Najem Iphona

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
7ka ostaja v prodaji. Če ga res dobiš za 240€, nimaš kaj razmišljati.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Zakaj ne deliš z drugimi kako prideš do novega telefona, ki ni padel s tovornjaka, po več kot polovični ceni glede na trenutno povprečno ceno v bolj priznanih trgovinah doma in v tujini?
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Morda 中国Iphone车间。 几乎原创。
smile-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Vprašanje glede posodobitve na ios11.
Sedaj mi je moj 5S začel že utrujat, da se bo sam zagnal in posodobil.
Lahko to kako izključim, ker nisem našel nikjer te možnosti.
Če to izključim verjetno ne bom več dobival niti posodobitev za ios10, drži?
Lahko naredim kakšen offline backup, da če se mi slučajno posodobi na ios11, da ga lahko povrnem nazaj na ios10?

Zakaj ne maram posodobit: ker sem se pogovoril z nekaterimi, ki so šli na ios11 in baje zadeva zelo šteka na 5S-ki.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Vprašanje glede posodobitve na ios11.
Sedaj mi je moj 5S začel že utrujat, da se bo sam zagnal in posodobil.
Lahko to kako izključim, ker nisem našel nikjer te možnosti.
Če to izključim verjetno ne bom več dobival niti posodobitev za ios10, drži?
Lahko naredim kakšen offline backup, da če se mi slučajno posodobi na ios11, da ga lahko povrnem nazaj na ios10?

Zakaj ne maram posodobit: ker sem se pogovoril z nekaterimi, ki so šli na ios11 in baje zadeva zelo šteka na 5S-ki.

Za iOS 10 ne bos dobil vec nobene posodobitve, ker je zunaj ze iOS 11 ... Sicer pa lahko gres v Settings >> iPhone Storage (lahko je pri iOS 10 kje drugje... mogoce na General >> Usage >> Manage Storage) in izbises preneseni update... pa bo nehal tezit ...

Neka navodila so tudi recimo tukaj >> http://www.idownloadblog.com/2016/08/18/how-to-stop-iphone-asking-to-install-ios-updates/


Nazaj na prejsnjo verzijo iOS ne mores vec... oz. nekaj casa po izidu nove verzije je se mozno, potem pa ukinejo... Tukaj je recimo tabela s podatki o tem, katera verzije se še podpisuje >> https://api.ineal.me/tss/status ... iPhone 5s ima oznako iPhone 6.1 ali iPhone6.2 ... In za tega se trenutno podpisujejo samo se verzije iOS 11.0.1, 11.0.2 in zadnja 11.0.3 ...

V familiji imam dva iPhone 5s (zena in hci), oba na zadnji verziji iOS ... pa nobena ne jamra, da bi kaj hudo stekalo ...
smirk-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Hvala za info. Sem pobrisal (čez 1GB je bilo).
Hm, res ni problemov? Dva sta mi rekla, da zadeva ne deluje enako kot pred posodobitvijo.
Ju lahko povprašaš direktno, če je kaka razlika v hitrosti, itd.?
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
448
83
Še na 7ki dela ios11 slabše (v smislu lag pri animacijah), na 6ki je že dokaj slabo (tam je slab že ios10), tako da sklepam, da na 5S ne more biti boljše.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
Še na 7ki dela ios11 slabše (v smislu lag pri animacijah), na 6ki je že dokaj slabo (tam je slab že ios10), tako da sklepam, da na 5S ne more biti boljše.

Pomoje je veliko odvisno tudi od samih nastavitev... in predvsem od tega, kaj vse je namesceno... Meni se ne zdi, da bi iOS 11 na sedmici deloval kaj slabse kot iOS 10 ... Dalec od tega, da bi bilo delovanje slabo ... Pocasno je recimo na iPhone 4, kjer je zadnja verzija iOS 7.1.3 ali nekaj podobnega ... Tega imam recimo doma... in ta je res pocasen in bi rekel, da skoraj neuproaben
smile-1.gif
...

Odvisno je pa tudi od posameznika in njegovega pogleda na vse skupaj ... Steklenica je lahko napol prazna ali napol polna
smile-1.gif
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.583
493
83
Se strinjam. Jaz ga nebi posodobil.
Zadnji teden opazam kar nekaj bugov. Sploh na lock screenu, text izven kvadratkov, vcasih gre kar v landscape. Ne vem kaj ga serjejo, tega si ne bi smeli privosciti imo.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
448
83
Točno tako, teh bugov je "polno", seveda je telefon na enakih nastavitvah pred/po posodobitvi, tako da to ni vzrok.
-telefon v portrait, slide z leve pa odpre notification z leve v landscape
-odpreš control center, potegneš od zgoraj in namesto, da zapre control center v ozadju odpre notification center
-Napis no older notification na sredini preko trenutnih notificationov
-Občasen stutter pri izhodu iz aplikacij/odprtju control centra
.
.
.

Dejstvo je, da sem od iphone 4ke naprej vsako leto na novem telefonu in novem iOS, pa tako "slabo" (buge še preživim, tudi sicer v splošnem dela smooth, ampak se pojavijo lag in stutterji) še ni delovalo. Pa ne odpisovati, da smo razvajeni, pa da je steklenica polna/prazna, to je pač dejstvo, da se razlika opazi.

Tudi sestra in njen fant sta začela jamrati, da jima po posodobitvi deluje počasneje, imata pa oba 6ko in nista neka heavy userja.

Ne morem pa to rečti za ios11 na ipadu. Tam pa se mi zdi, da zadeva dela super in boljše kot iOS 10. Tudi oče pravi, da po posodobitvi deluje super in boljše kot je prej.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.583
493
83
Takšni vizualni bugi so meni precej bolj moteči kot ostali. Kar je vizualnega je ena osnova, da vsaj dobiš občutek da je zadeva kolikor toliko dovršena. Tako me pa spominja na moje problemčke, ko razvijam kakšno igro in lovim pravo pozicijo texta in grafike
Bugi primerni le za kašno alfa različico, ne pa final 11.0.3.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Eno vprašanje še glede koledarja.
Uporabljam sinhronizacijo preko Outlook.com storitve in zadeva sinhronizira dobro na telefon. Sem pa sedaj poizkušal na Iphon-u uredit en sestanek in mi pusti urejat, ko pa kliknem shrani, mi javi Cannot Save Event - Attendees cannot be changed. Spremenil sem pa uro sestanka. Kakšen nasvet v katero smer naj gledam za rešitev?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Da še malo pokomentiram 5S-ko (zadeva je stara že 4 leta se mi zdi, tako da je to potrebno imeti v mislih).
Ob prvem zagonu aplikacije za občuti lag, saj traja tudi 5 sekund, da se zažene, potem je zadeva zelo hitra in neproblematična.
Način delovanaj iOSa 10 mi je ok, vse deluje brezhibno. Kot zgoraj zapisano imam težavo z urejanjem koledarja iz Outlook.com, ki je še vedno nisem rešil. Torej, javi mi napako ob shranjevanju. Tega je kar nekaj na spletu, rešitev ni nikjer podana.
All in all sem zadovoljen s telefonom, žal pa je za primarno uporabo premajhen in kamera je res zanič. Tako da, ko bom preklopil, bom moral zamenjati telefon. In izgleda bom moral kmalu, ker ta WP me vedno bolj zajeb...
frown-1.gif

Samo še dodatna info. hkrati uporabljam tudi Samsung Galaxy A5 2015 in zadeva deluje dokaj ok, s nekaterimi standardnimi Android forami, ob tem da nikakor nisem našel načina, da bi outlook.com sinhroniziral z Androidom. Imam koledar in maile, imenik pa ni šans. V glavnem, sem presenečen nad hitrostjo delovanja, pričakujem pa občutno upočasnitev tekom uporabe. Novejšo tablico sem že enkrat formatiral, pa bo izgleda ravno spet potrebno, ker je počasna. Morda je pa baterija kriva
smile-1.gif
.

Aja, opozorilo za nadgradnjo na iOS11 se mi je spet pojavilo, tako da bom videl koliko časa bom zadevo še lahko ignoriral...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Beri sosednje teme glede baterije, preformanc na iPhone. Če imaš rabljen aparat je zato verjetno lag...
Meni b.p. synca vse zadeve med Outlook.com računom in iPhone... Tako v nativni koledar aplikaciji kot Outlook aplikaciji.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Meni tudi synca koledar preko Outlook-a na telefon. Vendar, če želim en dogodek urediti in potem shraniti, mi ven butne napako...
Tebi to laufa?

Aja, še glede lag-a. Kot rečeno se to pojavi le ob prvem zagonu aplikacije, če je bil telefon izključen. Potem sem čisto zadovoljen s hitrostjo
smile-1.gif
.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Mtl ti imaš očitno res fetiš na telefone za odpad. Windows kanta, prehistorični ajfon in najslabša kanta od androida. Nebi rajši vse 3 dal na odpad in kupil nekaj konkretnega z japko ali robotekom?