Konec za Windows Phone 8.1

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik damirj pravi:
No se strinjam z IN faktorjem. Inegracija je pomembna, če zadevo vsaj malo uporabljaš. Prednosti ima mnogo, kar bi ti kot nefizikalc lahko vedel. Pa tudi sicer v nekem naperdnem domu oziroma hiši je takšna zadeva idealna, sploh sedaj v razcvetu IOT-a. Ampak vse to je še vedno samo v manjšini in še vedno daleč od velike uporabnosti. Trg po mojem nujno rabi nek sistem, ki je enak na vseh napravah, ki jih potrošnik lahko ima doma, t.j. prenosnik, tablica, namizni računalnik, igralna konzola, telefon, IOT naprave, serverji, TVji, avtomobili, hladilnik in pralni stroj tudi konec koncev. To je smernica razvoja, pa če se ti na glavo postaviš. Res ni lepšega, kot nekemu neukemu upoarbniku pred nos zmetat vse te stvari in vse izgleda drugačno, vse deluje na drugačen način, vsako napravo se moraš posebej naučit. To je passe.

Windows na mobilniku je se najmanj uporaben, ce govoris o IOT ... Integracija z Office pa je na drugih platformah enaka... ce ne celo boljsa kot na Windows Mobile. Edina zadeva, kjer bi lahko MS naredil kaj... je Continuum... samo zal je po parih letih se vedno ostalo v tisti "beta" fazi... kjer realno v "desktop" nacinu delujejo samo MSjeve zadeve (Office, IE oz. Edge,...) ... Drugih prednosti sam pri Windowsih na mobilniku ne vidim... In zaupanje v Microsoft pada ravno zaradi tega, ker sami ne vedo, kaj bi sploh poceli... Pri namiznem OSu nimam nekih vecjih pripomb... se pa ustavi pri ostalih zadevah...



Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Android imam jaz tudi kot drugi telefon, in je porazen, sploh mi ni na podlagi tega jasno kak je lahko tak popularen.

ios pa ne poznam osebno, no..poznam toliko da vem da rabis itunes za en kurcev mp3 spravit na telefon, ampak me ne gane, edino ko bratranec teži da kaj rabi :/

mtl, power user zgleda, jaz teh blemov nimam
wink-1.gif

Android je OK, ce se ga navadis... ampak mora hardver biti dovolj zmogljiv ... Na trgu pa je cel kup poceni mobilnikov, ki niso dovolj zomgljivi... so pa poceni
smile-1.gif
...

Pri iOS je podobno... Ni res, da se vedno rabis iTunes za en kurcev mp3 spravit na telefon... Sam se ne spomnim, kdaj sem nazadnje zalaufal iTunes ... Vse se da narediti tudi brez tega ...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Ja, telefon verjetno rabim kakšni dve uri na dan za klice, potem so maili, pa še kaj neta.
Pri meni pač dela, ga ne rabim le za Instagram in Facebook...
smile-1.gif


Pa da ne bo pomote: sem na normalni verziji, ne neki testni. In pa to zgoraj se ne dogaja vedno, le tolikokrat in bo najmanj primernem času, da bi ga takrat najraje v steno vrgel.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.834
2.088
113
Ne znam ti povedat kdaj točno, ampak Apple je potreboval kar dosti dela, da je recimo vsaj Exchange mail zrihtal kot se spodobi, da je vsaj na nivoju tega, kar je imel že davno WP8
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Sej je tudi Outlook aplikacija od MS. Tudi komplet Office suit. Ni da ni. Na iOS je več MS aplikacij, kot jih je za WP.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.834
2.088
113
Hvala bogu da je tako. Za razliko od Googla in Appla, ki svoje apliakcije skrbno čuvajo na svoji platformi in se grejo umazane igre, da se ne znajdejo na WP oziroma UWP platformi. Kdo je sedaj lep in priden? Vse skupaj je že malodane smešno. UWP je itak prihodnost, ker drugega ne bo (več). Google pa še enega jeb***a youtube playerja ne razvije na UWP.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik damirj pravi:
Hvala bogu da je tako. Za razliko od Googla in Appla, ki svoje apliakcije skrbno čuvajo na svoji platformi in se grejo umazane igre, da se ne znajdejo na WP oziroma UWP platformi. Kdo je sedaj lep in priden? Vse skupaj je že malodane smešno. UWP je itak prihodnost, ker drugega ne bo (več). Google pa še enega jeb***a youtube playerja ne razvije na UWP.

UWP se sicer fajn slisi v teoriji... v praksi pa je bolj kot ne ena velika zalost... in ni mi jasno, kako lahko nekdo se vedno verjame, da je to prihodnost
grims-1.gif
... Nekaj casa sem tudi jaz verjel ... ampak sedaj, ko se umikajo celo zadeve, ki so ze bile razvite za WP ... pa ne verjamem vec, da bo ta platforma sploh se prisotna cez nekaj let ... Bomo videli ... kancek upanja sicer se ostaja ... ampak glede na to, da niti pri hardveru ni nic vec novega ze kar nekaj casa... dvomim, da se bodo lahko se pobrali ...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zato pa pravim, da je škoda za WP 8.1, ki dela brezhibno na mojem L925.

WP 10 pa je polom že od začetka, dejansko najbrž samo hroščata 8.2beta.

Skoraj ista primerjava kot WIndowsi 8.1 in polomija 10, ki so jo gratis talali.
evil.gif
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Citat:
Uporabnik mtl pravi:... Jajc v glavnem, ampak z mojega vidika še vedno bolje kot pri Androidu
hysterical-1.gif
.
bonk.gif

Ajd ne seri. Če si nesposoben, ne znaš uporabljat, si ne moreš privoščit... konkretnega telefona in teh je na miljone, potem ne jokaj tukaj da so to jajca. Mal denarja mal muske. Itak, če ste pa privatniki-power userji škrti in ne morete dat 500€ za telefon, ki ti je ena najpomembnejših naprav v uporabi, potem pa jokajte kaj vse vam ne dela. Dve leti star android, z uradno programsko opremo, srednjega razreda za 200€ ali manj, dela 100% boljše plus tega da je bolj uporaben v smislu aplikacij kot Lumia 950.
priden.gif
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.834
2.088
113
W10 je logično nadaljevanje W8.1. Daleč je še do cilja, bo pa nekoč. Seveda nihče ne pričakuje, da bo WP kot tak obstal, ker bo prišlo do menjave platform.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.834
2.088
113
Ti to mal na pamet? Kaj je boljše? Pa ne mi zdaj o miljavžnt aplikacijah, ki jih nihče ne potrebuje. O hitrosti? Česa? Igrc? Če si otrok, potem je to res pomembno. Imenik? Dela na Androidu zastrašujoče počasi.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Oktopusy pravi:
Citat:
Uporabnik mtl pravi:... Jajc v glavnem, ampak z mojega vidika še vedno bolje kot pri Androidu
hysterical-1.gif
.
bonk.gif

Ajd ne seri. Če si nesposoben, ne znaš uporabljat, si ne moreš privoščit... konkretnega telefona in teh je na miljone, potem ne jokaj tukaj da so to jajca. Mal denarja mal muske. Itak, če ste pa privatniki-power userji škrti in ne morete dat 500€ za telefon, ki ti je ena najpomembnejših naprav v uporabi, potem pa jokajte kaj vse vam ne dela. Dve leti star android, z uradno programsko opremo, srednjega razreda za 200€ ali manj, dela 100% boljše plus tega da je bolj uporaben v smislu aplikacij kot Lumia 950.
priden.gif
Hvala za tvoje velecenjeno mnenje, upam da ti je odleglo.
evil.gif

Android uporabljam že verjetno cca. 10 let, tri leta kot telefon, potem pa kot tablico. In vem, kaj pišem. Za razliko od tvojega nakladanja sem sam sposoben realno pogledati tudi na stvari, ki jih uporabljam in napisati kritiko, če si to zaslužijo (npr. WP).
In ko vidim stranko s Samsungom S7 (upam, da je to dovolj drag telefon zate
grims-1.gif
), ki mi pravi, da bo potrebno resetirat zadevo, ker nekaj štrajka, mi pride na misel le tole:
tumblr_nfydpck3An1s2wio8o1_500.gif

Zato bom z zelo velikim cmokom glede telefonije šel na Android, če bom res primoran to narediti. In ne, ne bom kupoval shit telefonov za 100 EUR, ker bi rad še kaj živcev obdržal.
tongue-1.gif
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
kateri ki je prišel z 8.1 iz fabrike ga ni dobil?
pusti zdaj 1520 al kaj je že bil, ko so se skos na prevjuju pritoževali uporabniki in so ga skenslali.

htc m8, recimo.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
dobro ajde na druge telefone kot lumia niti nisem pomislil. tistih 5 kaj je blo prodanih
smile-1.gif

Drugače pa da ni dobil win 10 je kriv pa HTC in ne Microsoft
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Citat:
Uporabnik damirj pravi:
Ti to mal na pamet? Kaj je boljše? Pa ne mi zdaj o miljavžnt aplikacijah, ki jih nihče ne potrebuje. O hitrosti? Česa? Igrc? Če si otrok, potem je to res pomembno. Imenik? Dela na Androidu zastrašujoče počasi.
Pa kdaj si ti imel zadnji android telefon v rokah? Pred 10 leti tako kot mtl
hysterical-1.gif
ko jih sploh še ni bilo .
@damire moj ne se brukat
priden.gif
pojdi kam drugam pametovat, ker tukaj nimaš pojma.
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Android uporabljam že verjetno cca. 10 let , tri leta kot telefon, potem pa kot tablico. In vem, kaj pišem. ...
Ne ne veš, to si pa sedaj dokazal. Če bi vedel potem ne bi pisal takih neumnosti. Pojma nimaš ne v tej temi ne v drugih, pa se povsod nekaj duvaš pa bašeš kaj veš in znaš :grims
Od tvojega nakladanja na tem forumu že pošteno smrdi . Če bi bil strokovnjak na kakršnem koli področju ne bi slonel tukaj na forumu ampak "delal"
grims-1.gif

Verjetno si zato tako počasen, ker uporabljaš WP
hysterical-1.gif

Ne mi sedaj tukaj S7 naprej metat, lahko imaš S8, Nexusa, Pixla,... pa če ga ne znaš uporabljat, badava ti.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Oktopusy pravi:
Ne mi sedaj tukaj S7 naprej metat, lahko imaš S8, Nexusa, Pixla,... pa če ga ne znaš uporabljat, badava ti.
Ostalega ne bom komentiral (razen let), ampak točno s tem si zadel bistvo Androida.
WP in kolikor razumem (bom kmalu še osebno stestiral) IOS enkrat nastaviš in se ne rabiš več ukvarjat s telefonom, ker zadeva DELA (v primeru WP je včasih delala, z novimi verzijami žal dela slabše
frown-1.gif

Aja, pa sorry ker sem zaje... glede let, sem sedaj šel gledat in sem imel Androida za drugi telefon od leta 2010, pa potem tri leta. Jajc ne, sem spoznal, da nisem perfekten.
tongue-1.gif
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Jaz še kr lepo laufam 8.1 na Nokii.... Dela ko urica. ohišje neuničljivo (neko železo). Preživel padce, oz, beton je preživel padce telefona.