Najem Iphona

Steve

Guru
13. avg 2007
9.653
1.576
113
Lahko tudi več če mu paše, drugače pa se že za 500 dobijo spodobne android mašine. Spremljaj temo, tudi tebe čaka podobna usoda, ko se bo MS odločil da en dan naredi system shutdown faliranega projekta
smile-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Mtl ti imaš očitno res fetiš na telefone za odpad. Windows kanta, prehistorični ajfon in najslabša kanta od androida. Nebi rajši vse 3 dal na odpad in kupil nekaj konkretnega z japko ali robotekom?
Ko bo treba bom nabavil ustrezno sodobnejšo zadevo.
Ostala dva (poleg WP) imam za testirat in se igrat in ju ne uporabljam kot telefon. Običajno 2x v tednu prideta v roke, da potestiram določene zadeve in to je to. Če pa imaš preveč keša, ti pa dam TR in mi lahko nakažeš, pa bom za tako uporabo takoj zabil tvojega jurja.
wink-1.gif

Aja, pa da se ne boš preveč trudil. Ko bo čas za menjavo bo rabljen Iphone. Androida nočem za primarni telefon. Žal. Ti pa privoščim, da si ti s svojim ultra zadovoljen.
cool-1.gif


Spomnil sem se še tole na Iphone-u: mailov mi ne pobira ustrezno dol. Imam nastavljeno na sinhronizacijo (ne push mail), vendar v kolikor ne grem v aplikacijo in pritisnem refresh, mailov ne pobere dol. Potem pa so takoj dol. Telefon je na WiFi-ju, brez SIMke. Je še kakšna nastavitev ali kaj takšnega, kar je potrebno nastaviti?
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Poglej ma koliko casa imas nastavljeno, da ti pobira maile. Tam obstaja moznost manual. Daj probaj dati na 15 minut.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Imam nastavljeno na Fetch pri vseh email računih in posodabljanje na uro, ne ročno. Bom probal s 15-imi minutami, čeprav mi je to čisto brez veze. Bi nastavil na 2 uri, ampak te nastavitve ni...
smile-1.gif
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Ko smo ravno pri teh OS na mobilnikih. Je kdo že sprobal kak open source OS, recimo sailfish, tizen, firefox os, ubuntu touch. Je kej uporabnega na tem. Predvsem ubuntu se mi zdi zanimiv, ker uporablja enake aplikacije kot desktop, ne teh mobilnih varjant?
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Jurja dvesto za model X.
Saj prišpara letno toliko na servisih za avto.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Kot da je X edini iPhone, ki dela spodobno. Novo 8 dobiš za precej manj kot jurja, pa je že 6S, ki ga dobiš pod 300€, svetlobna leta pred 5S.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
5S je sedaj najstarejši ko teče na zadnjem iOSu... Koliko je to staro? Če bi toliko stari Android modeli dobili tovarniški update na zadnji Android OS... brez rootanja in palamudenja z custom buildi in romi...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Kakšno napako ti pa vrže. Naredi printscreen na japki in pošlji na mejl...
img0118.png

To mi naredi, ko recimo spremenim uro sestanka. Sestanek je bil kreiran na Outlook-u na računalniku in potem posyncan na iphone ter tam spremenjena ura. Ko dam shrani, mi vrže tole ven. Aja, pa pri atendees imam prazno. Torej nisem nikogar dodal že ob kreiranju sestanka in sedaj tudi nisem spreminjal.

Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Jurja dvesto za model X.
Saj prišpara letno toliko na servisih za avto.
smile-1.gif
Zelo konstruktiven odgovor, ki se nanaša točno na to temo.
uf-1.gif

Še enkrat: če vas tako moti, da jaz uporabljam ''zastarel'' 5S za to, kar ga uporabljam, se lahko mirno izognete tej temi ali pa nakažite za novega X. Bom z veseljem pokuril vašega tisočaka, da mi bo telefon stal v predalu.

Pa še nekaj: z izjemo nekaterih sralcev (ja tudi tebe sedaj), je ta tema meni in po komentarjih očitno tudi še komu drugemu pomagal, da je ''spoznal'' iOs. Tako s pozitivnimi, kot tudi negativnimi zadevami.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
To mi naredi, ko recimo spremenim uro sestanka. Sestanek je bil kreiran na Outlook-u na računalniku in potem posyncan na iphone ter tam spremenjena ura. Ko dam shrani, mi vrže tole ven. Aja, pa pri atendees imam prazno. Torej nisem nikogar dodal že ob kreiranju sestanka in sedaj tudi nisem spreminjal.
To ne bi smel bit problem. Imam mail na outlook.com (s svojo domeno) in sem ravnokar probal naredit Appointment v Outlooku, ki ravno tako nima nobenih povabljencev. Uro kot tudi ostale stvari lahko BP spreminjam na telefonu (iP 6s, iOS 11.2.1) in tudi spremembe so v Outlooku vidne praktično takoj.

Uporabljam sicer Outlook na Macu (verzija 15.38) in imam račun dodan kot Exchange račun, ampak moralo bi delat v vsakem primeru.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.295
6.528
113
Je edini naslednji logični korak, ker phableti so propadli. Vprašanje je edino kdo in kdaj. Me pa čudi da ni apple tega že naredil
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Po smrti Jobsa Apple nima več vizionarja v hiši in stvari gredo počasi navzdol. Je pa itak cel kup idej, kaj bo v prihodnosti, od "zvitka" do preklopnih.

Preklopni se mi zdi super zadeva, zadeva mora biti res tanka, v velikosti cca 6". Ko ga rabiš za osnovne zadeve je lepo zaprt, ko pa kaj več, ga pa 2x - 3x odpreš ...
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Ni potrebe. Kupiš recimo iphone 7 32gb za 629eur in imaš dober, moderen in uporaben iPhone (če ti iOS ustreza). V bistvu je vse od 6/6+ naprej ok. Tisti starejši imajo predvsem problem v premajhnem zaslonu in ne toliko hitrosti ali da kaj ne bi delalo. Občasno uporabljam iPhone 5 (ne "S") in se da zadevo čisto normalno uporabljati (razen zaslone). Kar je res neuporabno je recimo iPhone 4 (tudi ne "S"), ki je single core.

Niso pa niti Androidi nič slabšim tako da je bolj odvisno od tega kateri sistem ti je ljubši. Ko sem primerjal side-by-side me je recimo Note 8 bolj prepričal od iPhone x-a (sam hardware).
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.653
1.576
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
ker phableti so propadli.

Aja? Na katerem planetu to? Ker na planet zemlja jih ima vsak proizvajalec vsaj enega v ponudbi in prodajajo se odlično.
Da pa bo MS, če bo, spravil kaj približno uporabnega do kritične mase, se boš še lepo načakal. Po mojem mnenju ni prostora za tretjega, če ni res komplet revolucija, ker sta japka in robotek premočna. Napovedi kot ta surface je bilo ze kar nekaj in so vse propadle kar hitro
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.295
6.528
113
https://www.statista.com/statistics/269912/worldwide-tablet-shipments-forecast/

to ne kaže ravno na nek uspeh...sicer še vedno bolje, kot MS, ampak pač ni ravno phablet naslednja stopnja GSM telefone, to sem hotel povedati. In glede na to, da gre trend uporabe telefona v "bedarije", kar ravno nakazuje vzpon androida, je logičen naslednji korak nek preklopnik.

Ne vem...MS je med vodilnimi na trgu laptopov, 2-1 modelov, "hibridov", igralnih konzol, namiznih operacijskih sistemov, VR...ni da ni...fali samo nek spekter "mobilne telefonije" in sigurno delajo na tem.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.653
1.576
113
Govoriš o phabletih, link pa das za tablet? Kar bo v prihodnosti ne vemo, za zdaj pa ostaja dejstvo da so telefoni z 5.5 in vec ekrani se kako priljubljeni
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.295
6.528
113
ops ja, mea culpa.

no 5.5 za mene še ni phablet, mislil sem tisti segment med normalno tablico, 10-12" in 5.5 telefonom... 6 7 8 9"...to nikakor ni zaživelo, ker je premalo za tablico in preveliko za telefon. Tu pridejo pa lepo prav v prihodnje preklopne naprave.