Tablica iPad Vs nekaj od Android Vs nekaj od WIN

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Kaj bi kupili na mojem mestu?

Z ženo imava oba iphone. Doma imam en macbook pro in en WIN laptop.

Rad bi kupil tablico, razred 10 inč. Npr. iPad air 3, ko pride ven Vs. Nekaj prime od androida vs. nekaj v istem cenovnem razredu od windows.

Nagibam se k ios, kjer me moti predvsem to, ponuja slabši multitasking in da je bolj zaprt sistem, ki ne omogoča uporabe torrentov npr. Da si pred spanjem snamem 1 del kake nadaljevanke in v postelji pogledam.

Tablica bi se uporabljala doma namesto laptopa za novice, splošno browsanje, kakšno knjigo prebrati, kak film pogledati, risanko otroci...+ v službi na sestankih bi rad zamenjal fizični zvezek s tablico in stylusom.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Kaj bi kupili na mojem mestu?

Z ženo imava oba iphone. Doma imam en macbook pro in en WIN laptop.

Rad bi kupil tablico, razred 10 inč. Npr. iPad air 3, ko pride ven Vs. Nekaj prime od androida vs. nekaj v istem cenovnem razredu od windows.

Nagibam se k ios, kjer me moti predvsem to, ponuja slabši multitasking in da je bolj zaprt sistem, ki ne omogoča uporabe torrentov npr. Da si pred spanjem snamem 1 del kake nadaljevanke in v postelji pogledam.

Tablica bi se uporabljala doma namesto laptopa za novice, splošno browsanje, kakšno knjigo prebrati, kak film pogledati, risanko otroci...+ v službi na sestankih bi rad zamenjal fizični zvezek s tablico in stylusom.

Imam ipada od "vedno"... telefon je Iphone, računalnik pa win.

Sem imel idejo, da bom tablico uporabljal na sestankih in še kakšno drugo resno delo. Na koncu pridem vedno do tega, da jo doma na sedežni in zvečer v postelji pred spanjem uporabljam zgolj in samo za internet. Isto žena. V uporabi po moje kakšni 2uri dnevno.

Ker pa bi mi kdaj prišel prav manjši prenosnik z WIN za po terenu in za kakšen vikend dopust, da ne vlačim svojega zraven in predvsem, da mi bo relativno vseeno, če mi ga ukradejo sem čez novo leto privlekel domov enega HPja X2 10". "Prenosnik" s snemljivim zaslonom. Namen je bil, da bo nadomestil Ipada. Ampak klinc, ipada uporabljam samo za net in ta HP z WIN to ni to. Za ne net je Ipad zakon... Odzivnost in natančnost zaslona, odzivnost internetnih strani, baterija to je tisto, ki me je prepričalo, da Ipad ostaja doma, HP gre pa nazaj... Mogoče, če bi kakšno dražjo tablico poskusil, bi bil bolj navdušen, tako pa...
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
Glede na navedeno bi rekel iPad. Imam tako Windows tablico kot iPad - prvo je, po domače rečeno, pomanjšan računalnik (2 v 1, če upoštevaš, da imaš tako desktop kot "metro" okolje), drugo je povečan telefon.

Netflix mi dela tudi na iPadu, medtem ko na Windows tablici takoj javi eno napako ob zagonu appa, filme in serije iz alternativnih virov pa lahko gledaš komot na iPadu, res pa je, da jih ne moreš direktno downloadati (jaz uporabljam FileHub kot skladišče raznoraznih fajlov ter glasbe in videa, vsebino lahko "vanj" naložiš direktno, lahko pa se priključiš na Windows share računalnika in predvajaš od tam). Multitasking je zdaj vsaj delno podprt (prikaz in uporaba 2 appov hkrati).

Glede enostavnosti in varnosti je iPad boljši (direktno omogoča uravnavanje dostopa do zadev kot so kamera, mikrofon, kontakti... pa ko ga zamenjaš, narediš restore iz backupa in imaš na novi napravi identično vse). Glede fleksibilnosti pa Windows. iPad prižgeš in nastaviš par zadev in uporabljaš, pri Windowsih imaš pa lahko več dela s finim nastavljanjem...
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
ne omogoča uporabe torrentov npr. Da si pred spanjem snamem 1 del kake nadaljevanke in v postelji pogledam.

Jaz to redno delam z ipadom. Res pa da imam za torrente stacionarno mašino. Preko remote desktop appa prenesem torrent. Ko se prenese, ga avtomatično poindeksira plex server. Potem pa ga lahko takoj gledam v plax appu na ipadu. Vse to brez, da vstaneš iz postelje.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik dune pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
ne omogoča uporabe torrentov npr. Da si pred spanjem snamem 1 del kake nadaljevanke in v postelji pogledam.

Jaz to redno delam z ipadom. Res pa da imam za torrente stacionarno mašino. Preko remote desktop appa prenesem torrent. Ko se prenese, ga avtomatično poindeksira plex server. Potem pa ga lahko takoj gledam v plax appu na ipadu. Vse to brez, da vstaneš iz postelje.

Odlično. Očitno bo Ipad v igri. Verjetno se splača počakati Air 3, glede na to da je že preej veliko časa poteklo od lansiranja Air 2.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Vsekakor. Če ne zadadi drugega, zato, ker bo potem air 2 cenejši.
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Jaz isto, Air 2 na 5GHz omrežju in za vsa resnejša opravila dostopam remote do hišne mašine.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Imamo doma ipad, iphone in nekaj dni še Sony Z4 tablet. Za Sony - ja lahko rečem da je odlična izbira v razredu android tablic. Dela gladko, tekoče, ena boljših z androidom. čeprav osebno mi je ipad bolj všeč
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik dune pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
ne omogoča uporabe torrentov npr. Da si pred spanjem snamem 1 del kake nadaljevanke in v postelji pogledam.

Jaz to redno delam z ipadom. Res pa da imam za torrente stacionarno mašino. Preko remote desktop appa prenesem torrent. Ko se prenese, ga avtomatično poindeksira plex server. Potem pa ga lahko takoj gledam v plax appu na ipadu. Vse to brez, da vstaneš iz postelje.

Plax dela samo na jailbrejku?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Uporabljam Android in Windows tablico (Surface 1).
Za net, maile, itd. bi takoj vzel Ipad-a. Surface je delovna zadeva in mi jo je škoda uporabljat za net, poleg tega je težka, manj časa zdrži, itd. Android imam sedaj novo zadevo in sem zadovoljen, ampak če ne bi bil vezan zaradi določenih zadev na Android, bi bil že na Ipad-u. Občutek delovanja, zanesljivost, itd. je neprimerljiv.
Še dilema Ipad, Surface 3: je ni, ker je Suface 3 x-krat dražji.
grin1.gif

Tako da, moj glas gre Ipad-u, razen če ti zaradi kakšne specifike ne ustreza.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
A nista nekje iste cene?
istore.si
iPad Air 2 64GB WiFi (srebrn, črn, zlat)
629,00 €
plastron.si
Microsoft Surface 3 WIFI Atom X7 Z8700 2GB 64GB Win 10
619,10 €
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
jaz na Ipadu, ko se remote preklopim na kakšno mašino pogrešam opcijo fizične miške. Se mi zdi, da bi hitreje delal z njo, pa še ene specifike moram kopirati sem in tja, zato mi je malce zamudno označevanje in kopiranje brez miške.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Uh, čisto pozabil na ne pro verzijo. Sem imel v mislih Surface PRO pri primerjavi, čeprav dejansko je treba Ipad primerjat s to.
No, potem cena ni tak problem.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Plex dela, samo je za plačat.

Jaz sem si sicer postavil majhen domači server, kjer teče torrent, SERVIIO DLNA server, Itunes in (po novem - testno) še VDI strežnik za navidezna namizja. Kot odjemalec sta potem dva ipada, iphoni, prenosnik in WDTV. Če se rabi windows gre tudi iPad lepo preko RDC na VDI namizje, za medije se pa itak koristi DLNA.
 

PaviGFY

Pripravnik
13. dec 2011
407
3
18
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Uh, čisto pozabil na ne pro verzijo. Sem imel v mislih Surface PRO pri primerjavi, čeprav dejansko je treba Ipad primerjat s to.
No, potem cena ni tak problem.
surface pro vs. ipad air
hysterical-1.gif
ni ravno neke primerjave
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik PaviGFY pravi:
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Uh, čisto pozabil na ne pro verzijo. Sem imel v mislih Surface PRO pri primerjavi, čeprav dejansko je treba Ipad primerjat s to.
No, potem cena ni tak problem.
surface pro vs. ipad air
hysterical-1.gif
ni ravno neke primerjave
Se strinjava v tem
tongue-1.gif
. Kot sem že zgoraj napisal, sem čisto pozabil na RT verzijo ali kaj že je.