Konec za Windows Phone 8.1

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Se delno strinjam, ampak vseeno kakšne manjkajo. Recimo N26 banka, itd.
Je pa res, da mi popolnoma dol visi za dejstvo, da je na Androidu ali IOSu milijonkrat več appov...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Saj meni je jasno zakaj ste vsi tako zadovoljni z windows jajco, ki jo imate...verjemite mi, been there, done that. Ker na to enostavno nič ne moreš inštalirat, ker nič ne obstaja. In furate stock sistem, ki je hiter. Jebemomater zadnjič sem iz predala cuknil mojega 5 let starega Galaxy Nexus, sem ga formatiral, gor dal nič, dela ko raketa...po 5 letih
smile-1.gif
Ce bi se dalo te windows jajce s cim sploh zafilat, me zanima koliko bi vas se še tukaj oglašalo kako hitra zadeva je to.

In iz tega konteksta je vsak uporabnik androida proti WP power user, ker si ima s svojim telefonom sploh kaj za začet.

Predlagam pa tistim 3, ki to še uporabljate, da nakupite stare na zalogo, ker glede na klobasanje nekaterih tukaj, bodo cene šle samo še gor, glede na to, kakšen mega sistem je to
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.261
6.521
113
Jaz imam android in windows, pa me android bolj spravlja ob žive, čeprav je skoraj stock.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Na Androidu imam vsega 5 aplikacij več (sem ne štejem tistih, ki so v ROM-u zapečene in jih ne morem odstranit).
Če je to problem, potem ne vem kaj naj napišem. Torej, ne naserjem gor (ne na WP in ne na Android) miljaužn aplikacij, temveč le tisto, kar jaz potrebujem, ob tem, da ne igram igric in ostalega bullshita. Zato lahko mirno napišem, da mi dol leži za miljaužnt aplikacij, ki so na voljo na Androidu in IOS-u.
To, kar si ti naredil z Nexusom je vse lepo in prav, sedaj ga pa uporabljaj pol leta (ampak sem prepričan, da bo potrebno manj), pa mi potem povej, kako deluje.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
@Darjan, ono si že slišal, nije žvaka za seljaka?

Mtl če tebi ob 5 aplikacijah odpira imenik pol minute, ali koliko že trdiš da ti odpira, je to defekten telefon, za na servis.
Imam pa recimo za službenega zdaj enega starodavnega LG g3. To bo zdaj počasi staro 3 leta. Uporabljam ga kot se uporablja windows phone, torej nič, samo gole osnove in dela bp iz dneva v dan. Tako da počasi se meni dozdeva da eni klobasate o svojih blaznih problemih z androidom samo zato da klobasate. Ali pa ste (ne vzet osebno) enostavni preglupi za uporabo
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Mtl če tebi ob 5 aplikacijah odpira imenik pol minute, ali koliko že trdiš da ti odpira
Ni pol minute, ampak največ 10 sekund, pa to ni vedno, občasno ga zaštrika.
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Ali pa ste (ne vzet osebno) enostavni preglupi za uporabo
Jah, lej, tudi za glupe morajo obstajat telefoni in morda je WP prav ekstra narejen za nas, da se ne nategnemo na kakšnih in-app nakupih, če bi bilo miljaužnt aplikacij na voljo.
wink-1.gif
.
 

Jarovit

Pripravnik
7. sep 2007
105
1
18
Letos spomladi je poteklo 2 leti odkar sem na Lumii 830 in mi dela enako hitro kot prvi dan. Za prehod iz android na Windows platformo sem se odločil, zaradi težav s hitrostjo po določenem času - o čemer nekateri tu gor pišete.

Glede na to po čem aparate ocenjujejo in agresivnost in način pisanja besnih zagovornikov android platforme pa domnevam, da gre za hudo mlade komentatorje.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik dune pravi:
No ko smo že pri power userjih. Za mene je to nekdo, ki počne na telefonu med drugim tudi:

- sledenje porabljenega časa na projektih
- vodenje projektov
- spremljanje taskov
- koledar
- urejanje videa, glasbe, fotografij
- kreiranje glasbe
- sledenje napredka pri športanju
- navigacija
- plačevanje s telefonom
- prejemanje plačil s telefonom
- izdaja računov
...

pa še en specifičen za iOS:
- workflow - to je en program, ki ti omogoča, da skupaj povežeš različne aplikacije, da avtomatiziraš nek task. Npr. posnameš sliko, ji dodaš filter in watermark ter jo avtomatično uploudaš na neko spletno stran. Vse to se potem izvede avtomatično s tap-om na en gumb.
Se pravi power user te naredi, če uporabljaš aplikacije na telefonu?
13.gif

Sem mislil da pišeš skripte...
S telefonom si težko power user ker kaj dosti naprednega pač ne delaš gor in uporaba aplikacij le ne pomeni biti power user. To je tako kot če v Windowsih uporabljam Notepad, Total Commander, malo preko FTP-ja in še nekaj registra preko online how to vodičev. Ter se imam potem za power userja...no ja...
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik dune pravi:
No ko smo že pri power userjih. Za mene je to nekdo, ki počne na telefonu med drugim tudi:

- sledenje porabljenega časa na projektih
- vodenje projektov
- spremljanje taskov
- koledar
- urejanje videa, glasbe, fotografij
- kreiranje glasbe
- sledenje napredka pri športanju
- navigacija
- plačevanje s telefonom
- prejemanje plačil s telefonom
- izdaja računov
...

pa še en specifičen za iOS:
- workflow - to je en program, ki ti omogoča, da skupaj povežeš različne aplikacije, da avtomatiziraš nek task. Npr. posnameš sliko, ji dodaš filter in watermark ter jo avtomatično uploudaš na neko spletno stran. Vse to se potem izvede avtomatično s tap-om na en gumb.
Se pravi power user te naredi, če uporabljaš aplikacije na telefonu?
13.gif

Sem mislil da pišeš skripte...
S telefonom si težko power user ker kaj dosti naprednega pač ne delaš gor in uporaba aplikacij le ne pomeni biti power user. To je tako kot če v Windowsih uporabljam Notepad, Total Commander, malo preko FTP-ja in še nekaj registra preko online how to vodičev. Ter se imam potem za power userja...no ja...
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Se pravi power user te naredi, če uporabljaš aplikacije na telefonu?
13.gif

Sem mislil da pišeš skripte...
S telefonom si težko power user ker kaj dosti naprednega pač ne delaš gor in uporaba aplikacij le ne pomeni biti power user. To je tako kot če v Windowsih uporabljam Notepad, Total Commander, malo preko FTP-ja in še nekaj registra preko online how to vodičev. Ter se imam potem za power userja...no ja...

Jaz sem pisal na splošno. Ne rabiš biti programer, da se smatraš kot power user.

Jaz ne delam vsega, kar je na seznamu. Delam pa aplikacije in scripte za workflow.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Se ti opravičujem sem mislim, da tistemu drugemu power userju odgovarjam... 😀
Jaz se nimam za power userja, čeprav dr.kam s teamviewerjem, ftp, ogromno onenota (skoraj vse v telefonu).
Pa zdaj bom na novo Nokio prešaltal z androidom ko wp umira, pa ne upam reci nobenemu da moraš za neko stvar biti power user. Prej lahko komentiraš kaj se smatra kot osnova za smartphone in kaj ne. Sicer pa itak noben telefon ni pameten, so le bolj zmogljivi aparati s katerimi lahko bolj softwersko napredne aplikacije/programe uporabljaš.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Tisti ki se imajo za power userje so v bistvu pubeci ki so največji frajeri ker dajo 5 žepnin za novega ajfouna al pa galaxija. pol pa ob deci đusa z vodo gleda v telefon 3 urce, ko gre z drugimi power userji na drink.
Drugače pa zakaj nebi bil power user poštar recimo. Ki cel dan drka po telefonu ko piše listke in potrdila o pošiljkah. Čeprav uporablja za to samo en app.
Zakaj nebi bil power user nekdo ki napiše 100 mailov na dan in je skos na terenu in jih spesni na telefonu.

Pač lahko si power user tudi samo z uporabo ene aplikacije. Res pa, da nisi taki car kot zgoraj opisan pubec
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Človek ugotovi, da se ne splača več kregat z nekom, ki misli, da je požl vse znanje in izkušnje na tem svetu in pozna le eno svojo resnico ali pravo odločitev. Leta in izkušnje te naučijo, da ima morda tudi kdo drugi zanj boljšo rešitev.
Samo še en primer:
- starejši gospe sem svetoval 640-ko, sem ji nastavil in nikoli več me ni klicala od takrat (zaradi telefona)
- druga starejša gospa, ki so ji na takrat še Debitelu porinili nekega low cost Androida (stal je kar nekaj več kot tista Lumia) me najmanj enkrat mesečno kliče s fiksnega ali pride mimo, da rešim štekanje, itd.
Ampak to razložit vseznalcem ne gre... Kot tudi tega, da nekateri ne morejo dati skoraj dve mesečni pokojnini za telefon, da bo "delal".
Sem prejle gledal na Letgo, 930ka je za 70 EUR, če to ni best buy, ne vem kaj je, pa čeprav gre OS v maloro.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Lani ali pred lani si je moja 71 letna teta spomnila, da bi imela prvi pametni telefon. Jest sem mel takrat L640, takoj sem ji priporočil WP. Nekih LTE, pa tega ne rabi, zato je za 100 EUR vzela L535. Na začetku sem ji pokazal nekaj osnovnih stvari, od takrat dalje je z telefonom zelo domača, tudi enga klica da kej ne dela. Pri androidu za 100 EUR bi mela že kake burne debate, na koncu bi pa tak bil jest kriv, ker sem ji kej priporočil..
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Eno hitro vprašanje: za starejšo osebo imam na izbiro 640 in 650, obe rabljeni, cenovno razliko zanemarimo, je pa 650-ka 1 leto dlje v garanciji, kar ni slabo, po drugi strani pa 650-ka že tovarniško pride z WP10, kar pomeni, da bo verjetno dlje časa podprt.
Kakšne so glavne razlike med tema dvema in kaj naj vzamem?
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.738
583
113
Jaz bi se v tem primeru odločil za 650. Kot si napisal, novejši telefon, 1 leto dlje garancija, WP10 iz škatle. Pa še lepši je.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Sem si malo specs pogledal in praktično sta oba isto velika (5 inčev), s tem, da je 650-ka lažja in pa lepša, pa še WP10 in garancija.
Torej je izbira lahka. Hvala.
 
Nazadnje urejeno: