Kater telefon bi priporočali

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
To drži, da lahko always on zaslon nastaviš na vseh androidih, ampak na vseh, ki nimajo Amoled zaslona to pomeni drastično porabo energije.

Pri stari Nokii C7 prikaz ure, datuma in klicev/sporočil praktično nima vpliva na porabo baterije in baje je pri amoled zaslonih zelo podobno.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.324
113
Samsung A5 nima notifikacijske lucke, ker ima always on display.

Jaz osebno raje ze oddalec pogledam lucko.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
resen fotkič pod 20 mio pix danes v mobilcu ne sme imeti

honor9? huawei? bodimo resni s kitajci

Kaj pa praviš za Samsung A5 s 16 MP?
https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a5_(2017)-8494.php

Zaradi velikosti bi mi bil pa še bolj všeč A3 2017, ampak ima pa samo še 13MP kamero pa brez dodatnega ločenega prostora za micro sd kartico in že zelo skromno baterijo...

A5 je cenena verzija serije S
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Samsung A5 nima notifikacijske lucke, ker ima always on display.

Jaz osebno raje ze oddalec pogledam lucko.

Za tisto utripajučo lučko mi v bistvu dol visi.

Mi je pa bistveno, da lahko vidim uro in klice/sporočila brez, da bi prižigal telefon...
Upam seveda, da na tem vedno vklopljenem zaslonu prikaže tudi, če je kdo klical oz. kaj poslal, ker samo ura mi ne koristi prav dosti.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
resen fotkič pod 20 mio pix danes v mobilcu ne sme imeti

honor9? huawei? bodimo resni s kitajci

Kaj pa praviš za Samsung A5 s 16 MP?
https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a5_(2017)-8494.php

Zaradi velikosti bi mi bil pa še bolj všeč A3 2017, ampak ima pa samo še 13MP kamero pa brez dodatnega ločenega prostora za micro sd kartico in že zelo skromno baterijo...

A5 je cenena verzija serije S

Ne rabim najboljšega telefona na svetu.
Samo, da ima tisto kar rabim in da je čimmanjši, pa bom zadovoljen.

Je pa S7 že skoraj dve leti star, A5 2017 pa manj kot pol leta, tako, da razlika med njima ne bi smela biti tako zelo ogromna.

Upam, da dela nočne slikce vsaj približno take kot S7, da ga kupim ter končno dam mir s tem
wink-1.gif

Če pa dela zmazke kot tisto jabolko, potem ga pa ne rabim, ker podobne zmazke pa dela že moja Nokia
wink-1.gif
 
22. jul 2007
12.691
1.257
113
123
Čeprav je razlike 2 leti novejši telefon še vedno zaostaja, kar je pa tudi logično saj se gre za S klaso.
 
Nazadnje urejeno:

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Ne rabim najboljšega telefona na svetu.
Samo, da ima tisto kar rabim in da je čimmanjši, pa bom zadovoljen.

Je pa S7 že skoraj dve leti star, A5 2017 pa manj kot pol leta, tako, da razlika med njima ne bi smela biti tako zelo ogromna.

Upam, da dela nočne slikce vsaj približno take kot S7, da ga kupim ter končno dam mir s tem
wink-1.gif

Če pa dela zmazke kot tisto jabolko, potem ga pa ne rabim, ker podobne zmazke pa dela že moja Nokia
wink-1.gif

Imam samo A5 2016, ki pa se bistveno ne razlikuje od 2017. Tudi če je leto razlike med telefonoma, je S7 še vedno v vseh pogledih precej boljši. Spodnja slika iz A5 je najboljša od 5ih poskusov, S7 je tisto naredil s prve (poglej obe v original velikosti). Kot rečeno, s7 tudi precej lepše sede v roko (manjši in zaobljen rob hrbta).

 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Najlepša hvala za test.
nahrung002.gif


Slikca je občutno slabša od S7, je pa še vedno boljša od Iphona7.

Se pa že na daleč vidi pomanjkanje svetlobe in res ne razumem zakaj vsaj pri modelu 2017 niso dodali dvojne LED lučke, ki ne stane niti evro več
bonk.gif

Kamera kolikor vidim naj bi bila pri modelu 2017 boljša kar naj bi vsaj še za spoznanje izboljšalo kamero ampak brez boljše svetlobe bistvenega učinka ne bo.

S7 mi je zagotovo všeč ampak za ta denar mu manjkata vsaj še samostojna reža za micro sd kartico, ter USB C priklop.
Bom videl, če uspem kje dobiti kaj ugodnega, če ne bom pa najbrž kupil A5, ki tudi ni tako zelo slab.

A always on zaslon ti pokaže tudi nove klice in smse ali samo uro?

Še enkrat hvala za trud.
Lp
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Hvala za to primerjavo.
Škoda, ker ni bilo v primerjavi tudi kakšnih nočnih slik, ki jih je pri meni skoraj pol
wink-1.gif


Našel sem še en kar ok telefon LG G5 SE, sicer je ogromen ampak ima dvojno kamero, ki naj bi delala lepše slike:
https://www.gsmarena.com/lg_g5_se-8056.php

Kakšne slike pa ta dela glede na S7?
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.397
239
63
Če kdo kupuje v rangu 400€, trenutno v dobri akciji model OnePlus 5 128Gb za 400€ (v EU sicer okoli 600€) s kodo: GBNLSI08 (časovno omejena koda)

Obvezno PriorityLine EU, kjer je najmanjša možnost za kakšne dodatne stroške ...
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.324
113
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Citat:
Uporabnik Tomsonman pravi:
WkWorld Z3310 - kopija nove Nokie 3310, a boljši, kupon zniža ceno telefona na 10€: KODA = Unlockedphone

Sem naroču za tastare, eden ga bo že vzel. Bom prvič v življenju nokio imel
hysterical-1.gif

En mesc telefona pa od nikjer. Sem tisto najcenejšo poštnino izbral. (itak pri telefonu za manj kot 10€).

Če bi resen telefon naroču, ki ga naročim zmeraj, ko ne gre drugače.... bi se mi trgalo.
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.397
239
63
Nič panike, v povrečju je dostava 2-4 tedne, tele telefone 3310 pa kot sem zasledil so malo z zamudo pošiljali, ker jih je šlo ven res veliko, tudi moj je še na poti ...

Še ena zelo dobra cena, če kdo kupuje Xiaomi Redmi 4X , znižan iz 134€ na 120€ (flashsale) in na 93€ s kodo: GBNL015 (zaenkrat preverjeno deluje)
 
Nazadnje urejeno:

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Potem pa še stroški carine in vsega postopka, pa je 150 evrov, praktično brez vsake garancije in praktično brez vseh nadomestnih delov...
 

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
354
43
28
Za devetimi gorami
www.binance.com
vzameš preko extreme digital na madžarskem, ki imajo svoje oddelke tudi v Sloveniji. Problem rešen. Jaz sem vzel 2x tega in mi deluje super, le z ovitkom, ki sem ga naročil v Sloveniji, je bil problem za čakat, ker ni bil na zalogi, kar je katastrofa, glede na to, da je telefon že 10 mesecev v prodaji.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Kako pa je pri tem Extreme digital potem z uveljavljanjem garancije?

Jim je treba vse poslati nazaj na Madžarsko ali kako?
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.397
239
63
@fikus

Glede dodatnih stroškov je precej odvisno od vrste poštnine. Sam lahko iz osebnih izkušenj povem, da preko Priority Line EU ali navaden unregistered mail brez trackinga v 90% prispe brez kakršnih koli dodatnih stroškov.

V najslabšem primeru, če res nimaš sreče, pa na ceno telefona pride 22% ddv, carinska dajatev pri pametnih telefonih za Slo je 0%, stroški carinjenja pa so okoli 6€. Pri telefonu v akciji za 92€ je to dodatnih 26€ kar nanese 118€. V najslabšem primeru. V primeru da je potrebno za telefon uveljavljat garancijo, ga je seveda potrebno, kot v vsako drugo spletno trgovin kjer koli po svetu dostavit, poslan paket nazaj te pride 10€, nazaj pošljejo oni. Potrebno pa je povdariti, da imajo znamke, kot npr. Xiaomi v zadnjem času precej visok "quality control" in redkeje prihaja do okvar, so nekje v istem procentu kot uveljavljene znamke. Sicer pa glede na precej nižjo osnovno ceno gre torej še vedno za dovolj velik prihranek, da je marsikomu vredno. No, vsaj meni je, pa redno kupujem v tujini, v EU in izven. Pomembno je, da so opcije, vsak pa se potem odloči po svoji vesti ...
 
Nazadnje urejeno:

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Se strinjam, da je samo dobro, če imamo na voljo čimveč možnosti.

Sem pa že ugotovil, da ni čisto vse v ceni ampak se marsikdaj splača dati več, da imaš potem res pravo garancijo in tudi servis z rezervnimi deli.

Dobil sem pa že nek del, ki je bil na slikci lepo sestavljen, lepo v rinfuzi vsak del posebej in naj vse lotam sam...