iPhone 8 / X

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Citat:
Uporabnik damirj pravi:
Za portrete je bokeh tako ali tako kot da ga ni, ker je senzor majhen, zaslonka pa prevelika.

Tako Apple kot Samsung imata softwareski bokeh.

Aja, pa tudi na vseh iPhonih 6s in novejših, lahko delaš raw slike.

Apple je v iOS 11 uvedel novi format za slike (HEIF), ki uporablja isti kompresijski algoritem kot se uporablja v h.265 video kompresiji. Posledično fotke zasedejo pol manj prostora kot primerljiv jpeg file.
 
Nazadnje urejeno:

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Bo pa super ko bo novi iphone po tleh padal in bo na zadnji strani popokalo steklo.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
se komu na ios 11 dogaja da se BT in WiFi vklaplata sama od sebe, BT se vklopi velikokrat sam takrat ko sedem v avto in ga avto povoha. na ios 10 se to ni dogajalo?
confused-1.gif

pa tista tipkovnica za sms-e je manjša( kurzor levo desno gumba) kot je bila na ios10?
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Če sedaj v iOS 11 v control centru izklopiš bluetoothe, se ta v resnici ne izklopi, samo prekinijo se aktivne povezave. Applove storitve (airdrop, parked car ,...) pa ga še vedno lahko uporabljajo.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Carlito149 pravi:
Meni se tudi wifi sam prizge. Upam, da to kmalu popravijo.

Taka je verjetno funkcionalnost (its not a bug, its a feature
grims-1.gif
)... Ce zelis BT zaradi kakrsnegakoli razloga trajno izklopiti, moras to pomoje narediti v Settings... in ne preko control centra...
 

vomedo

Pripravnik
9. dec 2016
168
10
18
"moj iphone je najboljši, ker si to zaslužim, ko sem butthurt, pa je tisto, kar sem 10 let zagovarjal, nepomembno™"
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Moj iPhone ni najboljši, ker je že star. Za tvojega pa ne vem. Jaz se takih debat ponavadi izogibam, ker tako ali tako ni zmagovalca (beri: nihče se z nikomur ne strinja). Ampak na tvojih posnetkih (čeprav je končni zmagovalec v času Samsung) se lepo vidi, da je iPhone še vedno hitrejši pri zahtevnih opravilih (glej nalaganje iger), Samsung pa hitreje odpira aplikacije na račun krajših animacij (saj to je bilo že pri prejšnjih generacijah podobno). Edina razlika letos je ta, da ima Samsung že dovolj rama (samo 6Gb so potrebovali), da v drugem krogu ne izgubi prednosti. Sicer pa... zaradi mene lahko prilepite nešteto benchmarkov in videov, kjer piše, da en dela boljše slike, tretji hitreje nalaga aplikacije, četrti se manj razbije ob padcu, peti se manj zvije, šestem baterija manj eksplidira, itd... Jaz sem zadovoljen s svojim dve leti starim iPhonom, ki bo brez težav zdržal še kakšno leto.
 

vomedo

Pripravnik
9. dec 2016
168
10
18
Gladko se mi jebe za samsung ali apple, OP5 je še hitrejši npr., gre se za princip poniževanja konkurence na račun kvazi boljšega izdelka, sej se spomnimo časov na jabuk forumu?

Mimogrede, moj telefon vidiš v profilu. Mislim, da bo v kratkem star 10 let, a še vedno odlično služi svojemu namenu in ne razmišljam o menjavi.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
In zakaj se potem počutiš poklicanega, da komentiraš stvari, ki jih ne poznaš?
 

vomedo

Pripravnik
9. dec 2016
168
10
18
Nedelujoč iphone 6 imam v pisarni (crknil sam od sebe) in P8 v avtu (android auto), zakaj ne bi poznal zadev? Razen, če smo naredili revolucionarni preskok v zadnjih dveh letih, potem pa res ne poznam, priznam.

Sem pa imel vsega skupaj 4 iphone (prvi, 4, 5, 6) in 6 androidov (note 1, galaxy nexus, nexus 5, sony sp, sony nekaj, p8), če mi je tuje, kot dipl. inž. inf., sam presodi. Kateri telefon uporabljam primarno za klicanje (katerega ni malo), je moja osebna odločitev.