Najem Iphona

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Na kratko: počasi razmišljam o alternativi za Windows Phone. Android že poznam, Appla še nikoli nisem imel.
Sem hotel nabavit 5S, pa nekega odziva ravno ni, tako da sem prišel na idejo, da bi najel Iphona za teden, dva. Toliko, da vidim, če bo zadeva sprejemljiva zame ali se raje kar na Androida osredotočim.
Sedaj pa k zadevi: ima morda kdo kakšen star Iphone v predalu in bi ga bil pripravljen posodit za teden, dva. Vrnem ga seveda v identičnem stanju, skupaj z najemnino seveda. Zaželjeno je, da je zaščitni ovitek zraven.
Raje najemnino plačam, kot da zgubljam čas z nakupom in potem prodajo naprej...
PS: ne bi pa ravno prvega Iphona preizkušal
grin1.gif
. Kaj vsaj približno sodobnega je zaželjeno. Ne gre se mi za specifikacije, rad bi le spoznal operacijski sistem in preveril uporabnost (zame) nekaterih storitev.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.225
2.049
113
SV SLO
Če ti je WP ok in si z njim zadovoljen ti bo IOS približno 100 krat bolj všeč. Sam sem bil pred slabim letom v isti dilemi. Android mi ni dišal, ker ima svoje muhe, ki mi niti približno niso všeč tako mi je ostal samo IOS za katerega sem pred leti in ob nabavi WP prisegal da NIKOLI.

Zdaj me tukaj na alterju imajo za Iphon vernika.
frown-1.gif


Iphone tudi po slabem letu dela ko nov nobenih android for z njim še nisem doživel. Če je privajanje uspelo meni, ki nisem ravno računalniški zanesenjak in poznavalec ne vidim razloga, da nebi tudi tebi. Je pa res da rabiš kak mesec, da se privadiš in ti uporaba IOS- zleze pod kožo.

Svetujem ti edino top model Iphona, da ne boš potem slučajno razočaran, ker ti bo spet zmanjkalo pomnilnika za aplikacije. Kaki S in SE verzije iphona so bolj za nezahtevne uporabnike.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Hehe, sem popolnoma na istem. Uporabljam Android tablico, sem precej v stiku z uporabniki Androida na telefonih in ko vidiš, da Samsung S7 šteka
uf-1.gif
), se mi enostavno obrača želodec, ker tudi slučajno nimam časa in volje, se ubadat s takimi stvarmi.
Kaj rabim: nastavim in pozabim. To mi je odlično uspelo z WP7, 8-ka je bila že slabša, 10-ka pa recimo, da dela, ampak vedno bolj zadeve štekajo (včasih moram čakati 5 sekund, da mi najde v imeniku osebo
rolleyes-1.gif
).
Zato pa sem se sedaj končno odločil, da zagrizem v Iphone-a, ampak kot rečeno: rad bi prej zase preveril, kako meni zadeva ustreza, preden skočim v to. Zaenkrat še ''trpim'' muhe WP, ampak dolgo časa verjetno ne bom več zdržal.
Je pa jajc, včasih bi to v enem dnevu pohendlal, sedaj z leti pa mi je taka muka, da ne moreš verjeti...
smile-1.gif

Pa za test ne rabim top zadeve, saj želim preverit sistem in način delovanja (sinhronizacija imenika, koledarja, različne storitve np. FB Pages Manager, samodejna sinhronizacija fotk v oblak, itd.).
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Abdeoid je crap ja, ios pa na nivoju WPja kar se tiče OSa s tem da ima appe, ki jih ima android
smile-1.gif


Razočaran ne boš, če odmisliš ceno, če pa starejši model pa ga ne updejtaj na nove verzije OSa pa bo tudi ok
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Mah, če je Iphone na nivoju WP10, potem lahko kar na tem ostanem
smile-1.gif
, hehe.
Res upam, da nima takšnih zajeb... Namreč app-e imam praktično vse (ugotovil, da tudi FB Pages Manager še dela), kar mi je nujno, bolj me motijo druge zadeve: občasno zatikanje, počasna sinhornizacija fotk v cloud, pa občutek imam, da mi nekaj po imeniku serje...
Še glede update-a: kaj se zgodi? Zadeve crkujejo ali se ''le'' upočasni?
Rabim namreč Apple CarPlay, ki pa je podprt, vsaj kolikor vem, le v zadnji verziji Ios-a.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Na starih napravah včasih kak frame spusti animacija, ko se nalaga. Ko se aplikacija naloži pa ponavadi dela vredu. Samo po iPhone standardih je to že štekanje na kvadrat.

Za carplay rabiš ios 9+. Ostale stvari, ki si jih omenil, pa delujejo brezhibno na ios.

S in SE verzije niso nič slabše. So precej boljše od originalnih. Iphone 5SE je po specifikaciji popolnoma enak iphone 6S. Edina razlika je manjši ekran. Dokler jeseni ne pridejo novi modeli, je edini boljši iphone 7
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Ce ne bos dobil prej ti komot posodim 5s za nekaj casa. Trenutno je zal v uporabi, dokler ne gre 6s na servis in se od tam tudi vrne,
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
Kaki S in SE verzije iphona so bolj za nezahtevne uporabnike.

Tukaj si malo brcnil v temo... iPhone 5 SE je po specifikacijah skoraj enak kot iPhone 6s ... le da je v "tamalem" ohisju ... torej se vedno sodi med "top" modele.... in je namenjen predvsem tistim, ki niso pristasi velikih telefonov ...

Kot sem ze mtl-ju po telefonu svetoval, naj se ozre vsaj za iPhone 5S ... kar je starejse bo lahko malo problematicno... Jaz imam enega iPhone 4 ... in ga lahko posodim... Problem je bolj v tem, da je zanj zadnja verzija iOS 7.1.2.. na katerem je kar problem najti kaksne bolj uproabljane aplikacije ... recimo FaceBook ali kaj podobnega... ker so se razvijalci bolj kot ne osredotocili na zadnje modele ... in so malo pozabili na starejse verzije ... Sicer se nekako tudi to da urediti... je pa malo bolj tricky ...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
... Še glede update-a: kaj se zgodi? Zadeve crkujejo ali se ''le'' upočasni?
Rabim namreč Apple CarPlay, ki pa je podprt, vsaj kolikor vem, le v zadnji verziji Ios-a.

Glede update-a ... Sam OS deluje kolikor toliko zadovoljivo na vseh mobilnikih, ki jih je mozno nadgraditi... Problem pa nastane pri aplikacijah, ker nekateri razvijalci kar nekako pozabijo na zdruzljivost za nazaj ... in to niso le kaksni tamali... ampak tudi taveliki...
smile-1.gif
... Ampak to ne velja za zadnje verzije... ampak predvsem za verzije, ki so nekaj let stare (nekaj generacij nazaj) ...


CarPlay je na voljo od iOS 7.1 dalje ...

Kompatibilen je z naslednjimi modeli >> https://www.apple.com/ios/carplay/

iOS_-_CarPlay_-_Apple-20170703-072735.jpg
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Torej 4ka odpade.

Ne nalaga takoj v cloud, ko je na WiFi-ju. Nimam pa časa vedno čakat 2 dni, da bo ona po svojem algoritmu spravila vse v cloud. Btw: baterija ni v varčevalnem načinu
wink-1.gif
. To je do WP8 delovalo brezhibno, z WP10 se je pa vključil nek algoritem, ki dovoli upload po nekem ključu, ki ga nisem še ugotovil.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik koliko pravi: Kaki S in SE verzije iphona so bolj za nezahtevne uporabnike.

SE je čistoOK tudi za zahtevne uporabnike (ga imam, ker ne maram velikih telefonov). Konec koncev je to v ohišje petke nabasan 6S s 128MB pomnilnika.
 

maki3

Pripravnik
14. sep 2007
681
3
18
KSZ

Jaz sem novembra, po razbitem Nexusu 5x in iskanju androida do 5", ki bi mi bil vsec, kupil iPhone 6s in sem vedno trdil da mi IOS ni vsec. No, prejsnji teden sem 6s prodal, ker sem dobil ponujen dober denar in kaj sem kupil... iPhone 7
smile-1.gif
vsak dan bolj mi je vsec in klub vsem omejitvam IOSa in cudnim logikam, cisto nicesar ne pogresam...
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
ker so se razvijalci bolj kot ne osredotocili na zadnje modele ... in so malo pozabili na starejse verzije ...

S trenutnim SDK-jem ni možno več razvijati za iOS nižji od 8.0... zadnjega beta SDK-ja sicer še nisem pogledal... ampak se ne bi čudil, če bi minimum deployment target zvišali na 9.0. Apple sili developerje v zadnje verzije... v njihovih očeh bo tako ali tako v enem letu 90% uporabnikov na zadnji verziji...
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.225
2.049
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik maki3 pravi:
KSZ

Jaz sem novembra, po razbitem Nexusu 5x in iskanju androida do 5", ki bi mi bil vsec, kupil iPhone 6s in sem vedno trdil da mi IOS ni vsec. No, prejsnji teden sem 6s prodal, ker sem dobil ponujen dober denar in kaj sem kupil... iPhone 7
smile-1.gif
vsak dan bolj mi je vsec in klub vsem omejitvam IOSa in cudnim logikam, cisto nicesar ne pogresam...

Evo to je to. Plus to da deluje vse tekoče in hitro, neglede na to koliko aplikacij imaš odprtih. In zdaj si ti tudi ivernik kot jaz. Težko je to razložiti nekomu, ki vidi samo android in nič drugega.

Mi je pa zelo žal, za wp, ker zasnova ni bila slaba pa aparati so bili v začetku vrhunski sploh lumia 1020 s 41 m pixli. Android bo verjetno kolikor toliko uporaben tam pri veziji 10.

@mtl
Citat:
Zato pa sem se sedaj končno odločil, da zagrizem v Iphone-a, ampak kot rečeno: rad bi prej zase preveril, kako meni zadeva ustreza, preden skočim v to. Zaenkrat še ''trpim'' muhe WP, ampak dolgo časa verjetno ne bom več zdržal.
Je pa jajc, včasih bi to v enem dnevu pohendlal, sedaj z leti pa mi je taka muka, da ne moreš verjeti...
Pa za test ne rabim top zadeve, saj želim preverit sistem in način delovanja (sinhronizacija imenika, koledarja, različne storitve np. FB Pages Manager, samodejna sinhronizacija fotk v oblak, itd.).

Vse dela hitro in zanesljivo.
 

maki3

Pripravnik
14. sep 2007
681
3
18
Mah, meni se ne zdi tako z androidom, imel sem 4 nexuse in verjetno ce nebi nexus linije ukinili, bi kupil takrat spet nexusa. Ampak je kar je, dejstvo je da to dela zanesljivo in hitro, edino ena stvar mi ni in mi ne bo nikoli vsec pri IOSu, to je itunes, cemu je tisto potrebno, ne vem ampak ga pac jemljem kot nujno zlo in gre (sreca da ga rabim malo), ampak navadil se ga pa ne bom nikoli.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
Vse dela hitro in zanesljivo.
Brez zamere, ampak bi se rad sam z mojo uporabo o tem prepričal.
grin1.gif


Po zbranih informacijah sicer temu dokaj verjamem, ker je Ios bistveno bližje WP, kot pa Androidu, ampak moram sam sprobat.
Sem se že dolgo časa nazaj naučil jemati zadeve s spleta z rezervo: recimo samo en primer: imam nekaj Android vernikov okrog sebe in me stalno zajeb... zakaj sem na temu shitu od WP. Potem pa mi kaže, kako se to lahko RAM sprosti, pa kakšne proce ima to vse noter, itd., itd. Pa mu odgovorim, da mi to dol visi in da pojma nimam, kaj ima moja škatla noter, ker me TO NE ZANIMA. Važno mi je le, da mi telefon dela, ne pa, da bom 2x na dan brisal ram, pa ne vem kaj še vse.
hysterical-1.gif

Pa če je noter proc od Commodora 64 ali pa 16jedrni procesor, mi prav dol visi.
smirk-1.gif


PS: Zadeva še vedno aktualna, Guinness, če boš rešil preden dobim, se priporočam.
Se mi ne mudi več tako zelo, sedaj kot mi FB Pages Manager spet dela.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.391
959
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
Vse dela hitro in zanesljivo.
Brez zamere, ampak bi se rad sam z mojo uporabo o tem prepričal.
grin1.gif


Po zbranih informacijah sicer temu dokaj verjamem, ker je Ios bistveno bližje WP, kot pa Androidu, ampak moram sam sprobat.
Sem se že dolgo časa nazaj naučil jemati zadeve s spleta z rezervo: recimo samo en primer: imam nekaj Android vernikov okrog sebe in me stalno zajeb... zakaj sem na temu shitu od WP. Potem pa mi kaže, kako se to lahko RAM sprosti, pa kakšne proce ima to vse noter, itd., itd. Pa mu odgovorim, da mi to dol visi in da pojma nimam, kaj ima moja škatla noter, ker me TO NE ZANIMA. Važno mi je le, da mi telefon dela, ne pa, da bom 2x na dan brisal ram, pa ne vem kaj še vse.
hysterical-1.gif

Pa če je noter proc od Commodora 64 ali pa 16jedrni procesor, mi prav dol visi.
smirk-1.gif

Potem je iOS idealka zate
grin1.gif


Kupi si vsaj od i6 dalje, oz. SE če imaš raje manjše zadeve. Ti bojo vsaj še z iOS11 aktualni... Škoda, ravno včeraj sem prodal ženin i6, bi bil glih zate :D