Windows Phone 10

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
Jaz sem iz predala potegnil Lumio 920, gor mam Windows 10, tisto verzijo, ki je še šla preko insiderja. Niti ne vem več, koliko je stara. Deluje presenetljivo vredu, resda počasneje, ampak tekoče. Tudi ta zadnja nadgradnja Windowsov 10 bi delovala vredu, če se nebi Microsoft drugače odločil.
 

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.051
282
83
Redstone 2 - 1703 (10.0.15063.332) zadnji !
Neki je beta verzija 400, kaj so končali z updejti ? Bo kaj novejšega na voljo ? Kdo kaj ve ?
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Razvoj za Windows Mobile se je praktično končal, ker se sedaj razvija "CShell for Windows 10".

Gre za UI, ki se prilagaja velikosti naprave med 5 in 50", torej nič več 99% iste kode med Mobile in Desktop, pač pa dejansko 100% ista koda vključno z x86 aplikacijami. Je blo tudi že demonstrirana prva alpha verzija. Uradno napovedano sicer ni bilo še nič, vse so zgolj ugibanja, najbolj popularno je ugibanje(viri iz twiterja) da bomo videli kaj 2018. Zelo verjetno obstoječe naprave ne bodo tega podpirale(itak bodo že precej stare ob izzidu), tole je ta leak, ki pokaže CShell v delovanju:
https://www.windowscentral.com/windows-cshell
 

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
Če se pravilno spomnim, je bila pri naslednjem updatu neka napaka in ni šel skozi. Tudi za računalnike je to zadnja verzija.

O Beta 400 verziji ne vem nič.

Vem pa, da smo na telefonih na Insider Fast trenutno na verziji 10.0.15215.0. To je feature2 verzija, ki ne prinaša nič novega razen popravkov. In nima nič skupnega s Creators Update 2, ki bo izšel jeseni in ima zadnjo verzijo na računalnikih 10.0.16199.

Je pa tukaj še najnovejša stvar, ki je Microsoftu pobegnila po pomoti. 2.6 je hotel posodobiti Fast ring na telefonih in računalnikih. Vendar so se posodobile napačne verzije, ki niso za javnost. Za telefone in računalnike je izšla posodobitev verzija 16212. Torej delajo tudi na telefonih na Creators update 2... Vendar... Se je na vseh telefonih, ki so to posodobitev dobili, telefon samo znova zaganjal in si ga moral ponastaviti preko Windows device recovery tool. Tudi jaz sem imel to nesrečo. Se je pa na samo enem telefonu ta verzija naložila in to je HP Elite x3. Tu je video testa in dejansko prinaša posodobitve. Je pa veliko vprašanje, če bo ta posodobitev na voljo samo za ta telefon, ali za vse Windows 10. https://youtu.be/YNxtMtlrm6U
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.592
57
48
Mulc je privlekel L930 z WP 10.0.15063.414.
FB in Messenger sta grozovito počasna, odpira ju celo večnost. Ostalo deluje bp.

Sam z 930 nisem imel večjih težav, tudi z 950 ne, res pa je, da ne uporabljam fb.

Je to kakšna znana težava in ali obstaja rešitev zanjo ?

LP
 

gufy

Pripravnik
11. apr 2009
616
17
18
Uporabi alternativne aplikacije ali delaj preko brskalnika. FB deluje ok, sporočil preko brskalnika nisem pošiljal.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
sem updatal tudi jaz na htc m8.. presenetljivo ok deluje vse skupaj. sem pricakoval bolj v riti, kolikor tule berem.. sicer se vidi upocasnitev glede na wp8.1, ampak ni sile.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
a vam normalno dela store?
ko sem updatal na w10 mi ni delala, pa sem potem hard resetiral in je pricela delat, zdej pa spet tole:(
iscem po appih lahko, potem pa ko kliknem na app dobim tole.

 
Nazadnje urejeno:

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
871
19
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik dufus pravi:
a vam normalno dela store?
ko sem updatal na w10 mi ni delala, pa sem potem hard resetiral in je pricela delat, zdej pa spet tole:(
iscem po appih lahko, potem pa ko kliknem na app dobim tole.


meni na 950xl dela normalno... kak specificen app ?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Meni tudi.

btw; https://www.windowscentral.com/expected-you-will-not-be-able-run-full-windows-10-arm-phone

In short, Belfiore explains that the full Windows 10 on ARM effort is about enabling great battery life and sleep on ARM based laptops and tablets, and not about bringing full Windows 10 to phones. Now of course, this doesn't mean Microsoft isn't working on something for phones. Rumor has it, Microsoft is planning yet another attempt at Windows phone, that may show up as early as next year.

m$ še ni čisto obupal nad "mobile", kar je samo dobra novica.
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
No, če se Microsoft že loti spet kaj Mobilnega dati ven, se pričakuje vsaj da ko priklopiš na 34" ekran je tu polni W10.

Je pa jasno da glavni namen W10onARM so cenejši hibridi in laptopi, Intel ga namreč serje. Srednji cenoni hibrid za 800€ je direkt 100€ cenejši če se šalta iz Intel na ARM, brez kake izgube performans, ter z profitom na bateriji in še ekstra LTE conectivity.
 
Nazadnje urejeno:

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
Citat:
Uporabnik KrNeki99 pravi:
Citat:
Uporabnik dufus pravi:
a vam normalno dela store?
ko sem updatal na w10 mi ni delala, pa sem potem hard resetiral in je pricela delat, zdej pa spet tole:(
iscem po appih lahko, potem pa ko kliknem na app dobim tole.


meni na 950xl dela normalno... kak specificen app ?

katerikoli
frown-1.gif