bi lahko pri X naredili neko popolna novo obliko in bi mogoče ta zaslon prišel še bolj do izraza.

Včeraj so rekli na predstavitvi da je nov dizajn, tudi za 8, tako da o čem ti to
confused-1.gif
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.738
583
113
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Meni se pa zdi, da vsi pričakujemo/te preveč. Enka je bila res revolucija, potem pa so vsi skočili na ta vlak in najbrž se strinjamo, da inženirji pri samsungu, huaweiju in ostalih niso neki abervezniki. Torej razvoj gre naprej, do naslednjega big thinga pri telefonih bo pa najbrz minilo še nekaj let. Spet bo nekdo moral imeti vizijo in ponuditi nekaj, za kar uporabniki niti ne vemo da rabimo oz. da je lahko uporabno.
Saj tudi pred enko ni nihče zahteval touch screen telefona in se je večini zdelo to nerodno in neuporabno na papirju, dejansko pa je zadeva špilala.

Problem je v tem, da naredijo oh in sploh predstavitev, predstavijo pa nič novega:)
Je pa izredno pohvalno, da se pri brezžičnem polnjenju držijo qi standarda, ki je že uveljavljen, tako da se lahko najbrž končno nadejamo razcveta polnilnih mest. Npr integracije v pohištvo po raznih restavracijskih verigah, bolj pogostega vgrajevanja v avtomobile in podobno.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik masevc pravi:
Citat:
Uporabnik srv pravi:
Takih stvari se ne govori
smile-1.gif

bluziš na veliko ne?
A glede gorenja oziroma zakaj tako čutiš ? A so jih začeli že sami delati ? Spomin seže, ko so jih kupovali od Smega, nato Boscha, če si z Gorenja pa v temi dom in gradnja obrazloži, kako sedaj zadeve stojijo, bom vesel zadnjih informacij
wink-1.gif
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
27
48
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Citat:
Uporabnik Nobody pravi:
Meni bi že dovolj bilo, da bi vsaj na X menjali obliko. Glede na to, da jih je ogromno proizvajalcev kopiralo, bi lahko pri X naredili neko popolna novo obliko in bi mogoče ta zaslon prišel še bolj do izraza.

Včeraj so rekli na predstavitvi da je nov dizajn, tudi za 8, tako da o čem ti to
confused-1.gif

Aja sej res. Steklen je.
cheer.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.336
9.071
113
OMg... pa veš da raje kitajca (huawei)kupim, pa dam preostalih 500 € v babe.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.226
2.053
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik srv pravi:
Dajte še iphone uporabniki kaj napisati. Včasih je bilo že takoj po predstavitvi takoj 10+ strani. A tudi vi čutite, da ni nekega napredka glede sedmice in morda sploh ne bo potrebe po prehodu na 8/X in raje počakati na naslednje leto.

Bom ostal na 7. Je pa vsekakor zanimiv podatek o 70% pohitritvi procesorja. To mora letet že sedanji v 7 je nesramno hiter. Nekak sem se odločil, da mi mora zdajšnja 7 zdržat tam najmanj 4 leta potem pa mogoče še kakšno.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Procesor nima 70% pohitritve. To velja zgolj za štiri low-power jedra in razporejanje opravil. High performance jedra imajo (zgolj) 25% pohitritev.

 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.583
493
83
Ali ima X potem še vedni taptic engine, čeprav nima home buttna? Ker drugače mi je to kar kul pri 7ki.