Najem Iphona

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Phone+tablet je Phablet. Gre torej za povečane telefone in ne tablice. Tiste 7-8" res niso zaživele oziroma so jih izrinili večji telefoni.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.100
6.480
113
Po definiciji iz wikija imam tudi jaz phablet, L950

Mogoče pa sem jaz di narobe razlagal, kaj pomeni phablet
smile-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Dokaži nasprotno... Imenuj ime modela in proizvajalca aparata ki je na trg prišel leta 2013 in ga danes vzameš iz škatle in preko OTA (ali preko SW managerja) posodobiš na zadnji build Android OSja (Oreo, lahko tudi Nougat) brez kakršnega koli drugačnega posega...

Sem radoveden če je kakšen aparat. Pa nisem samo jaz radoveden...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.607
1.526
113
Veš kaj je meni najbolj zanimivo? Da se na android sw apdejte obešate samo jabolčniki. V čem je drama, če model iz 2013 laufa na android 6? Če ti zdaj dam pred nos 6 in 8, boš rabil kar nekaj minut da ugotoviš kateri je kateri. Ali misliš da je to revolucija vsakič iz ene verzije na drugo?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Kot po običaju si preusmeril pozornost in lapaš lape, koristi ni nobene od tvojega odgovora. Torej bodisi odgovori bodisi ne zamudi priložnosti molčati.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Veš kaj je meni najbolj zanimivo? Da se na android sw apdejte obešate samo jabolčniki. V čem je drama, če model iz 2013 laufa na android 6? Če ti zdaj dam pred nos 6 in 8, boš rabil kar nekaj minut da ugotoviš kateri je kateri. Ali misliš da je to revolucija vsakič iz ene verzije na drugo?

Vidiš tu izstopa tvoj briljantni um zagovornika androida. Ko nimaš na voljo posodobitve na najnovejšo verzijo OS si v kameni dobi androida ali pa si prisiljen kupiti nov aparat za vsaj 5xx €. Jaz sem vedno rajši na zadnji verziji OS ne pa na verziji izpred 10 let no dobro izpred 5 let. Galaxy 7 še vedno nima NORMALNE možnosti za posodobitev sistema iz 7 na 8 pa je nov aparat star dobro leto.... iphone 6 je na zadnji različici IOS. In dela enako tekoče kot prvi dan pa je star 4 leta in še vedno se da kupiti po relativno ugodni ceni nov v vsaki trgovini, ki prodaja tehnično robo. Kje lahko kupiš galaxya 6 nikjer ker ga tudi nihče nebi kupil niti za 100€....
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.719
2.086
113
enostavno lažeš
iphone 6 preverjeno ne dela na 11ki tako kot je delal na predhodnjih verzijah
iphone 6 upgrade ni naredil naslednji dan ko je bil objavljen zadnji ios
iphone 5s ne dela niti približno tako gladko kot je bilo na prejšnjih verzijah
iphone 5s ni dobil naslednji dan upgrade po objavi zadnjega iosa

pa še android ki ti gre tako v želodec
zakaj vsak android ne dobi novejše verzije:
prvi in glavni razlog za večino no name oz ne brand telefonov...ker proizvajalci niso plačali googlu licence
ker hardwersko niso vsi primerni za novejše androide

pa še da se zapičim v tvoje nebuloze
iphone 6 ni star 4 leta ampak je par mesecev čez tri leta
iphone 6 ne moreš več kupit v trgovini razen v tisti kjer so bili tko nesposobni, da ga niso mogli prodat
model ki ga redko kje še vidiš pa je iphone 6s ta pa je star dve leti in par mesecev in je v trgovini zato ker ga niso prej mogli prodat in ga šele po znižanju zdaj čistijo

samsung s6 ne boš našel ker je model samsunga povsem drugačen od aplla ki se mu povsem jebe za zalogo svojih partnerjev

btw galaxy s6, ki ga omenjaš bo tudi dobil upgrade na 8.0
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.719
2.086
113
kje piše da je biti na zadnjem osu to kar človek potrebuje za dober performance telefona ravno napsrotno 5s niti pod razno nebi smel dobit 11ke ker je zaradi nje obupno počasen in baterija mu traja mnogo manj
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Še so Junaki, ki se ukvarjajo z bolniki, ampak tudi konkreten odgovor mu ne bo pomagal,, eni so pač ostali na nivoju opice
smile-1.gif
Pa ne zato, ker so na jabuki, ...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.607
1.526
113
Citat:
Uporabnik srv pravi:
eni so pač ostali na nivoju opice
smile-1.gif
Pa ne zato, ker so na jabuki, ...

samo neka koreleacija vseeno tukaj je. Poglej si npr. poste uporabnika Koliko. Že zadnji je dovolj, da se vidi kako ded blesti. Vse njegove nebuloze je ovrgel že en pred mano, meni sicer zmaga tista, da če nimaš android 8 in si na 7, si v kameni dobi
hysterical-1.gif
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Citat:
Uporabnik netko pravi:
enostavno lažeš
iphone 6 upgrade ni naredil naslednji dan ko je bil objavljen zadnji ios
iphone 5s ni dobil naslednji dan upgrade po objavi zadnjega iosa

Tu pa imaš pa prav. Update je bil na voljo isti dan, oz isto minuto, če smo že natančni
evil.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Kot bivši lastnik androida vem kako je s tem: bereš nekje da je prišel nov android in se "zakuriš". Pogledaš kdaj bo na voljo za tvoj telefon in piše da "bo". Če slabo leto, ko teže vse mine, dobiš obvestilo o nadgradnji.

Primer: Galaxy S6

Najvišji možen Android: 7.0 Nougat
Datum predstavitve Andoida 7.0 Nougat: 22 avgust 2016
Datum prihoda na Galaxy S6: marec 2017 in naprej (kakšne lokalizirane verzije še dosti kasneje).

Na primerljivem Applu 6S je zadnja verzija ios11, na voljo pa je bila na dan predstavitve, za vse naprave z podporo (poleg omenjenega iPhone 6S še za dve generaciji nazaj, torej iPhone 6 in 5S).

BTW, če že govorimo o iPhone 5S: primerljivi Galaxy S4 ima najvišjo verzijo Android 5.0 iz leta 2014, torej so držali podporo novejšim operacijskim sistemom samo eno generacijo/leto (telefon je bil predstavljen leta 2013), medtem ko Apple podpira iPhone 5S že 4 leta/generacije.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik netko pravi:
enostavno lažeš
iphone 6 preverjeno ne dela na 11ki tako kot je delal na predhodnjih verzijah
iphone 6 upgrade ni naredil naslednji dan ko je bil objavljen zadnji ios
iphone 5s ne dela niti približno tako gladko kot je bilo na prejšnjih verzijah
iphone 5s ni dobil naslednji dan upgrade po objavi zadnjega iosa

p

No tukaj pa ti lažeš. Oba omenjena sta dobila update takoj, 6ko sem updejtal še isti večer ko je bil izdan ios, 5s ker ni v ožji družini pa dan kasneje... In ja, 6ka je delala en dan počasneje, da je tanov file system vse poindexiral, od takrat dalje dela OK. Je pa res, da baterija ni fuč.
 

SeriousSam

Pripravnik
2. jun 2009
839
3
18
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Kot bivši lastnik androida vem kako je s tem: bereš nekje da je prišel nov android in se "zakuriš". Pogledaš kdaj bo na voljo za tvoj telefon in piše da "bo". Če slabo leto, ko teže vse mine, dobiš obvestilo o nadgradnji.

Primer: Galaxy S6

Najvišji možen Android: 7.0 Nougat
Datum predstavitve Andoida 7.0 Nougat: 22 avgust 2016
Datum prihoda na Galaxy S6: marec 2017 in naprej (kakšne lokalizirane verzije še dosti kasneje).

Na primerljivem Applu 6S je zadnja verzija ios11, na voljo pa je bila na dan predstavitve, za vse naprave z podporo (poleg omenjenega iPhone 6S še za dve generaciji nazaj, torej iPhone 6 in 5S).

BTW, če že govorimo o iPhone 5S: primerljivi Galaxy S4 ima najvišjo verzijo Android 5.0 iz leta 2014, torej so držali podporo novejšim operacijskim sistemom samo eno generacijo/leto (telefon je bil predstavljen leta 2013), medtem ko Apple podpira iPhone 5S že 4 leta/generacije.

Čisto resno: kako povprečen uporabnik občuti spremembo OS? Ko sem mi je (že pokojni) LG G4 posodobil iz 6 na 7 nisem opazil nobene razlike. Sedanje Hw P9 še kar vztraja na 7 in se nič ne počutim prikrajšanega...
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
iOS se vedno spreminja. Ob vsakem updatu so vidne spremembe. Ko se večja cifra zamenja so večje, ko se srednja so manjše. Tretja cifra so pa ponavadi samo varnostni popravki.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.607
1.526
113
Dober si da na iosu vidiš spremembe. Zadnja moja ios naprava je bila iz leta 2011. Ko danes primem v roko novi ajfon...meni je ios točno isti, na prvo oko. Kar se androida tiče, iz verzije na verzijo kaki novi feauture...to je to. Dramo pa zaganjajo iUporabniki, ker je to edina "slabost" androida proti ios in je to seveda treba vpit do neba. Sem imel par mesecev android 8, zdaj sem nazaj na 7. Razen malo drugačnega pull down menija ne opazim nobene razlike.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Včasih so razlike res minimalne, včasih pa kar fajn. Meni je največ pomenil nov nadzorni center, pa recimo razne bližnjice s potegi, notifikacije itd.. iPad je recimo z iOS 11 postal precej bolj uporaben.

Fajn je, k se ti zdi da je telefon malo "prenovljen" (manj fajn pa če je potem počasnejši, samo na iPhone 6S se do sedaj ni poznalo, razen zdaj po novem, če je baterija prazna).
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
iOS fan club tudi pozablja, da je Android že v startu precej bolj prilagodljiva reč.
Tisto, kar je prinesel novi iOS je bilo kot dodatek ali aplikacija na Androidu na voljo verjetno že 5 let nazaj.

Tehnično gledano je lahko luknja samo pri security update-ih. Pri slednjem se gre držati top znamk Android telefonov. Slednji ponavadi dobivajo security update vsaj tako hitro in dolgo kot iOS.

Sam sem bil dolgo na iOS, samo odkar z vsako generacijo iPhone in iPad samo še navijajo cene, sem pobegnil stran.
 
Nazadnje urejeno:

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Drži da je android že od vedno bolj prilagodljiv, samo je zato dostikrat tudi bolj nekonsistenten in "našarjen" (tukaj mislim predvsem razne Samsung in podobne izvedbe).