Najem Iphona

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Citat:
Uporabnik Trigger pravi:
Za razmislit........
Iphone SE. Cena cca. 200 +/- z vezavo pri telekomu.

Ga mam ene 2-3 mesece, pa mi je top (klici, SMS, viber, slike, YouTube, net, ....). Igric ipd. skorajda ne igram.

Šteka ne, baterija je
zmaga.gif
Tudi jaz razmišljam o Iphonu SE namesto Lumie 620. Velikost mi je cool, verjetno bi moral vzeti tistega z 32 MB, ali je dovolj 16 MB, če muzike ne posulušam? Koliko kaj zasedejo palikacije?. Razlika v ceni med 16 in 32 MB pa je cca 50 €. Ni pa je veliko
smile-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik alesn pravi:
Tudi jaz razmišljam o Iphonu SE namesto Lumie 620. Velikost mi je cool, verjetno bi moral vzeti tistega z 32 MB, ali je dovolj 16 MB, če muzike ne posulušam? Koliko kaj zasedejo palikacije?. Razlika v ceni med 16 in 32 MB pa je cca 50 €. Ni pa je veliko
smile-1.gif
Če ne boš uporabljal offline navigacije in veliko glasbe, bi verjetno prišel čez. Če pa boš navigacijo, potem pa je po moje bolj smiselno vzeti 32 GB. Spet je odvisno kaj bi potreboval: Recimo pri Here maps sta Slovenija in Hrvaška po cca. 300MB, Italija je pa skoraj GB (lahko tudi po regijah).
 
22. jul 2007
12.790
1.310
113
123
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Ja, ni švoh zadeva. Ampak bom zaenkrat ostal na Lumii 950, Iphone bom pa imel za drugi telefon in za musko špilat na biciklu. Za to je pa 5S dovolj.
Sem pa ravno včeraj v ITA gledal ceno za Ipad 32GB, 330 EUR. Hm, definitivno ne bo naslednja tablica več Android. Včeraj sem Lenovo (quad core, 2GB RAM-a) nadgradil na Android 6 in je spet kot nova, dela super, itd. Čakam 2 meseca, da spet rikne, razen če so 6-ko kaj zoptimizirali v primerjavi s 5-ko... Le ta je tudi delala super par mesecev, potem pa...
Kateri model tablice Lenovo si nadgradil na 6.0?
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Epl ima Iphone SE 32 GB v akciji za 359 €, to je cca toliko kot na amazonu.de.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Vprašanje za znalce. Imam SE, zadnja verzija iOS. Včasih mi v osnovnem menijo nastavitev ne pokaže aplikacij na koncu menija (tiste, ki so inštalirane). Ko zadevo vgasnem in nazaj prižgem pa se pokažejo. je kje kaka nastavitev za to?
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
450
83
Citat:
Uporabnik map pravi:
Vprašanje za znalce. Imam SE, zadnja verzija iOS. Včasih mi v osnovnem menijo nastavitev ne pokaže aplikacij na koncu menija (tiste, ki so inštalirane). Ko zadevo vgasnem in nazaj prižgem pa se pokažejo. je kje kaka nastavitev za to?
Tole bo kr bug, sem tudi sam že kdaj opazil Pa ni treba telefona prižigat ugašat. Verjetno je dovolj, če aplikacijo force killaš, ker js svojega nikoli ne ugašam in se aplikacije prikažejo.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Točno to. GSM-ji največ sevanja oddajajo ravno od vzpostavitvi klica, tako da je to odličen pripomoček, da izvedeš klic, držiš telefon v roki in vmes lahko še kaj narediš, ko zavibrira pa samo dvigneš telefon k ušesu.
Ne sekiraj se. Malo več moči uporabijo le ob vzpostavitvi povezave za klic preko celice, znižajo pa hitreje, kot tebi ponavadi uspe spravit telefon k ušesu. Ko nekrat slišiš. da zvvoni, je miči (in sevanja) enako, kot med klicem.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik alesn pravi:
Citat:
Uporabnik Trigger pravi:
Za razmislit........
Iphone SE. Cena cca. 200 +/- z vezavo pri telekomu.

Ga mam ene 2-3 mesece, pa mi je top (klici, SMS, viber, slike, YouTube, net, ....). Igric ipd. skorajda ne igram.

Šteka ne, baterija je
zmaga.gif
Tudi jaz razmišljam o Iphonu SE namesto Lumie 620. Velikost mi je cool, verjetno bi moral vzeti tistega z 32 MB, ali je dovolj 16 MB, če muzike ne posulušam? Koliko kaj zasedejo palikacije?. Razlika v ceni med 16 in 32 MB pa je cca 50 €. Ni pa je veliko
smile-1.gif

Ignoriraj 16. 32 je minimum in tudi 32 zna biti malo, če le imaš kaj muzike gor, navigacijo in kake fotke in videote kolikor toliko redno slikaš/snemaš.
Moj SE je star ene 2 meseca, pa je gor za 45 MB robe. 10 giga fotk&videov, 10 giga vzame navigacija, 5 giga muzike, pa bi imel 32 MB že probleme. Brez navigacije pa gre tudi s 32 dokaj zlahka.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Točno to. GSM-ji največ sevanja oddajajo ravno od vzpostavitvi klica, tako da je to odličen pripomoček, da izvedeš klic, držiš telefon v roki in vmes lahko še kaj narediš, ko zavibrira pa samo dvigneš telefon k ušesu.
Ne sekiraj se. Malo več moči uporabijo le ob vzpostavitvi povezave za klic preko celice, znižajo pa hitreje, kot tebi ponavadi uspe spravit telefon k ušesu. Ko nekrat slišiš. da zvvoni, je miči (in sevanja) enako, kot med klicem.
To sevanje je le dodaten razlog. Tisto naprej mi je pomembnejše. Ko se enkrat razvadiš s tem, res pogrešaš tako ''malenkost''.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Sej to vibriranje ob klicu gre tudi na ios. Obstajajo aplikacije, ki to omogočajo. Poišči app "vocc". Samo je malo nerodno, ker moraš klicati skozi ta app. Pa zgleda, da app že dalj časa ni bil updatan, ker mi ga v ios 11 beta ne najde. ios 11 ne podpira več 32 bitnih aplikacij.
 

ozaz

Pripravnik
5. mar 2010
112
1
18
Citat:
Uporabnik crnobog pravi:
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Današnji dodatni ugotovitvi glede 5S: zadeva se ob normalni uporabi kar segreva (npr. srfanje po netu), ekran je na soncu slabše viden.

Lahko ti potrdim, da teh težav z zadnjo generacijo iPhona ni več. Sklepam da boš, vkolikor se odločiš za menjavo, šel na "latest & greatest"
To velja tudi za SE-je? 5s zna bit kar vroča, sploh pri aplikacijah s kamero je moteče.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
450
83
Pri aplikacijah s kamero so vsi iphoni vroči, tudi i7. Recimo kaki facetime ali pa messenger videochat.