Najem Iphona

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Super nasvet, samo da ne bo tako kot pri meni, ko sem 1 leto preklinjal dan, ko sem ga kupil. Ker čisto vsak dan je bilo nekaj ki ne gre tako, kot neka logika operacijskega sistema narekuje, ampak je the apple way, pogosto no way.
Saj isto je pri WP. Določene stvari delajo tako, če ti ni všeč, pač greš na Androida in si lahko vse zadeve na 1001 način prilagodiš. Kakor kdo želi.
Tako da, s tem po moje ne bom imel večjih težav, če bom imel vse storitve, ki jih potrebujem, na voljo in bodo delovale. Določene žrtve pač potrpiš, da se ti ni treba vsak dan jeb... s telefonom. Kaj se mi kolca po Omniji 7
redface-1.gif
, sem nastavil in 3 leta nisem pipal telefona, pa je delal isto kot prvi dan, zmznil pa je enkrat se mi zdi.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Citat:
Uporabnik dune pravi:
Ko si že tak pameten., dej vrž na stock android mkv, mpeg, wmv ali avi film in poročaj, če ti ga predvaja. Brez dodatnih programov seveda.

Ja ker en app dol potegnit je res doktorsko opravilo. To še apple userji vsaj večinoma znate. Sicer pa, preden ti prideš do itunes in skonvertiraš par giga, sem jaz že vmes app dol potegnil, kokice spekel v mikrovalovni in en del nadaljevanje pogledal.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Človek, ti pa res ne znaš brat.

Že deset postov tumbamo, da je pot na iOsu popolnoma enaka kot na Androidu. Se pravi download aplikacije.
Če si malo smotan in tega ne znaš, se pač lotiš trnjeve poti - konverzije. Enako trdo pot bi lahko ubral tudi na androuidu, če bi si vbil v glavo, da je default player pač edina izbira.
 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
873
19
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik dune pravi:
Citat:
Uporabnik KrNeki99 pravi:
In kako recimo deluje kak Spotify tam nekje v BIH,

Enostavno. Narediš offline playlisto in ti jo kešira na telefonu. Ok to bi bil apple music, ker spotify imam samo free verzijo, ki tega ne omogoča

Citat:

al pa google maps offline navigacija ce gres "malo" iz zacrtane poti ?

Ok, če bi šel izven EU bi si verjetno instaliral navigona, ki omogoča selektivno nalaganje kart za posamezne države.

Aha ta offline pa na SD nalozis ? (odgovor je bil na to da premalo placa ni problem, ker itak vse deluje online)

problem je ker ti ne dajo opcije dodat pomnilnika kasneje. Verjamem da bi veliko ljudi doplačalo tistih 100€ da bi sli iz 32GB na 128GB.

sicer smo pa zelo OFF
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Citat:
Uporabnik KrNeki99 pravi:
Aha ta offline pa na SD nalozis ? (odgovor je bil na to da premalo placa ni problem, ker itak vse deluje online)

Ne. V aplikaciji izberem državo, ki jo hočem in jo downlouda v parih minutah preko wifi. Če sem že v BIH (na primer), ne rabim par GB map od cele evrope.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Sicer pa, preden ti prideš do itunes in skonvertiraš par giga, sem jaz že vmes app dol potegnil, kokice spekel v mikrovalovni in en del nadaljevanje pogledal.

Preden se ti spomniš, da bi šel app downloadat, jaz že gledam nadaljevanko na netflix ali hbo go
evil.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Citat:
Uporabnik dune pravi:
Ko si že tak pameten., dej vrž na stock android mkv, mpeg, wmv ali avi film in poročaj, če ti ga predvaja. Brez dodatnih programov seveda.

Ja ker en app dol potegnit je res doktorsko opravilo. To še apple userji vsaj večinoma znate. Sicer pa, preden ti prideš do itunes in skonvertiraš par giga, sem jaz že vmes app dol potegnil, kokice spekel v mikrovalovni in en del nadaljevanje pogledal.
Skratka, povsem ENAK postopek kot na IOS delaš na androidu, tam je super, na IOS je sranje.

Tudi na ios si daš gor VLC al neki in predvajaš karkoli.

Ampak si tako zaslepljen s sovraštvom, kar spregledaš, kar ti ne ustreza.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.225
2.049
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Citat:
Uporabnik crnobog pravi:
A lahko daš kak primer? Sam namreč ne poznam nikogar, ki bi imel ob prehodu na ios takšne težave.

Ne da se mi prepucavat, saj je bilo že 100x vse premleto. Sem pa čisto v šoku, ko sem danes tukaj izvedel, da takšne osnove, kot so dati mpg na telefon na apple ne gre. In vpišem v google: "mpeg on itunes"

In dobim za operacijo, ki je v vsakem drugem sistemu copy/pase, ven polno "how to..." in konverter zadetkov. FAIL.

Torej če se osredotočim že samo na 2 gluposti, ki na tem čudu ne grejo: preden grem na morje, se spomnim da bi malemu par risank na telefon vrgel, preko wifi priklopim telefon na mrežo, da iz lokalne shrambe nekaj na hitro gor skopiram...ne gre. Moram prvo konvertirat v itunes.
Druga pa bi bila, da imam doma 3 slušalke, ki si jih lahko v rit vtaknem če hočem na tem čudu glasbo poslušat, ker si je en genij domislil da tega noben rabi.

eh daj no saj ne moreš celo življenje krast tuje žulje.
Pač kupiš eno poceni kitajsko tablico in tam predvajaš risanke za podmladek. Saj tm 100 eur ni huda cifra, da imaš potem mir pred otroci. A tvoji otroci sploh počnejo kaj drugega kot gledajo risanke, da imata potem mama pa tata mir. V bistvu bi imel mir, če sploh nebi imel frocov
evil.gif
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Tudi jaz imam podobno težavo glede odločanja. Še vedno imam Nokio Lumi 620, sstara že 4 leta. Še vedno dela kot šus, le baterija je bolj slaba in aplikacije ugašajo. Zato sem počasi začel razmišljati kako naprej. WP telefonov očitno ne bom dočakal več, tudi ne vidim smisla kupovati, če ne razvijajo več aplikacij. Sem pa v dvomih kaj kupiti. Do sedaj nisem kupoval dragih telefonov. Za Lumio 620 sem dal 210 €, kar je nasjveč, za ostale člane družine pa sem kupil Lumie 640, ki so bile še cenejše.

Kaj pa sedaj? Od Androida gledam Motorolo G5 plus za cca 260 €. Glede na specifikacije in ceno se mi zdi še najbolj sprejemljiva. Ne vem pa ali se aparati nad 5 col nosijo še v žepu? Od Iphonov vidim, da bi pišel v upoštev le Iphone SE glede na zmogljivost in ceno, ostali so predragi. Tudi velikost me ne moti, saj gre v žep. Cena nekje 350 €. Torej ali se splača dat 100 € za Iphona??? Ali so Androidi do 250 € čisto dovolj uporabni, zmogljivi, stabilni v delovanju in mi ni treba zapravljati za iphona? Morda bi tisti, ki ste si lastili telefone z Androidom in IOS najbolj vedeli ali se aplača
smile-1.gif
Jaz sem do sedaj uporabljal le WP in mi bo vse itak novo.
LP
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Citat:
Uporabnik alesn pravi:
Tudi jaz imam podobno težavo glede odločanja. Še vedno imam Nokio Lumi 620, sstara že 4 leta. Še vedno dela kot šus, le baterija je bolj slaba in aplikacije ugašajo. Zato sem počasi začel razmišljati kako naprej. WP telefonov očitno ne bom dočakal več, tudi ne vidim smisla kupovati, če ne razvijajo več aplikacij. Sem pa v dvomih kaj kupiti. Do sedaj nisem kupoval dragih telefonov. Za Lumio 620 sem dal 210 €, kar je nasjveč, za ostale člane družine pa sem kupil Lumie 640, ki so bile še cenejše.

Kaj pa sedaj? Od Androida gledam Motorolo G5 plus za cca 260 €. Glede na specifikacije in ceno se mi zdi še najbolj sprejemljiva. Ne vem pa ali se aparati nad 5 col nosijo še v žepu? Od Iphonov vidim, da bi pišel v upoštev le Iphone SE glede na zmogljivost in ceno, ostali so predragi. Tudi velikost me ne moti, saj gre v žep. Cena nekje 350 €. Torej ali se splača dat 100 € za Iphona??? Ali so Androidi do 250 € čisto dovolj uporabni, zmogljivi, stabilni v delovanju in mi ni treba zapravljati za iphona? Morda bi tisti, ki ste si lastili telefone z Androidom in IOS najbolj vedeli ali se aplača
smile-1.gif
Jaz sem do sedaj uporabljal le WP in mi bo vse itak novo.
LP

Glede na to, da praktično noben več nima telefona pod 5 col in da nobenega ne vidim s torbicami, potem verjetno gredo v žep.
Kar pa se poceni androidov tiče, pa je treba pazit. Poceni so čisto po principu malo denarja malo muzike. Motorola je tukaj izjema, ker ima gor nenasvinjan android in bi znal bit ok nakup. Mogoče razmisli o kakem rabljenem višjega razreda
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
No, kaj lahko gre narobe pri telefonih z amdroidom s ceno do 250 €?
Štekanje? Zmrzovanje? Resetiranje? Slaba kvalteta izdelave, fotoaparata? Bom moral brisati aplikacije,menjati telefon na 2 leti.....?
Si ne znam predstavljati.
Se oproščam za smetenje po tej temi.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Šteka tudi iPhone, če je več kot par generacij star (recimo ženina bivša petka je na meji uporabnosti, štirka pa ni več za imet).

Kaj dobiš če kupiš "budget" telefon:

-slabši fotoaparat (včasih je tudi generacijo ali dve starejši telefon boljši)
-slabši zaslon (ni IPS ali amoled, marsikje tudi še slabša ločljivost, čeprav so zdaj že kar vsi 1080p)
-slabši coating/zaščita zaslona (prst ne drsi tako lepo, bolj se vidijo prstni odtisi in prej se razbije)
-slabše (plastično ohišje)
-slabše (počasnejše) delovanje, čeprav so se tudi tukaj kar popravili

Z kakšnim Huawei P10 lite po moje ne moreš veliko falit.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.266
6.522
113
Lumia 950 se dobi za 150 eur, daleč najboljši nakup, že sama kvaliteta kamere prekaša vse ostale v top price rangeu, kaj šele za tak denar.

android/iphone pa dobrega ne dobiš za tak denar.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Obstajajo čisto dostojni budget androidi. Pazit je treba samo da ni preveč navlake gor.

Enkrat sem poslušal tale podcast, pa se mi je zdelo, da bi se dalo kar nekaj uporabnih napotkov izluščit ven.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Lumia 950 se dobi za 150 eur, daleč najboljši nakup, že sama kvaliteta kamere prekaša vse ostale v top price rangeu, kaj šele za tak denar.

android/iphone pa dobrega ne dobiš za tak denar.

Nove 950ke ne dobis za tak denar ... Ce pa gledamo rabljene, dobis pa za tak denar tudi iOS ali Android napravo, katero lahko normalno uproabljas... Za tak denar se recimo dobil iPhone 5S, ki je se vedno cisto spodoben in lahko recem, da je primerljiv z Lumio 950 ... Pri Androidu pa recimo kaksen starejsi flagship...