iPhone SE

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.768
261
83
Največja slovenska vas
Prvič slišim za to vrsto iPhona. Ali je vreden nakupa? Primerjava med iPhone SE in iPhone 6 za uporabnika, ki je do sedaj imel najnaprednejši mobitel Samsung A serije?

Sedaj si želim nekaj z dobrim fotoaparatom in kamero, zmogljivim (da ne šteka, zadnji samsung A, je po enemu letu trokiral na polno).
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Mam se 64 giga. Drobovje enako kot pri 6s, samo prednja kamera ima neko malo ločljivost. nekaterim je premali, meni ravno prav, ker cigle sovražim. Tudi navigacija v avtu je na takem malem zaslonu zelo OK, popolnoma pregledno. Še vedno zelo zmogljiv telefon

Malo primerjave

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7969&idPhone2=6378&idPhone3=7242

Zadnja kamera je zelo dobra, naj te megapixli ne zavedejo, ker niso relevantni za kvaliteto fotkiča.

Vreden svojega denarja, definitivno, to je čisto drugi svet kot A3, A5. priporočam nakup 64 giga verzije, 16 je le premalo, ker fotke pa vido kr nekaj vzame. Baterija je po specifikacijah skromna ampak zaradi manjšega zaslona zdrži veliko. Meni v povprečju 2-3 dni. Se da pa komot priti tudi čez dan, če si heavy user.
 
Nazadnje urejeno:

lystek

Pripravnik
19. sep 2010
79
0
6
Telefon je glede na zmogljivost in samo velikost (ki je v primerjavi z dašnjimi telefoni res majhna) odličen. Cena pa je kot je, saj je apple
smile-1.gif
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Meni osebno se cena niti ne zdi pretirana. gre za premium telefon v nekaj manjši izvedbi in cena je temu primerna. Tudi android premijaši so v tem cenovnem rangu, res pa da jih v tem velikostnem razredu ni. Fora je pa v tem, da android moraš v premium rangu kupovat da vsaj nekajčasa špila tako kot treba, tiste osnovne zadeve so bolj kot ne rang dumpfouna, škoda dnarja.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik tgrzan pravi:
Prvič slišim za to vrsto iPhona. Ali je vreden nakupa? Primerjava med iPhone SE in iPhone 6 za uporabnika, ki je do sedaj imel najnaprednejši mobitel Samsung A serije?

Sedaj si želim nekaj z dobrim fotoaparatom in kamero, zmogljivim (da ne šteka, zadnji samsung A, je po enemu letu trokiral na polno).

Tukaj imas primerjavo specifikacij med trenutnimi modeli iPhone, ki so v prodaji ... >> http://www.apple.com/iphone/compare/
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Ce gres iz te jajce od samsunga na tega ajfona je to kvantni preskok, tako da mislim da bos zelo zadovoljen
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
če bi dal takrat tolk za samsunga, kot sedaj za iphona, ti tudi še ne bi štekal...
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
SE je super zadeva, imam enga 64gb in enga 16GB za službenega, najleps je da držiš v eni roki in vse delaš BP, v žep gre BP , itd....
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.024
313
83
Goriska
SE je v bistvu iPhone 6S in ne 6. Razlika med SE in 6S je samo ta, da SE nima 3D toucha, kar se tiče funkcij in drobovja.

Imam SE-ja tudi jaz in ga ne menjam trenutno za nič drugega, ker je res strup v majhni flaški
smile-1.gif
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.768
261
83
Največja slovenska vas
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
SE je super zadeva, imam enga 64gb in enga 16GB za službenega, najleps je da držiš v eni roki in vse delaš BP, v žep gre BP , itd....

Sicer se nagibam proti 64gb,vendar ali je vredno dodatnih cca 100€ vec kot je 16gb? V zadnjem casu se je povecala potreba po slikah in videjih,pa tudi kaksno musko za na bicikel bi meu gor...

Sem ju ravno primerjal v BB,pa me niti ne moti toliko manjsi ekran kot na dosedanjem Sams A.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
V tem cenovnem rangu se stegni, drugače ti bo kasneje žal. Uporabnih je nekje 12 giga, takoj po vklopu se še iOS in programi updajtajo in ga je še manj. samo za orientacijo applov office (keynote/pages/numbers) je velik skoraj 1,5 giga. Nekaj osnovnih aplikacij daš gor, pa te se z časoma updajtajo in nimaš več nič. Nekaj muzike, nekaj slik, videi in je stvar hitro premalo, kako offline navigacijo lahko kr pozabiš. Vsaka enostavna aplikacija tipa ebay je okoli 100 mega velika. moj glas za 64 giga. V big bangu je razlika 57 eur (500 in 557 EUR)
 
Nazadnje urejeno: