Najem Iphona

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.317
6.528
113
Če se greš malo lumpa...pač preko spleta kupiš 7, al kateri model bi želel imet, in če ne bo OK, vrneš po 15 dneh. Ker nima smisla neki 5 al 6 testirat če misliš nabavit 7. Apple pač namerno preko OS verzij sili razvoj in prodajo naprej.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Iskreno povedano, so v mojih očeh taki, ki to izkoriščajo, lopovi.
Tako da to ni v mojem repertoarju.
Ni problem v modelih, rabim namreč na splošno "spoznati" OS, ne podrobnosti. Kot pa smo ugotovili je fajn vsaj 5ka.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Iskreno povedano, so v mojih očeh taki, ki to izkoriščajo, lopovi.
Tako da to ni v mojem repertoarju.
Ni problem v modelih, rabim namreč na splošno "spoznati" OS, ne podrobnosti. Kot pa smo ugotovili je fajn vsaj 5ka.

467716-post_slo.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Po prebranem, bo iPhone tebi pisan na kožo... komentar dolgoletnega uporabnika androida
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Če se greš malo lumpa...pač preko spleta kupiš 7, al kateri model bi želel imet, in če ne bo OK, vrneš po 15 dneh. Ker nima smisla neki 5 al 6 testirat če misliš nabavit 7. Apple pač namerno preko OS verzij sili razvoj in prodajo naprej.

Kaj pa dela samsung recimo pa vsi ostali androidaši? Na nekatere telefone ki stanejo 500+ eur spoloh nikoli nebo nadgradnje iz 6 na 7 recimo. Ker se jim ne splača
evil.gif
in to že zdaj ko sta oba aktualna. Samsung mogoče podpura nadgradnjo iz 7 na 8 potem pa že spet moraš kupit nov top samsung, da lahko uporabljaš nove verzije androida. Mislim bolano in to tako iz android tabora kot iz ios-a. S to razliko, da so pri applu malo bolj prijazni in aparate vsaj lahko uporabljaš malo dlje časa tam 3-4 leta.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Če se greš malo lumpa...pač preko spleta kupiš 7, al kateri model bi želel imet, in če ne bo OK, vrneš po 15 dneh. Ker nima smisla neki 5 al 6 testirat če misliš nabavit 7. Apple pač namerno preko OS verzij sili razvoj in prodajo naprej.

Kaj pa dela samsung recimo pa vsi ostali androidaši? Na nekatere telefone ki stanejo 500+ eur spoloh nikoli nebo nadgradnje iz 6 na 7 recimo. Ker se jim ne splača
evil.gif
in to že zdaj ko sta oba aktualna. Samsung mogoče podpura nadgradnjo iz 7 na 8 potem pa že spet moraš kupit nov top samsung, da lahko uporabljaš nove verzije androida. Mislim bolano in to tako iz android tabora kot iz ios-a. S to razliko, da so pri applu malo bolj prijazni in aparate vsaj lahko uporabljaš malo dlje časa tam 3-4 leta.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.317
6.528
113
Bolj kot pri telefonih me to jezi pri "pametnem" TVju, kjer bom zgleda obstal na android 5.x, ker vprašanje če bodo šli na 6.x

pa še to dela tak porazno, tako da mi ni jasno kaj vsi silijo v ta android, čisti poraz na vseh področjih.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
No, no - iPhone 5 je izšel 09/2012 - in n njem laufa še vedno dokaj zadovoljivo iOS 10.

Drži pa, da za več kot 4 generacije nazaj ne moreš biti več ziher - ampak to pomeni "življensko dobo" 4-5 let, kar je v primerjavi z Androidom 4-5 generacij več.
hysterical-1.gif

(Sorry - moral sem - drugače pa moj "timeline" Ericsson GH688, Nokia 6210 - 6630 - ..., BB do Galaxy S4 (ta je kriv, da Androida niti ne povoham več) in sedaj na iPhone 6 - in lahko samo rečem, da je iPhone pač "user friendly" - odpreš, nastaviš in uporabljaš - in več od telefona ne pričakujem - mogoče pa samo postajam star?
17758-icon_confused.gif
).
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.735
2.097
113
To ti kazejo tisti ki nimajo premium telefonov in imajo jajca s premalo pomnilknika ali pa miljon aplikacij gor ki zasedajo prostor po nepotrebnem. Tega windows uporabniki niso vajeni saj aplikacij preprosto ni, aplle uporabniki pa tudi ne saj je treba vsak drek placat.
Flagship android telefoni so zadeve ki funkcionirajo in so edini primerni za primerjavo recimo z jabuki saj so tudi cenovno podobni.
O androidu in iosu pa ne bi zgublal besed ampak nekdo ki je navajen andoida in ga uporablja siroko se bo tezko privadil na komplikacije v iosu medtem ko obratno gre z lahkoto

Povek kolk das za najemnino pa se lahko zmeniva po mojem dopustu in ti rentam 6ko saj jo uporabljam zelo redko ker se nikakor ne morem adaptirati na limite tega sistema
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.735
2.097
113
Definicija user friendly je ocitno siroka definitivno pa to kar ti navajas ni user friendly ampak minimalno pricakovanje ki ti ga vsak telefon ki ga kupis z izjemo tistih ki so pokvarjeni ze iz skatle
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.317
6.528
113
btw, glede kamere ste kakšno rekli, če se ne motim je mtl-ju tudi to precej važno, iphone 5 se verjetno ne more primerjati kamera z m$ 950?
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Iskreno povedano, so v mojih očeh taki, ki to izkoriščajo, lopovi.
Tako da to ni v mojem repertoarju.
Ni problem v modelih, rabim namreč na splošno "spoznati" OS, ne podrobnosti. Kot pa smo ugotovili je fajn vsaj 5ka.
.

aplauz.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Evo Apfl vernika, ki je šel pri telefonu na android.
wink-1.gif


2 ali 3 i-telefone zapovrstjo, pa v familiji še vedno sami apfli, jaz pa sedaj na Huawei Mate8 in je kar se fotoaparata tiče 10let spredaj (no pretiravam - seveda), kar se prijaznosti nalaganja aplikacij in njih cene ni za prehvalit, vse oatalo (telefoniranje
smile-1.gif
) pa je isti šmnorn, s tem, da opažam, da ženina 6S pri istem operaterju in istem paketu, večkrat izpade iz omrežja, ko jaz še normalno funkcioniram. najbolj mi je šlo na živce nerazširljivost spomina.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Ja pri androidu pa je razširljivost pomnilnika mogoča ampak aparat zaradi sistema ne j.e.---.e kakršno koli razširitev pomnilnika in si tako omejen na notranji ram. No z novimi verzijami androida bi mogoče celo kako aplikacijo lahko dal na SD kartico ampak to z veliko znanja in izkušenj. Mislim brez veze. Sam da mam mir in da sem jaz zadovoljen z applom kaj boste pa vi z androidom pa mi je pač vseeno.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.735
2.097
113
Kaj pa klobasas... aplikacijo prestavis na sd s preprostim ukazom "premakni na sd" oz zunanji pomnilnik
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Hitrost SD kartic je precej manjša, kot build-in flash. IPhone pa še ima precej boljši krmilnik za flash spomin, od večine androidov. Tudi to precej pripomore k temu kako hiter je iphone. Res ne razumem, zakaj bi kdorkoli želel tlačiti počasne sd kartice v telefon.
 

mimika

Pripravnik
8. feb 2008
703
0
16
Mogoče zaradi hmmm (poceni) placa!?! Samo malo več kot 2 urce 4k videja pa maš 64GB iphona polnega, kje so potem še vse slike, mp3, mape za navigacijo ,itd... kaj potem narediš? Aja seveda ni problema, pač kupiš 256GB iphona ane in daš čez jurja za telefon
smile-1.gif
Btw 3 meseca nazaj sem nabavil na mimovrste 64GB sd kartico za manj ko 13€...
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Citat:
Uporabnik netko pravi:
Kaj pa klobasas... aplikacijo prestavis na sd s preprostim ukazom "premakni na sd" oz zunanji pomnilnik
kako pa to naredis brez rootanja? sem sicer "stalni" uporabnik izadev, vedno pa imam (pretezno) po dve/tri zadeve (android) in mi ne uspe premakniti na zunanjo kartico. npr: sygic in navigon. bi bil hvalezen za pomoc. lp
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Citat:
Uporabnik mimika pravi:
kaj potem narediš?

Simple. Prenesem na google photos in zbrišem s telefona. Pa imam zopet dovolj prostora
cool-1.gif


Aja, mp3jev ne nalagam. Musko streamam preko spotify in apple music. Enako za navigacijo. Zemljevidi se nalagajo sproti. Sedaj ko stane v EU enako kot doma, še za tujino ne bom rabil več nalagati na telefon. Vse to in še nikoli nisem presegel mesečnega limita podatkov, ki ga imam na paketu.
 
Nazadnje urejeno:

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Citat:
Uporabnik smt pravi:
Citat:
Uporabnik netko pravi:
Kaj pa klobasas... aplikacijo prestavis na sd s preprostim ukazom "premakni na sd" oz zunanji pomnilnik
kako pa to naredis brez rootanja? sem sicer "stalni" uporabnik izadev, vedno pa imam (pretezno) po dve/tri zadeve (android) in mi ne uspe premakniti na zunanjo kartico. npr: sygic in navigon. bi bil hvalezen za pomoc. lp

To teh Sygic navodilih ne gre
sprasujem se.gif