Najem Iphona

I

Izbrisan uporabnik 3287

ne. zajamra, da aplikacija ne more nekaj,... do 4.2 je slo normalno, nato na 5.0 ni slo, potem sem prvic zopet poiskusil na h8h in h9 z 7.0 in na s7 7.0. je ze kdo dal na s8? da se ne hebem brezveze
 

mimika

Pripravnik
8. feb 2008
703
0
16
Citat:
Uporabnik dune pravi:
Citat:
Uporabnik mimika pravi:
kaj potem narediš?

Simple. Prenesem na google photos in zbrišem s telefona. Pa imam zopet dovolj prostora
cool-1.gif


Aja, mp3jev ne nalagam. Musko streamam preko spotify in apple music. Enako za navigacijo. Zemljevidi se nalagajo sproti. Sedaj ko stane v EU enako kot doma, še za tujino ne bom rabil več nalagati na telefon. Vse to in še nikoli nisem presegel mesečnega limita podatkov, ki ga imam na paketu.

Kak je vse simpl za vas applovce ... It just works ane
smile-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Če se greš malo lumpa...pač preko spleta kupiš 7, al kateri model bi želel imet, in če ne bo OK, vrneš po 15 dneh. Ker nima smisla neki 5 al 6 testirat če misliš nabavit 7. Apple pač namerno preko OS verzij sili razvoj in prodajo naprej.

Kaj pa dela samsung recimo pa vsi ostali androidaši? Na nekatere telefone ki stanejo 500+ eur spoloh nikoli nebo nadgradnje iz 6 na 7 recimo. Ker se jim ne splača
evil.gif
in to že zdaj ko sta oba aktualna. Samsung mogoče podpura nadgradnjo iz 7 na 8 potem pa že spet moraš kupit nov top samsung, da lahko uporabljaš nove verzije androida. Mislim bolano in to tako iz android tabora kot iz ios-a. S to razliko, da so pri applu malo bolj prijazni in aparate vsaj lahko uporabljaš malo dlje časa tam 3-4 leta.

V tem času že crknejo.
Sicer pa pri applu posobobitve dobivajo mnogo starejši telefoni. Imam doma japko 5, staro 4,5 leta, prodajat so take nehal pred skoraj 4 leti. Ko je prišel ven, je bil iOS6, sedaj na njem laufa desetka. Koliko andoidov poznaš, da so od orignialnega OS dobili še 4 novejše sisteme? Če dobiš za 1 generacijo novejšega, si lahko srečen. Pokaži mi enega, ki je prišel s štirko ven (recimo 4.4 Kitkat), pa da je dobil posodbitev na trenutni sistem (pa de še sprejmljivo dobro deluje). Ni.

Google je tu zaj..., in to bogato: v licenčni pogodbi proizvajalcem bi moral predpist, kako morajo i v kakih rokih pripravljat posodbitve. Zdaj, ko jih večina uporablja Andord, si to lahko privošči oz bi to moral naredit.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Imam Sony Z2, kupil 2014, prva verzija je bila 4.4, zadnja uradna 6.0, zadnja neuradna, a podprta s strani Sony-ja (android ima pač to prednost) pa trenutno 7.1.2. Telefon je še vedno vodoodporen, deluje tekoče. Ne razumem, zakaj bi crknil...
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.730
2.097
113
pa iz kje jih pobiraš... jabuk 5 lahko še danes kupiš novega in sicer so izdali verzijo SE prav zato da je ta model živel naprej ne pa da so ga nehal delat in prodajat
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.583
493
83
iPhone 5 in iPhone 5 SE ti mečeš v isti koš? Mal poglej release date od obeh... Kar imata skupnega je le oblika in podobno ime.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Hja tudi androide se meče vse v en koš, češ android je android...
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.583
493
83
No jaz ne
smile-1.gif
Še vedno mi je android kul. V bistvu sploh ne bi šel na iphona, če ne bi bil primoran zaradi razvoja aplikacij. Pač moral sem kupiti poleg androida še iPhona.
Na začetku me je kar nekaj stvari motilo, ki jih na iosu ni bilo, ampak se navadiš. Sedaj mi je res ok, deluje super, brez pripomb, medtem ko sem androida vsakih nekaj mesecev "friziral", da je vsaj podobno delal kot na začetku.
Včasih pogrešam malo več svobode okoli datotek... recimo na androidu sem lahko prenesel file iz serverja, ga uredil, poslal na drug server (če nisem imel računalnika pri sebi)... na iOS-u ni tako simple
smile-1.gif
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Citat:
Uporabnik mimika pravi:
Citat:
Uporabnik dune pravi:
Citat:
Uporabnik mimika pravi:
kaj potem narediš?

Simple. Prenesem na google photos in zbrišem s telefona. Pa imam zopet dovolj prostora
cool-1.gif


Aja, mp3jev ne nalagam. Musko streamam preko spotify in apple music. Enako za navigacijo. Zemljevidi se nalagajo sproti. Sedaj ko stane v EU enako kot doma, še za tujino ne bom rabil več nalagati na telefon. Vse to in še nikoli nisem presegel mesečnega limita podatkov, ki ga imam na paketu.

Kak je vse simpl za vas applovce ... It just works ane
smile-1.gif

Google photos je samo ena opcija, ki jo trenutno uporabljam, ker ne snemam videov v 4k in iphone ima samo 12mpix foto. Poleg tega imam še službeni 1TB dropbox in 4TB nextcloud doma.

Ne boš verjel, tudi južneje od hrčkov in čez lužo je mogoče najti wifi.
 

Troll

Pripravnik
25. feb 2016
136
5
18
Čaki, ali nisi malo poprej napisal, da za navigacijo uporabljaš sprotno nalaganje zemljevidov preko neta? Ne predstavljam si kako gre to prek wifija? Štartaš izpred hotela, te navigacija pripelje do prvega ovinka, vmes zgubi wifi signal, kako pa potem naprej?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.262
5.820
113
pri taščici
Nic ni zajebal
To je namenoma, da je potrosnja vecja.
Ce slucajno ne crkne hw en teden po garanciji) pa dajmo narediti sw tako da bo telefon neuporaben ze kmalu po nakupu. Ob nakupu bo vse letelo, nekaj mesecev potem pa ...
Pa ne mi o budget telefonih, ker se take stvari berejo tudi o telefonih ki stanejo 500+
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Citat:
Uporabnik Troll pravi:
Čaki, ali nisi malo poprej napisal, da za navigacijo uporabljaš sprotno nalaganje zemljevidov preko neta? Ne predstavljam si kako gre to prek wifija? Štartaš izpred hotela, te navigacija pripelje do prvega ovinka, vmes zgubi wifi signal, kako pa potem naprej?

Predlagam, da si pogledaš kako dela offline navigacija v google maps preden trolaš po forumu.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik netko pravi:
pa iz kje jih pobiraš... jabuk 5 lahko še danes kupiš novega in sicer so izdali verzijo SE prav zato da je ta model živel naprej ne pa da so ga nehal delat in prodajat

Petke že zdavnaj ni več. SE ima samo enako ohišje, noter je pa HW od 6S (ki je 2 generaciji naprej od petke).
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
Imam Sony Z2, kupil 2014, prva verzija je bila 4.4, zadnja uradna 6.0, zadnja neuradna, a podprta s strani Sony-ja (android ima pač to prednost) pa trenutno 7.1.2. Telefon je še vedno vodoodporen, deluje tekoče. Ne razumem, zakaj bi crknil...
No evo, prvi, ki je vsaj približno blizu. Sicer 1 leto mlajši od iphone5 in nima uradno (neuradno pač ne moreš upoštevat) najnovejšega sistema, ampak že to, da je s 4.4 prišel do 6 je zelo (pozitivno) nenavadno za android telefone.
 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
873
19
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik dune pravi:
Citat:
Uporabnik Troll pravi:
Čaki, ali nisi malo poprej napisal, da za navigacijo uporabljaš sprotno nalaganje zemljevidov preko neta? Ne predstavljam si kako gre to prek wifija? Štartaš izpred hotela, te navigacija pripelje do prvega ovinka, vmes zgubi wifi signal, kako pa potem naprej?

Predlagam, da si pogledaš kako dela offline navigacija v google maps preden trolaš po forumu.

In kako recimo deluje kak Spotify tam nekje v BIH, al pa google maps offline navigacija ce gres "malo" iz zacrtane poti ?

Dej(te) pac razumet da dolocen folk hoce imet vse na telefonu. Ker pokritost ni povsod kot doma
wink-1.gif


Pa tudi imas ljudi ki jim ni vseh slik za rinit na cloud.

100 ljudi 100...
 

dman

Zelenc'
6. jul 2017
1
0
1
Sem vedno gledal "vernike" iOS, dokler ga nisem pridobil sam in sicer 4S. Sicer star, za nezahtevno uporabo (aplikacije delujejo, mail, koledar, zemljevid, cloud...) je popolnoma OK. Ko bom menjal, bo naslednik sigurno iOS.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Nekaj bi prosil: obstaja tema za prepucavanje med Android, Iphone in Windows Phone, pa lahko tam se te zadeve nadaljujejo.
Sam sem opisal svoje razmišljanje in izkušnje le zato, da sem orisal, kaj pričakujem od telefona. Nastavim in pozabim, ob tem, da stvari, ki jih potrebujem delujejo 100%, ne 95% in moram preverjat ali mi je zbrisalo imenik, ali so vse fotke gor, itd. In storitev/aplikacij ne rabim milijon in me recimo ne zanima ali imata Ios in Android 1000x več appov kot WP, če so vsi appi, ki jih nujno rabim tudi na WP. WP NE bi menjal, če ne bi začela stvar orenk kvačkat, ker sem sicer čisto zadovoljen nad enostavnostjo uporabe (KO DELUJE BP), itd.
Citat:
Uporabnik netko pravi:
Povek kolk das za najemnino pa se lahko zmeniva po mojem dopustu in ti rentam 6ko saj jo uporabljam zelo redko ker se nikakor ne morem adaptirati na limite tega sistema
Imaš PM.
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
btw, glede kamere ste kakšno rekli, če se ne motim je mtl-ju tudi to precej važno, iphone 5 se verjetno ne more primerjati kamera z m$ 950?
Kamera mi ni toliko pomembna, ker imam 1020-ko samo za snemanje
cheer.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Poceni boš kupil rabljena, verjetno bo folk tebi plačal, da jo kupiš
smile-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
BI bilo fajn, če bi bilo tako, ampak žal ni.
V SLO jih itak ni več, v tujini pa cene kar držijo...

PS: Gledam občasno, da si kupim eno na zalogo...