Najem Iphona

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si

Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Sploh ni.

V bistvu lokaliziran je... le vmesnik ni v SLO jeziku... ostalo pa je lokalizirano (formati, valute,... celo dnevi v koledarju so v slovenscini...)


Citat:
Uporabnik darjan pravi:
heh, zanimivo da potem tega nihče ne omeni oz graja ios v tej smeri, ker recimo ko smo se v WP temi pogovarjali, pa so nekateri uporabniki na veliko pisali da itak da uporabljajo slo, da kaj drugo pa bi, etc pri ios pa se nekako po defaultu sprijazniš s tem?
smile-1.gif


Saj grajamo... mogoce ne v tej temi... ker je ze dosti drugje o tem napisanega... in to je tudi eden izmed razlogov, da recimo ni primeren za starejse, ki ne znajo anglescine... Nekateri v takih primerih recimo uporabljajo hrvaski jezik ... ki ga vecina starejsih bolj razume kot anglescino
smile-1.gif
... Ceprav jaz ze razmisljam, da bo naslednji telefon za mami verjetno kaksen iPhone... ker WP res stagnira... kaksen starejsi model (recimo rabljen iPhone 5S) pa se da dobiti ze za dokaj ugodno ceno ...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Za mamo je wp 8.1 idealen, ali?

Sedaj ima Lumio 650 z WP 10 ... ampak je vedno vec problemov... Ceprav je "kao" lokaliziran ... je se vedno cel kup zadev v anglescini... predvsem recimo FB aplikacija pa kaksen Viber in podobni programi za komunikacijo ... Za teh par fraz, ki se pojavljajo ob redni uproabi, tudi anglescina ne bo taka ovira... Se vedno pa ji lahko nastavim tudi nemscino ali hrvascino, ki jih bolj razume kot anglescino
smile-1.gif
...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.116
6.484
113
Aja, to potem odpade ja, nisem si mislil da je tako napredna da uporablja FB in viber
smile-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Aja, to potem odpade ja, nisem si mislil da je tako napredna da uporablja FB in viber
smile-1.gif

Poleg tega je se recimo Whatsapp ... in kaksen FB messenger
smile-1.gif
... pa fotkanje ...Ravno zaradi fotoaparata smo ji nazadnje kupili Lumio 650, ker prejsnja Lumia 630 je imela dokaj slab fotkic
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Mene moti to, da je država nekonsistenta. Po zakonu bi telefon moral imeti slovenski jezik, slovenska navodila za uporabo ipd. Ne samo da tega ni, ko sem kupil Macbook v iStyle je na škatli vse napisano v hrvaščini (računalnik je narejen za Slo trg), o slovenščini ne duha ne sluha.

Pa me niti ne moti, mi je angleščina čisto O.K., samo potem naj bo to za vse enako. Ne pa, da tržna inšpekcija serje na vsakem koraku, tukaj pa nič.

Pred leti je veljal tudi zakon, da se naprav, kjer se baterija ne da ločiti iz ohišja ne sme prodajati (ekologija, recikliranje..). Predvedivem, da so to spremenili. Se je pa takrat iPhone na veliko prodajal, da tudi ni bilo nobenih sankcij.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.116
6.484
113
Navodila za uporaba morajo biti slovenska, če jih ni, je trgovec v prekršku.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Mene moti to, da je država nekonsistenta. Po zakonu bi telefon moral imeti slovenski jezik, slovenska navodila za uporabo ipd. Ne samo da tega ni, ko sem kupil Macbook v iStyle je na škatli vse napisano v hrvaščini (računalnik je narejen za Slo trg), o slovenščini ne duha ne sluha.

Pa me niti ne moti, mi je angleščina čisto O.K., samo potem naj bo to za vse enako. Ne pa, da tržna inšpekcija serje na vsakem koraku, tukaj pa nič.

Pred leti je veljal tudi zakon, da se naprav, kjer se baterija ne da ločiti iz ohišja ne sme prodajati (ekologija, recikliranje..). Predvedivem, da so to spremenili. Se je pa takrat iPhone na veliko prodajal, da tudi ni bilo nobenih sankcij.

Prvič slišim, da bi po zakonu moral telefon imeti slovenski jezik. Vir?

Si ne predstavljam, da bi država v 21. stoletju prepovedala prodajo programske opreme, ki nima vmesnika v jeziku, ki ga govori manj kot promil svetovnega prebivalstva. Potem se lahko vrnemo kar v kameno dobo, ker večina softwarea, ki se uporablja v poslovnem svetu, pač ni prevedenega.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.062
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:

Pred leti je veljal tudi zakon, da se naprav, kjer se baterija ne da ločiti iz ohišja ne sme prodajati (ekologija, recikliranje..). Predvedivem, da so to spremenili. Se je pa takrat iPhone na veliko prodajal, da tudi ni bilo nobenih sankcij.

Še vedno velja. In iPhone je tu OK, baterija se da odstranit.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.357
223
63
Kras
www.mtl.si
Še moj kratek zaključek:
Iphone bo ZAME prava pot naprej, ko (če) WP zaključi zgodbo.
Sedaj sem sicer nazaj na Lumii 950 in moram reč, da je pravo razkošje velik ekran in resolucija/vidljivost ekrana na soncu (primerjava s 5S, da ne bo kakšne pomote). Tudi sama logika mi je bližje (logično, glede na to, da sem že skoraj 7 let na WP), mi pa sedaj malo manjkajo nekatere aplikacije, ampak bo že...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.357
223
63
Kras
www.mtl.si
Nimam kaj zdržati. Če mi bo poslovne zadeve 950-ka še podpirala, potem v bližnji prihodnosti nimam namena menjavat, saj mi je telefon čisto ok (ok fotkič je rahlo razočaranje proti 1020-ki). Če pa tam pade, potem pa ne bo druge, kot it na Iphone.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Saj sem ti povedal takoj na začetku. Sam bi tudi ostal na WP ampak kaj ko se microsoft ne ve kako se prodajajo telefoni. Žal je zapravil edini sistem ki bi bil možna izbira nekomu, ki mi ni všeč android ali pa IOS.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.611
1.527
113
Nic ni zapravil, to je ze v startu bilo falirano, ker so bili prepozni. Ko je to kot napol beta prislo ven, sta ga iphone in android harala na polno in ni tu prostora za tretjega, razen ce bi bila res neka revolucionarna stvar, kar pa wm ni
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.116
6.484
113
Nič nista harala, saj ios je že od nekdaj bil ok pozicioniran, android je pa fenomen in dvomim, da je kdo takrat upal napovedati tak uspeh. Takrat je še windows mobile bil dokaj zasidran.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.611
1.527
113
Daj malo si poglej za nazaj. Wp je prisel ven 2012, ca. 4 leta za konkurentoma in to je ogromno casa, da sta si nabrala lepo prednost in si razdelila trg. Wp pa v najboljsih cajtih na razvitih trgih ni prilezel do 10%. Tako da ja, v startu falirana zadeva, ki se ni nikjer prijela, razen pri tebi in se ene 5 mogoce na svetu
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.611
1.527
113
Aja wm, ja to pa ja. Wm je bil super za svoj cas, sem ga tudi sam imel 2006-09. Omogocal je ogromno, ampak storast za uporabo, zato sta ga ios in android ob prihodu lahko instantno pokopala. Sem takrat presaltal iz samsung omnie na android in to je bil drugi svet
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.357
223
63
Kras
www.mtl.si
Rabim original kabel za povezavo na USB za 5S.
A je kakšen način, da vem da je kabel res original, preden ga kupim? Razen da grem v Apple trgovino.