Samsung Galaxys8 in S8+ predstavitev danes ob 17ih

22. jul 2007
12.768
1.299
113
123
Če nisi imel pri prejšnjem telefonu težav, ne vidim razloga zakaj ne bi na S8 uporabljal enake zadeve
sprasujem se.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
ksz.

Jaz bi imel pa vprašanje za uporabnika jest
smile-1.gif

Skratka, vemo da si pristaš Applovih igračk, omenil si pa tudi na forumu, da imaš na testu S8+. Pa me zanima, ravno zaradi tega ker tako kot tudi ti, jaz nisem pristaš Samsungov, kakšen je kaj tvoj overall objektiven feedback?

thx
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
ksz.

Jaz bi imel pa vprašanje za uporabnika jest
smile-1.gif

Skratka, vemo da si pristaš Applovih igračk, omenil si pa tudi na forumu, da imaš na testu S8+. Pa me zanima, ravno zaradi tega ker tako kot tudi ti, jaz nisem pristaš Samsungov, kakšen je kaj tvoj overall objektiven feedback?

thx

Nerad pisem direktne primerjave... ker se vedno najde kaksen pacient, ki me zato, ker preferiram iOS takoj iznaci za vernika, primitivca, bedaka in kaj jaz vem kaj se ...
smile-1.gif


Sem bil vmes nekaj casa na Androidih... in sedaj spet nazaj na iOS ... Od predstavitve Huawei P10 sem ga uproabljal kot primarni telefon... In me je celo dokaj pozitivno presenetil... je pa se vedno nekaj malenkosti, ki meni osebno prevagajo v to smer, da mi je bolj vsec iOS ... S8+ sem imel na testu... za en teden... In preden sem ga imel na testu, sem cel razmisljal, da bi si ga nabavil... Potem pa po parih dneh uproabe me ni vec preprical... Ce se omejim zgolj na Android ... mi je bolj vsec P10 kot S8 ... Sam izgled uporabniskega vmesnika sem si lahko bolj prilagodil po svoje, da je bil cimbolj podoben tistemu, kar sem navajen... torej iOS-u
smile-1.gif
) ... Mi pa pri S8+ ni bilo vsec to, da je zelo spozek in brez ovitka zame skoraj neuproaben... (enako mnenje imam tudi o iPhone 7 ... tudi ta je brez ovitka dokaj spolzek, zato ga tudi uproabljam skupaj z usnjenim ovitkom) ... Vendar pa nevem, kako bi izgledal S8+ v ovitku... ker ima zaobljen ekran... pa fingerprint senzor na zadnji stran... kar mi tudi sploh ne sede ... Verjetno tudi zato, ker so izgleda pri Samsunug sparali in vgradili najcenejsi senzor... in le redkokdaj je odklenil zaslon od prvem poskusu... Nasprotno pa ima P10 izredno hiter citalec prstnih odtisov... celo hitrejsi kot iPhone 7 ...

No sedaj sem se pred nekaj dnevi vrnil na iOS... ampak na vecjo razlicico iPhone 7 Plus ... Ta ima pa recimo precej boljsi fotkic od iPhone 7... in je tako dokaj izenacen s P10 ali S8 ... (spet je to moje mnenje
smile-1.gif
) ...

Ce potegnem crto pod vsem... S8/S8+ ni slab telefon... ni pa najboljsi... Nekateri so pac mnenja, da je poleg iPhone dober samo se Samsung
smile-1.gif
... Ce bi se moral sedajle odlocati samo za enega od teh treh, ki sem jih v zadnjem casu uproabljal in so omenjeni v tem prispevku... bi se tezko odlocil... vsak ima svoje prednosti in slabosti ... vsi omenjeni so dobri ...

Je pa to moje mnenje... in ja... to priznam, da se vracam na iOS poleg stabilnosti in dobrega delovanja tudi zaradi tega, ker je se toliko drugih dejavnikov, s katerimi nas proizvajalci povezejo in naredijo odvisne ... to so storitve... (iMessage, iCloud, sherani albumi, ... ker nas je vecina v familiji na iOS).. Ja vem... tudi drugi nudijo vse te storitve (ali alternative) ... ampak preklopiti morajo potem vsi
smile-1.gif
...

Si hotel slisati se kaj bolj konkretnega?
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Ne si povedal točno to kar sem sumil oz. predivdeval tudi sam. Imam zelo podobne izkušnje, s tem da sem iz iOSa prišel nazaj na andorida (LG G5), prvih par mesecev zelo zadovoljen, potem pa vedno manj. Pod črto pa mi trenutno vseeno bolj sede andorodi sistem (izključno zaradi svobode upravljanja z slikami, mp3ji in torrenti) čeprav mi je iz vidika uporanbiške izkušnje iOS še vedno bližji (in ja vem, dolga leta sem se ga otepal, priznam).
Samsung tudi meni ne apriori ne paše, bi znal biti p10 vreden razmisleka (razloge ki me motijo na s8 si navedel že sam, samo da jaz o njih teoriziram, ti jih potrjuješ
smile-1.gif
)
Hja nič ne bomo še menjali. Trenutno mi G5 pretehta med izbirami (kljub nekaterim pomanjkljivostim) zaradi izjemne uporabnosti širokokotnega objektiva, katerega nima noben drug brand. Za G6 sem pa ujel, da bojda deluje v roki deluje dokaj plastičen (ena od stvari ki me že na G5 zelo moti). Trenutno še vedno ni na trgu aparata, ki bi sam pri sebi rekel, evo, to je to, vedno neki kompromisi. Sem imel pa zadnjič tri dni v uporabi (v zelo dobri veri) Iphona 7 plus, pa pišuka, to mi je pa res res preveliko. V treh dneh (kar je sicer zelo malo) nisem niti enkrat zares užival z njim ampak sem bil samo zelo okoren, ostal sem hladen ali pa ne vem kaj sem pričakoval. Zato sem si rekel da me prav zanima tvoje mnenje o S8, ker ima fantastično razmerje body to screen...ampak hja...
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Imel sem S8+ v roki med nekim sestankom, pa sme najprje mislil, da je S8, ker ni bil vleiko včeji od mojega G5
smile-1.gif

Ja 7plus pa odpade, na žalost. nemogoče...v eni roki psa, še kakšno "roba" od pamžkov, vmes pade mail..kot si rekle, tudi sam ga nikakor nisem moral upravljati z eno roko, niti fotke narediti, vsaj ne da bi se pri tem počutil, da ga "varno" držim v rokah. Tako da odpade.
Upam, da bo Apple šel res še kaj v smeri iphona 8 in ne zgolj nadgradnje v serijo 7s. Ker roko na srce...trenutna 7ka je ob teh novih modelih konkurečnih znamk, videti res konkretno za časom. Skratka bomo videli.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.703
2.345
113
Pomurje
Danes imel v rokah S8 in S8+. Rokovanje s S8+ je res odlično in celo lažje so s S7, ki ima 5,1" ekran.

Vsekakor S8+ kdor koleba med S8 in S8+. Telefoni pa so tako spolzki, da brez ovitkov itak več ne gre. Razem Lumie, ki pa je oveer and out.