Najem Iphona

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Video posnetki so definitivno boljši in sicer je razlika v slabših svetlobnih pogojih in pa pri stabilizaciji posnetka.
To pa je tudi velika večina, kar rabim. Ko dodam še camera grip z dodatno baterijo in luknjo za direkt na stojalo zmontirat, trenutno sam ne najdem boljše rešitve, če odštejem kakšne fotkiče s ceno nekaj 100+ EUR.
Poleg tega je vse skupaj v zelo majhnem paketu, tako da...
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Citat:
Uporabnik KrNeki99 pravi:
In kako recimo deluje kak Spotify tam nekje v BIH,

Enostavno. Narediš offline playlisto in ti jo kešira na telefonu. Ok to bi bil apple music, ker spotify imam samo free verzijo, ki tega ne omogoča

Citat:

al pa google maps offline navigacija ce gres "malo" iz zacrtane poti ?

Ok, če bi šel izven EU bi si verjetno instaliral navigona, ki omogoča selektivno nalaganje kart za posamezne države.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
A mp3 glasbo lahko daš direkt na Iphone ali ne gre?
Online storitve me ne zanimajo, ker že tako imam včasih težave, da mi baterija zdrži čez dan.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Če pod direktno smatraš copy/paste, kot to omogoča vsak normalen sistem, tega pri Apple ni. Tam si obsojen na iTunes.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Mp3 glasbo lahko daš v kak player, ki to podpira. Na samem iphonu ni ničesar. Vse je v neki aplikaciji. To je tudi eden od poglavitnih razlogov, da je reč tako varna kot je in precej velik miselni preskok za vse Windows/Andorid userje.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Bom parafraziral
wink-1.gif
: gre preko iTunes-a prenos glasbenih in video datotek, ki si jih recimo sam ustvaril ali pa dobil. Torej ne, da si jih kupil v iTunes. Format mp3 ali mp4 in mpeg.

Citat:
Uporabnik crnobog pravi:
Mp3 glasbo lahko daš v kak player, ki to podpira. Na samem iphonu ni ničesar. Vse je v neki aplikaciji. To je tudi eden od poglavitnih razlogov, da je reč tako varna kot je in precej velik miselni preskok za vse Windows/Andorid userje.
In ti predvajalniki so npr.?
 

mimika

Pripravnik
8. feb 2008
703
0
16
Baterija je vsaj na 1 leto stari 6ki res zelo povprecna, standby je sicer odlicen, ampak karkoli drugega pocnes - npr srfanje preko lte ali bog ne daj wifi tethering pozre baterijo res hitro. Samo zaradi baterije bi jst uzel plus model, ker z navadnim ne bi prisel skozi dan.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Za privzete applove aplikacije moraš prenašat preko preko itunes. Lahko pa nalagaš karkoli. Samo mora biti v formatu, ki ga itunes podpira. Kake mpeg ali mkv moraš prej pretvoriti z handbreak npr. Zna pa itunes delati preko wifi. Zato ne rabiš priklapljati telefona s kablom.

Thirt party aplikacije, kot so Goodplayer, vlc, ... pa znajo predvajati karkoli. Omogočajo tudi nalaganje mimo itunes. Goodplayer npr ima vgrajen http in ftp strežnik. Se pravi lahko v windows explorer odpreš ftp kot mrežni disk in c/p datoteke gor.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Bom parafraziral
wink-1.gif
: gre preko iTunes-a prenos glasbenih in video datotek, ki si jih recimo sam ustvaril ali pa dobil. Torej ne, da si jih kupil v iTunes. Format mp3 ali mp4 in mpeg.
In ti predvajalniki so npr.?

Jaz uporabljam oPlayer.
Jih je ogromno.

In ja, je plačljiv. Če greš na ios se kar navadi da boš tu pa tam kaj kupil..
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik crnobog pravi:
In ja, je plačljiv. Če greš na ios se kar navadi da boš tu pa tam kaj kupil..
Hehe, to je najmanjši problem.
Sem že na WP in Androidu kupil/doniral kar nekaj programov, sploh če se pogovarjamo o par EUR-ih je to nič, če ti zadeva potem deluje odlično.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Citat:
Uporabnik dune pravi:
Kake mpeg ali mkv moraš prej pretvoriti z handbreak npr.

Če prav razumem, tako osnovne formate kot sta mpeg in mkv, ki jih podpira vsaka naprava za 50€, ta jajca ne podpira?? Kaj pa it just works pa to?
hysterical-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Citat:
Uporabnik crnobog pravi:
Mp3 glasbo lahko daš v kak player, ki to podpira. Na samem iphonu ni ničesar. Vse je v neki aplikaciji. To je tudi eden od poglavitnih razlogov, da je reč tako varna kot je in precej velik miselni preskok za vse Windows/Andorid userje.

Ja res, blazen miselni preskok, pa saj ne da npr. Google play music dela po istem sistemu na androidu, pa še kakšen bi se našel verjetno. Edina razlika je, da se na androidu lahko sam odločiš kako boš glasbo nalagal in poslušal, pri japki se to en v kaliforniji odloči
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Citat:
Uporabnik dune pravi:
Kake mpeg ali mkv moraš prej pretvoriti z handbreak npr.

Če prav razumem, tako osnovne formate kot sta mpeg in mkv, ki jih podpira vsaka naprava za 50€, ta jajca ne podpira?? Kaj pa it just works pa to?
hysterical-1.gif

Še en, ki ne zna brat
stupid-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

mtl: kupi iphona, ni potrebe po nekih test obdobjih. ios deluje v nulo, itunes ni tako zaheban (kot so nekateri smotani), vse datoteke se spravi gor, aplikacije so poceni, ce bi imel vec inaprav: log in z istim uporabniskim imenom in vsi appi so lahko na vseh (uradno, brez kraj), handoff je zanimiv, fotke so ok (razen, ce mislis izdelovati panelov ob cesti) za telefon, zelo enostavno upravljanje, ni potrebe po jailbreakih, .... lepota iosa je v delovanju, tudi po daljsem obdobju in tudi po nalaganju veliko aplikacij deluje kot prvi dan.....

bi ti svetoval samo: vzemi vec prostornega, ti zna hitro zmanjkat prostora. 128ka je meni na meji, kupujemo samo se 256ke.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Super nasvet, samo da ne bo tako kot pri meni, ko sem 1 leto preklinjal dan, ko sem ga kupil. Ker čisto vsak dan je bilo nekaj ki ne gre tako, kot neka logika operacijskega sistema narekuje, ampak je the apple way, pogosto no way.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
A lahko daš kak primer? Sam namreč ne poznam nikogar, ki bi imel ob prehodu na ios takšne težave.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
448
83
Steve je android vernik, se ne splača z njim pogovarjat glede telefonov.

Drugače tudi za iphone obstajajo programi, da naložiš glasbo gor drag and drop, brez itunes.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Citat:
Uporabnik crnobog pravi:
A lahko daš kak primer? Sam namreč ne poznam nikogar, ki bi imel ob prehodu na ios takšne težave.

Ne da se mi prepucavat, saj je bilo že 100x vse premleto. Sem pa čisto v šoku, ko sem danes tukaj izvedel, da takšne osnove, kot so dati mpg na telefon na apple ne gre. In vpišem v google: "mpeg on itunes"

In dobim za operacijo, ki je v vsakem drugem sistemu copy/pase, ven polno "how to..." in konverter zadetkov. FAIL.

Torej če se osredotočim že samo na 2 gluposti, ki na tem čudu ne grejo: preden grem na morje, se spomnim da bi malemu par risank na telefon vrgel, preko wifi priklopim telefon na mrežo, da iz lokalne shrambe nekaj na hitro gor skopiram...ne gre. Moram prvo konvertirat v itunes.
Druga pa bi bila, da imam doma 3 slušalke, ki si jih lahko v rit vtaknem če hočem na tem čudu glasbo poslušat, ker si je en genij domislil da tega noben rabi.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Super nasvet, samo da ne bo tako kot pri meni, ko sem 1 leto preklinjal dan, ko sem ga kupil. Ker čisto vsak dan je bilo nekaj ki ne gre tako, kot neka logika operacijskega sistema narekuje, ampak je the apple way, pogosto no way.

vedno je nek procent zadev, ki zal hebejo uporabnike. zal si ti padel v te procente. vsi (katere jaz poznam osebno in so na ios) so zadovoljni z izadevami. je pa res, da na androidu lahko uporabnik vsak dan telefon spreminja in ga do onemoglosti pedena. vendar je cedalje manj uporabnikov, ki bi se radi ukvarjali z takimi zadevami. nekateri tudi ne znajo. windows telefoni in ios so za vse ostale. so pa androidi lepsi. lp
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Ko si že tak pameten., dej vrž na stock android mkv, mpeg, wmv ali avi film in poročaj, če ti ga predvaja. Brez dodatnih programov seveda.