Konec za Windows Phone 8.1

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #488

http://www.zurnal24.si/svet/ta-mobilni-telefon-je-mrtev-293719

"zanimiva" novica, saj že sedaj več kot leto dni ni bilo nobenega popravka
smile-1.gif


pa tudi sicer je WP umrl
Citat:
Opustitev podpore za Windows Phone ne bo pretresla trga mobilnih telefonskih naprav, poročajo tuje tiskovne agencije. Po podatkih podjetja za tržne analize IDC je bilo z Windowsi opremljenih le 0,1 odstotka novih pametnih telefonov, ki so jih prodali v prejšnjem četrtletju.

Več na: www.zurnal24.si
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.094
6.479
113
Daleč najboljši OS, kar se tiče osnovne uporabe pametnega telefona, škoda ga je, ampak kaj čmo, trend pač gre v smer "svegaisvašta" na telefonu, potem pa sledijo požrešne zadeve in vsako leto nove naprave da sfolgajo to.

blame the kids.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
ta članek je pa tak bulšit da ni res. Balmer že od leta 14 ni več CEO. in ko je še bil so dejansko delali na mobilnem sektorju. Odkar ga ni ne delajo več nič.
plus glede podpore in to. A 4 leta star android pa ima redne updejte? Telefoni tovarniško z 8.1 so vsi dobili upgrade na 10, tisti ki niso imeli 8.1 so pa itak že starejši od 4 let.
To pač "novinar" nekaj skozla na tipkovnico da se pač reklame klikajo.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Ja pa res, WP8 je dobil zadnjo nadgradnjo lani. Zdaj pa še povej, kdaj si dobil zadnjo nadgradnjo za Android telefona, recimo za Moto G ali Samsung S4 mini ( ti pomagam, bila je samo ena 4 leta nazaj)
 

nikid

Zelenc'
13. jul 2017
1
0
1
2 leti star huawei se še vedno redno posodablja. Pa še eno leto bi naj imel podporo.

S4 je dobil zadnjo posodobitev aprila 2015 na 5.0.1, torej je imel 2 leti posodobitev.
Poleg tega, če ti je fukiš latest&greatest, vržeš gor custom ROM in imaš aktualen android 7.1.2, npr.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Telefoni tovarniško z 8.1 so vsi dobili upgrade na 10, tisti ki niso imeli 8.1 so pa itak že starejši od 4 let.

no, tole ni res.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
kateri ki je prišel z 8.1 iz fabrike ga ni dobil?
pusti zdaj 1520 al kaj je že bil, ko so se skos na prevjuju pritoževali uporabniki in so ga skenslali.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

No, saj z 8.1 ni nič narobe, mam L925, dal gor 10 pa je bila katastrofa pa še par zadev so pokvarili (tipično za MS in nove OS).

WP pa bo propadel, ker preprosto ni telefonov, izbire, da bi lahko kaj pametnega kupil.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.094
6.479
113
Verjetno bo os, kot je trenuten res propadel ja, ampak pride kmalu novi, ki ne bo rečeno da je samo za mobile, ampak bo pač razvit za mnoge naprave, torej propadel ne bo, ker se bo itak razvijal za Xbox recimo...to pa ziher ne bo propadlo...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
MS je že takrat bil prepozen, zdaj bo še bolj prepozen, če mislijo spet kaj novega ven spravit in toplo vodo odkrivat. Ker apetiti na trgu mobilnih telefonov so z ios in androidom čisto potešeni. Ni želje in ne potrebe po biločem novem.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Jaz mislim da se motiš. IOS nima nobene pametne oziroma popolne integracije z Windows okoljem, in to predstavlja 80% ali celo 90% vseh desktop računalnikov. Android takisto, da ne govorimo o tem, da je fragmentacija po verziji obupna, imaš namreč še vedno 50% Android naprav na verziji 4 ali še nižje, kar je živ obup. Trg nujno rabi nekaj, da zadovolji ta dva pogoja. Ne IOS ne android tega pogoja ne bosta v kratkem izpolnila, čakamo torej MS.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Kdo je trg?
Ker večini uporabnikov se je... za integracijo z Winsi. To je pomembno poslovnjakom, ne pa fizikalcem.
En od zelo pomembnih faktorjev je IN faktor, za to pa rabiš res neko revolucijo ali pa leta. Obojega pri MS nekako ne vidim.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
Točno to, koji faktor so v letu 2017 windowsi? Za poslovneže pa je že danes odlično poskrbljeno z exchange in raznimi dropboxi ipd.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
No se strinjam z IN faktorjem. Inegracija je pomembna, če zadevo vsaj malo uporabljaš. Prednosti ima mnogo, kar bi ti kot nefizikalc lahko vedel. Pa tudi sicer v nekem naperdnem domu oziroma hiši je takšna zadeva idealna, sploh sedaj v razcvetu IOT-a. Ampak vse to je še vedno samo v manjšini in še vedno daleč od velike uporabnosti. Trg po mojem nujno rabi nek sistem, ki je enak na vseh napravah, ki jih potrošnik lahko ima doma, t.j. prenosnik, tablica, namizni računalnik, igralna konzola, telefon, IOT naprave, serverji, TVji, avtomobili, hladilnik in pralni stroj tudi konec koncev. To je smernica razvoja, pa če se ti na glavo postaviš. Res ni lepšega, kot nekemu neukemu upoarbniku pred nos zmetat vse te stvari in vse izgleda drugačno, vse deluje na drugačen način, vsako napravo se moraš posebej naučit. To je passe.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.094
6.479
113
Meni je čisto vseeno če bo imel m$ tržni delež 1% ali 100%, glavno da nekaj bo, da lahko kupim napravo ki deluje b.p.

in OS ne bo propadel, zaradi tega kar sem prej napisal, vprašanje so edino naprave in če ne bodo OEM delali, upam da vskoči m$, čeprav so neki indici da že delajo na tem, ampak žal delajo na nečem "novem", kar pa ne vem če mi ustreza.

Lumia 950 je top shit, če bi to furali naprej, pa samo upgrejdali drobovino/kamero ne rabim nič drugega. Še ti dodatni pokrovčki iz usnja so zadetek v polno.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik damirj pravi:
No se strinjam z IN faktorjem. Inegracija je pomembna, če zadevo vsaj malo uporabljaš. Prednosti ima mnogo, kar bi ti kot nefizikalc lahko vedel. Pa tudi sicer v nekem naperdnem domu oziroma hiši je takšna zadeva idealna, sploh sedaj v razcvetu IOT-a. Ampak vse to je še vedno samo v manjšini in še vedno daleč od velike uporabnosti. Trg po mojem nujno rabi nek sistem, ki je enak na vseh napravah, ki jih potrošnik lahko ima doma, t.j. prenosnik, tablica, namizni računalnik, igralna konzola, telefon, IOT naprave, serverji, TVji, avtomobili, hladilnik in pralni stroj tudi konec koncev. To je smernica razvoja, pa če se ti na glavo postaviš. Res ni lepšega, kot nekemu neukemu upoarbniku pred nos zmetat vse te stvari in vse izgleda drugačno, vse deluje na drugačen način, vsako napravo se moraš posebej naučit. To je passe.
Moje mišljenje: smernice razvoja bi morale biti kompatibilnost med sistemi, ne pa, da te nekdo ''zaklene'' in prisili v uporabo samo svojega ekosistema.
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Meni je čisto vseeno če bo imel m$ tržni delež 1% ali 100%, glavno da nekaj bo, da lahko kupim napravo ki deluje b.p.
Se strinjam v celoti, zato pa sem na WP, ker je zadeva na začetku delovala 100%. Z vsako novo različico, pa je šlo vse skupaj samo dol. Konkretno dol.
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Lumia 950 je top shit, če bi to furali naprej, pa samo upgrejdali drobovino/kamero ne rabim nič drugega. Še ti dodatni pokrovčki iz usnja so zadetek v polno.
Top shit, ki ne deluje v redu zaradi luknjastega OS-a.
Veš kaj se mi je recimo začelo dogajat: sprejmem klic iz neznane številke in ko končam klic, te številke ni na seznamu klicev. Ja vem, večini se je... za to, no meni se pa ne, če ne morem stranke nazaj poklicat.
uf-1.gif

Naprej: zmrzovanje in čakanje, da telefon pride k sebi (ne na nivoju Androida
grin1.gif
.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
yebote še pri 5 let starem androidu ne čakaš 5-10 sekund na bilokaj, kaj šele za take banalne operacije

Sem pa tudi sam bil 1 leto prisiljen to jajco od WP uporabljat in lahko na podlagi svoje izkušnje komot rečem da čisto razumem, zakaj je šlo v propad
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.094
6.479
113
Android imam jaz tudi kot drugi telefon, in je porazen, sploh mi ni na podlagi tega jasno kak je lahko tak popularen.

ios pa ne poznam osebno, no..poznam toliko da vem da rabis itunes za en kurcev mp3 spravit na telefon, ampak me ne gane, edino ko bratranec teži da kaj rabi :/

mtl, power user zgleda, jaz teh blemov nimam
wink-1.gif